MERDİVENLİ PARK YENİ HALİYLE


MERDİVENLİ PARK YENİ HALİYLE

 


Tekirdağ’ın (Süleymanpaşa) Kurtuluşunun 97. Yılında merkez ilçe Süleymanpaşa’nın önemli bir projesi daha hayata geçti. Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan meydan parkın ikinci etabı da böylelikle tamamlanmış oldu. Başkan Kadir Albayrak, “Bu proje tamamıyla bittiğinde Trakya’nın en büyük meydanına kavuşmuş olacağız” dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden birisi olan Süleymanpaşa Meydan projesinin ikinci etabı olan Merdivenli parkın açılışı gerçekleşti. Açılışa Vali Aziz Yıldırım, Milletvekili Candan Yüceer, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tugay Komutanı, Jandarma Alay Komutanı, bazı ilçe belediye başkanları, üst düzey bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


HİZMET YARIŞI GÜZEL OLUYOR

Törende ilk konuşanlardan birisi olan Süleymanpaya Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel yapılan hizmetin merkez ilçe için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Yüksel, “Zaman zaman Büyükşehir Başkanımızla atışsak ta bunun tek nedeni kentimize daha çok hizmet getirebilmek içindir. Şahsi hiçbir sıkıntımız olamaz. Kadir ağabeyimle bu ara çok iyiyiz. Bu yarış önemli bir hizmet yarışıdır. Bizimde ilçemiz açısından çok önemli projelerimiz geliyor. Sizlerin desteği ile çok daha iyi bir kent olacağız. Bir yıl önce gelenin yeniden geldiğinde şaşkınlıkla karşılaşacağı bir şehir olması için her gün yeni bir hizmet için çabalıyoruz” dedi.


‘2020 FARKLI OLACAK’

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak büyük bir proje için geçtiğimiz dönemden hamle yapmaya başladıklarını ifade etti. Albayrak, “Bugün kentimizin kurtuluş yıl dönümü. Bugün bizler için önemli bir gün. Bu günde bu büyük projenin ikinci etabını açıyoruz. Her şeyi ile güzel bir alan olduğunu söyleyebiliriz. İçinde seyir terasları olan, engelli geçişlerinin hassasiyetle düşünüldüğü, vatandaşlarımızın da çok beğeneceği bir alan oldu. Burada dinlenme alanları ve kafeteryalarda olacak. Valilik binasının restorasyonu ve çevresinin peyzaj çalışmaları ile birlikte Telekom ve bankalar adalarındaki yıkımların ardından bu alan Trakya’nın en büyük meydanı olacak. 2020 yılında da bu çalışmalar tamamlanmış olacak” dedi.


VALİDEN İSTEKLER

Kısa bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise projenin bazı eksiklerinin olduğunu ancak bunun eleştiri konusu bile olamayacağını aktardı. Vali Yıldırım, “Valilik ile meydan arasında kalan yolun alta alınmasını istiyorum. Bu konuda Belediye Başkanımızdan da söz istiyorum. Yol alta alınıp Valilik ile meydan arasındaki alan bu projeye bu şekilde katılırsa daha da bir güzel olur. Aynı zamanda katlı otoparka girişlerde bu konuda ciddi anlamda kolaylaşır. Bunu uygulama yaparken dikkate almanızı istiyorum” diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından protokol ve vatandaşlar açılışı gerçekleştirdi.

 


Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2019
Okunma Sayısı : 153
kiremitçiler