Madame Lep’s Concept

Şehrimizde yeni hizmet vermeye başlayan Mademe Lep’s Concept henüz açılalı çok kısa bir süre olmasına rağmen çoktan dikkatleri üzerine çekmeye başladı. iki kız kardeş Büşra Topçu ve Ayfer Ürüştü’nün işlemeciliğini yaptıkları mağazada ihtiyacınız olan her şey mevcut. Henüz ziyaret etmediyseniz mutlaka etmelisiniz derim.

 

Bazı mağazalar vardır ki daha içeriye girmeden dışarıdan vitrin görüntüsüyle insanı içine çeker. Vitrini böyle enerjik ve göz alıcı ise kim bilir içi nasıldır der ve kendimiz bir anda içeride buluruz. 31 Ağustos’ta açılışı yapılan Madame Lep’s işte tam olarak öyle bir mekan. Vitrinine bakıp kendimi içinde bulduğum mağazanın işletmecilerinden Büşra Topçu ise kendisiyle tanışır tanışmaz enerjisiyle ışık saçıyor. Hal böyle olunca gerek Büşra hanımın pozitif yaklaşımına gerekse mağazada bulunan ürünlerin güzelliklerine hayran oluyorsunuz. Üstelik mağazada tam anlamıyla yok yok. Tam kombinler yapıp çıkabileceğiniz bir adres burası. Çantadan, tasarım ceketlere, gömleklere, kemerlere, takılara, taçlara kadar her şeyi bulmak mümkün. Madame Lep’s ile henüz tanışmadıysanız mutlaka tanışın derim. Üstelik Büşra hanım ısrarla üstüne basıyor illa bir şey almak zorunda değil kimse dilerlerse gelip ürünlerimizi inceleyip kahvemizi içebilirler diyor. Gelin isterseniz daha fazlasını Büşra hanımın kendisinden dinleyelim. 

Habibe Tilki Üzel: Sizi tanıyabilir miyiz öncelikle?

Büşra Topçu: Elbette, ben Büşra Topçu. 1996 Tekirdağ doğumluyum. İlköğretim ve lise hayatımı Tekirdağ’da tamamladım. Daha sonra 3 yıl turizm sektöründe çalıştım. 1 yıl da inşaat ofisinde muhasebe kısmında çalıştım. Ablam Ayfer Ürüştü ile birlikte hep bu tarz bir yerimiz olmasını istiyorduk. Şuanda çok mutluyuz.

H.T.Ü.: Madame Leps Concept tarz olarak epey farklı. Ablanız Ayfer Hanım ile tamamen kendinizin ortaya çıkardığı bir şey mi yoksa esinlendiğiniz noktalar oldu mu?

B.T.: Aslına bakarsanız dediğim gibi ablam Ayfer hanım ile her zaman konuştuğumuz şeylerdi bu konular. Bizi de yansıtacak güzel bir yer açıp hizmet vermeyi çok istiyorduk. ‘Ayşe Ana’ adında tamamen doğal köy ürünlerinin satılacağı bir yeri daha açma aşamasındayız. Sadece mağazamız oradan daha hızlı gelişti diyebilirim. Evet Madame Lep’s gerçekten tarz ve içerik olarak farklı ve kendine has. Bu noktada şuradan feyz aldık diyeceğim net bir örneğimiz yok. Bizim çıkış noktamız Tekirdağ’da olmayan ve Tekirdağlı hanımların ihtiyaç duydukları noktalar oldu. Çünkü bizlerde kentimizde ne yazık ki zaman zaman tam aradığımız şeyleri bulamıyoruz. Bu yüzden bu eksiklikleri kendimizce tamamlamak istedik.

H.T.Ü.: Gelen bir müşteri burada neler bulabilir?

B.T.: İşte burada bizim farkımız ortaya çıkıyor. Biz sadece bir çantacı değiliz, sadece bir butik veya sadece bir takıcı. Madame Leps’e gelen bir müşterimiz aslında buradan tam bi kombin yapıp çıkabilir. Neden mi? Çünkü son moda çanta modellerinden tutun abiye çantalarımız, sırt çantalarımız mevcut, kemerlerden, tasarım ceketlerden tutun güzel kıyafetlerimiz mevcut. Yurt dışında satılan terliklerimiz mevcut ayrıca eğlenceli çoraplarımız da bulunuyor. Yanında da harika takılarımız bulunuyor. Taçlarımız, kolyelerimiz, bilekliklerimiz. Özellikle her yerde olmayan gelin taçlarımız konusunda iddialıyız. Yine gelin arabalarının önüne konan oyuncak bebeklerimiz mevcut. Bir duvarımızı çocuklara ayırdık ve onlar için takılar, çantalar mevcut. Gerçekten biz yarattığımız bu konsepte çok güveniyoruz. Zaten şehirde böyle bir mekan mevcut değil. Bu anlamda ilki oluşturuyor olmaktan da ayrıca memnunuz.

H.T.Ü.: Açılışınızı ne zaman yaptınız ve geri dönüşler ne yönde?

B.T.: Biz açılışımızı 31 Ağustos 2020’de yaptık. Henüz çok yeni bir yeriz ancak gelen tepkiler gerçekten çok güzel. Hanımların ilgisini çok çekiyoruz kısa bir süre olmasına rağmen. Özellikle gelen yorumlarda mekan enerjimizin çok iyi olduğunu ve mutlaka uğramak istediklerini ifade ediyorlar. Biz de zaten şunun altını çiziyoruz. İlla bir şeyler almak için gelmeyin, almasanız bile uğrayın kahvemizi için diyoruz. Enerjimizin böyle güzel tutmuş olması çok keyifli. Heyecanımız çok yüksek, güzel olacağına umutluyuz.

H.T.Ü.: Ürünlerinizi nereden tedarik ediyorsunuz? Seçimlerin zevki size mi ait?

B.T.: Ürünlerimiz her hafta değişiyor mağazamızda. Ablam Ayfer hanım ile birlikte seçiyor, kombinler oluşturuyoruz. İstanbul’dan alıp geliyoruz. Seçim ve zevk kısmı tamamen bize ait. Tabii müşteri seçilerimiz de bizi bu anlamda yönlendiriyor.

H.T.Ü.: Hizmet saatleriniz nedir?

B.T.: 08.30- 21.00 saatleri arası hizmet veriyoruz. Sadece Pazar günü açılış saatimiz 12.30’dur. 

H.T.Ü.: Fiyat politikanız ne yönde. Dışarıdan bakıp burası pahalıdır diye düşünen oluyor mu?

B.T.: Fiyatlarımız kaliteye göre çok ama çok uygun. Biz genel potansiyeli göz önünde tutarak fiyat politikamızı oluşturuyoruz. Dışarıdan bakıp pahalı mı acaba deyip içeriye girip çok memnun kalarak çıkan müşterilerimiz çok oluyor. O yüzden asla dışarıdan bakıp yorumlamasınlar lütfen içeri girmekten çekinmesinler dediğim gibi girip kimse bir şey almak zorunda değil. Ürünlerimizi inceleyip, kahvemizi içebilirler. Çekinip, kasılacakları türden bir mağaza asla değiliz. Herkesi bekliyoruz.

H.T.Ü.: Gerçekten çok keyifli ve sizlerin etkisiyle de enerjisi çok güzel bir mağaza olmuş. Bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-11 16:04:16
Okunma Sayısı : 7911
kiremitçiler
Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar