KELİME OYUNU YAPIYORLAR

Son günlerde Tekirdağ’ın gündemini Meşgul eden eski Tekirdağ Rakı Fabrikası arazi üzerinde ki rant tartışması ile ilgili Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı açıklamalarda bulundu. Nişancı; ‘’Burnumuza kötü kokular geliyor’’ dedi.

DETAYLI BİLGİ GEREKLİ

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, “Bu yapılan açıklamalar çok sığ açıklamalardır. Kamuoyunun aydınlatılması gerekirken akıllarda daha da çok soru işareti bırakmıştır. Şuanda ilimizde yaşanan bu gündem suni bir gündemdir. Vatandaşlara Canbaz’a bak denilerek oyalanmaktadır. Burada İlimizde ki tüm yetkilileri vatandaşlarımıza tatmin edici bir açıklama yapması gerekmektedir” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KELİME OYUNU YAPIYOR

Büyükşehir Belediyesinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada kelime oyunu yapıldığının altını çizen Recep Nişancı, “Konuyla ilgili Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklama tam bir fiyaskodur. Bir sürü cümle kurularak vatandaşların aklıyla alay ediliyor burada. Ne diyor Büyükşehir’in açıklamasında ‘Kentin ihtiyacı olan fonksiyonların kazandırılması amacıyla teklif edilen kat ve emsal alanları düşürülerek uygun görüşle Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna gönderilmiştir. Dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin talep edilen plan değişikliğiyle ilgili herhangi bir onayı söz konusu değildir.’ Deniliyor. Burada asıl dikkat edilmesi gereken proje uygun görülerek Anıtlar kuruluna gönderilmiş ama onaylanmamış. Bu nasıl bir olaydır bunu da anlayamadık. Hem projeyi uygun görüşle Anıtlar kuruluna gönderiyorsunuz hem de biz onaylamadık diyorsunuz. Bu kelime oyunlarının ilimize bir faydası yoktur” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 2021-2-22 14:51:25
Okunma Sayısı : 4592
reklam yan