KURUMLAR ARASI TOPLANTI


KURUMLAR ARASI TOPLANTI

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.  


Kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla her üç ayda bir toplantılar yapılma kararı alındı. İlk kez düzenlenen Tekirdağ İstişare Toplantısına, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, KOSGEB Tekirdağ Müdürü Esin Sayın,  KOSGEB Çorlu Müdürü Özay Cebeci, Türk Standartları Enstitüsü Tekirdağ İthalat Müdürü Seyit Akdoğan katıldı.


Ajans merkezinde gerçekleşen toplantıda, Bakanlığa bağlı kuruluşlarla iş birliğini geliştirmeye yönelik mekanizmalar ele alındı ve il sanayi yapısı değerlendirilerek güncel sorunlara yönelik çözüm önerileri istişare edildi. Ardından Enerji Bakanlığı ile birlikte, Akkuyu ve Sinop nükleer santral projelerinde yüklenici firma yetkililerinin Tekirdağ’da ağırlanması görüşüldü ve yeni açıklanacak olan KOSGEB destekleri incelendi. Son olarak KÜSİ çalışmalarının değerlendirilerek, bir sonraki toplantı için hazırlık yapılacak konular belirlendi.


Yayınlanma Tarihi : 16 Ocak 2019
Okunma Sayısı : 136
kiremitçiler