KAPAKLI’DA İSYAN SESLERİ


KAPAKLI’DA İSYAN SESLERİ

 


Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çetin sonunda isyan etti. Çetin, “Vatandaşlara verdiğimiz sözler var. Bunlar sadece benim sözlerim değil. Büyükşehir’in yapması gerekenler de var ancak yapılmıyor ve bunun hesabını bize soruyorlar” dedi.


Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çetin ilçesinde yatırım ve hizmet amaçlı yaşananlardan dolayı isyan etti. Başkan Süleymanpaşa ilçe Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den de gerekli desteği göremediklerini aktardı.


TESKİ MÜTEAHHİDİ BIRAKTI

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Pusula Gazetesine yaptığı özel açıklamada ilçe belediyesi olarak kendilerinin gerekti çalışmaları yaptıklarını ancak bütçe yetersizliği nedeniyle bazı noktalarda eksik kaldıklarını aktardı. Başkan Çetin, “Seçimden sonra neredeyse bir yıl oldu. Yaptığımız çalışmalar ortada. Ancak Kapaklı’nın ciddi ihtiyaçları var. Alt yapı bitmedi. Özellikle su şebeke hattının yenilenmesi ve ihtiyaç olan bölgelere yapılması gerekiyor. TESKİ ödeme yapmadığı için bırakın yatırım yapmadı, hazır çalışan müteahhidi bile işi bıraktı. Bu müteahhit arkadaşlar TESKİ’den alamadıkları ödemeleri için bizlere geldiler bizler de TESKİ yetkilileri ile görüştü. Aldığımız cevap ise ‘para yok’ oldu. Bu nasıl bir anlayış nasıl bir çalışma şekli. Buradan sesimizi yeteri kadar duyuramıyoruz” dedi.


BÜYÜKŞEHİRDEN BEKLENTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Süleymanpaşa’dan başka yeri önemsemediğini düşünmeye başladıklarını aktaran Başkan Çetin, “İnanılacak gibi değil. Bizler burada elimizden geleni yapıyoruz ancak yeterli olmuyor. Kadir başkanımızın bu konuda daha hassas ve içeler arasında adaletli davranmasını ve özellikle en yeni ilçelerden birisi olan Kapaklı’yı biraz daha koruması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Kadir Albarak’ın her fırsatta Süleymanpaşa ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla buluşmasına da değinen Çetin, “Süleymanpaşa ilçesinde 5 kere gezebilen Başkanımız Kadir Albayrak’ı en az iki kez de Kapaklı’da görmek isteriz. Buradaki vatandaşlar ne istiyor, dertleri nedir onların da büyükşehir başkanından bizzat talepleri olacaktır” şeklinde konuştu.


DEVLET KURUMLARI KİRADA

Sadece Büyükşehir değil, devlet yatırımları da Kapaklı için yeterli değil. Defterdarlık binası kirada, Emniyet Müdürlüğü kirada, diğer resmi kurumlar kirada. Geçtiğimiz dönemden Büyükşehirin yaptığı bir kültür merkezi var ve başka Kapaklı’ya ait hiçbir şey yok. Bu nasıl bir anlayış olabilir ki. Bakın burası Tekirdağ’ın en kalabalık nüfusuna sahip ilçelerinden birisi. Burada hizmetin her yönünü fazlasıyla görmek zorundayız. Bunu yapacak her türlü imkan varken neden yapılmıyor anlamış değilim” ifadelerini kullandı.


CÜNEYT YÜKSEL’E SİTEM

Ak Partili Belediye Başkanları olarak seçim sonrası bir toplantı yaptıklarını ve bu konuda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in girişimci kişiliğinden de yararlanmak istediklerini aktaran Çetin, “Bu toplantı ve daha sonraki görüşmelerimizde hükümet yatırımları ile sorumluluğunu aldığımız ilçelere yatırım getirmeyi ve verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bu konuda bizlere yardımcı olacağını da biliyoruz. Zaman zaman yardımcı oluyor ancak görüyoruz ki o da özellikle Süleymanpaşa’ya ağırlıklı olarak hizmetleri getiriyor. Bizler burada üvey evlat gibi kaldık. Buradaki vatandaşlarımızın her biri bunu en iyi hizmeti hak ediyor ve bu konuda hem Büyükşehir’den hem de hükümet nezdinde Cüneyt Yüksel’den bir kez daha Kapaklı ilçesine daha ciddi yaklaşımlarını istiyoruz” dedi.


Yayınlanma Tarihi : 4 Mart 2020
Okunma Sayısı : 453
kiremitçiler