GURUR VERİCİ DESTEK


GURUR VERİCİ DESTEK

 


Tekirdağ’da Erzurum Çağ Kebabı ile damaklara hitap eden kentin önemli esnaflarından Mehmet Aybuğa Pazartesi günü yaptığı kampanya ile Mehmetçik Vakfı’na 7 bin lira bağışta bulundu. Yapılan kampanyaya kentin önde gelen bürokratları ve iş adamları da önemli destek verdi.


Tekirdağ Dereağzı mevkiinde bulunan Erzurum Çağ Kebabı sahimi Mehmet Aybuğa 28 Ekim Pazartesi günü yaptığı kampanya ile Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu. Günler öncesinden yaptığı duyuru ile o gün kazancından elde ettiği karın tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını aktaran Mehmet Aybuğa 7 bin lira ile destek verdi.

 

Ülkenin kenetlenmesi gerektiği inancında olduğunu belirten Mehmet Aybuğa Pusula Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada, “Bizler asker toplumuz. ‘Her Türk Asker Doğar’ sözü de buradan gelmekte. Mehmetçiklerimiz için tüm ülke birlik içinde olduk. Ben de küçük bir katkı yapmak istedim. Umarım bu kampanya amacına ulaşmış ve bağış yapmak isteyen diğer esnaflarımızı da harekete geçirmiştir. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya rağmen gerek bürokratlar, gerekse vatandaşlarımız, hatta siyasilerimiz büyük destek verdiler. Beklentimin üzerinde bir katılım oldu. Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmak isteyenler hem yemek ihtiyaçlarını Erzurum Çağ Kebabı ile gerçekleştirdiler, hem de Mehmetçik Vakfı’na yapacağımız bağışa katkı verdiler. Katılım gösteren ve gönülleri bizlerle olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 


Yayınlanma Tarihi : 1 Ocak 1970
Okunma Sayısı : 191
reklam yan