İSTİHDAM TOPLANTISI

Tekirdağ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Ocak ayı olağan toplantısı, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk başkanlığında 24.01.2024 tarihinde Tekirdağ İŞKUR’da yapıldı.

Toplantıda, İl Müdürü Yaşar Esen tarafından, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2023 Yılı faaliyet ve çalışmaları ve 2024 Yılı planlamaları hakkında sunum yapıldı.

Tekirdağ ilinin sosyo-ekonomik yapısı, işgücü piyasası, örgün, yaygın eğitim ve İŞKUR kurs ve programlarına ilişkin bilgilerin yer aldığı 2023 yılı Faaliyet Raporu uygun bulundu.

Tekirdağ İŞKUR’un 2024 yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı onaylandı.

Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne ve bağlı Hizmet Merkezlerine sunulan Engelli ve Eski Hükümlü Projeleri incelendi ve projelerin Engelli ve Eski Hükümlü Komisyonuna gönderilmesine karar verildi.

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı ve Çorlu Ticaret Sanayi Odası iş birliğinde, 29 Kasım 2023 tarihinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tekirdağ’da İstihdamın Bugünü ve Geleceği Sempozyumu” sonuç raporu hakkında, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Vatansever tarafından Kurul üyelerine bilgi verildi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tekirdağ ilindeki okullarda açılacak/kapatılacak olan alan ve dal talepleri uygun bulundu.

Dilek temennilerin ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya Vali Recep Soytürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen ve İl İstihdam Kurulu Üyeleri katıldı.

Yayınlanma Tarihi : 2024-1-25 16:58:23
Okunma Sayısı : 287
reklam yan