LGS HAZIRLIK KURSLARI BAŞLIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Giriş Sınavı (LGS) Eğitim Desteği Kursları başlıyor. Kayıtlar için son gün 14 Ekim.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evi’nde başlayacak olan LGS hazırlık kursları için, Ağustos ayında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Seviye Tespit Sınavı’na (STS) katılan öğrencilere kayıtlar sırasında öncelik tanınacak. Sınavda alınan dereceler de kayıtta göz önüne alınacak.

Alınan bilgiye göre, tamamen ücretsiz olacak LGS Eğitim Desteği Kurslarında STS’de alınan derecenin yanı sıra başvuran öğrencilerin ailelerinin gelir durumu da önemli olacak. Gelir durumu herhangi bir eğitim desteği almaya yeterli olmayan öğrenciler, STS derecesi de dikkate alınarak öncelikli olacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 14 EKİM

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, başvuruların 50. Yıl Ortaokulu yanında bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Bilgi Evi’ne şahsen yapılması gerektiği, başvuruların 14 Ekim’e kadar süreceği ve hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki grupta sınıflar oluşturulacağı belirtildi. 0 282 259 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezinden de detaylı bilgi alınabilecek.

Yayınlanma Tarihi : 2021-10-8 14:00:09
Okunma Sayısı : 98
reklam yan