KISA SÜREDE BİTTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel kısa sürede yapımı tamamlanan aşevi ve hayır çarşısını hizmete açtıklarını duyurdu. Başkan Yüksel, 5 bin kapasiteli aşevinin yanı sıra hayır çarşısına eşya vermek isteyen vatandaşların da giyilebilir kıyafetleri tercih etmesini istedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel hizmete giren aşevi ve hayır çarşısını hazırlattığı bir video ile tanıttı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile vatandaşları bilgilendiren Başkan Yüksel, “Kıymetli hemşehrilerim, salgın tedbirlerinin yoğun olarak uygulandığı süreçte, iki ay gibi kısa bir sürede yapımını tamamladığımız 5000 kişilik üretim kapasiteli Aşevi ile Hayır Çarşısı binalarımızı, çok şükür hizmete açtık. İhtiyaç sahibi yaklaşık 800 vatandaşımıza günlük olarak sunduğumuz sıcak yemek hizmetimizi, Korona Virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan yaşlı vatandaşlarımızı da kapsayacak şekilde düzenleyerek 1600’e çıkardık” dedi.

KENDİ GİYEMEYECEĞİNİZİ VERMEYİN

Başkan Yüksel yaptığı açıklamada hayır çarşısına kıyafet bağışında bulunacak vatandaşlara da özel bir çağrıda bulundu. Başkan Yüksel, “Hayır çarşısına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız lütfen kendi giyemeyecekleri kıyafetleri başkasının kullanması için getirmesin. Bu nedenle özellikle belirtmek istiyorum. İhtiyaç fazlası temiz ve yeni kıyafetler hayır çarşımıza bırakılırsa maksadına ulaşmış olur” diye konuştu.

Başkan ayrıca, “Şimdi, aynı yerleşke içinde şehrimize kazandırdığımız Hayır Çarşımızı, Ramazan Bayramı’nda çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere donatıyoruz. Şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2020-5-13 22:16:27
Okunma Sayısı : 1989
reklam yan