HALKA AÇILIYOR


HALKA AÇILIYOR

 


Uzun süredir kapalı olan Tekirdağ’ın merkezindeki iskele Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in girişimleri ile tekrar sosyal hayata kazandırılıyor. Yüksel’in ‘Vizyon Projemiz’ dediği iskeledeki çalışmalar başladı ve 2020’nın Ocak ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.


Son olarak 4 kişinin feribottan araçları ile denize düşerek yaşamını yitirdiği iskelenin kapalı olması Süleymanpaşa’da yaşayanları da derinden üzmüştü. O günden itibaren kapalı duran iskeleyi bir dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’da istemiş ancak kira bedeli yüksek olduğu gerekçesiyle vaz geçmişti.

Seçim sonrası devreye giren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Ankara’daki bağlantılarını da kullanarak iskeleyi uygun bir fiyata kiralanmasını sağladı. Resmi yazışmaların bitimden hemen sonra çalışmalara başlayan Belediye Fen İşleri ekipleri de kısa sürede projeyi hayata geçirmek içen çaba gösteriyor.

Mevcut projede amatör balıkçılar için alan, yürüyüş bölümü, kafe ve restoranlar olacak. Proje yapımına başlanan iskelenin öncelikle dayanıklılık durumu gözden geçirilerek sağlamlaştırılacak. Ardından üzerine yeni projeye uygun çalışmalar gerçekleşecek. Proje 2020 yılının Ocak ayı sonuna yetiştirilmesi bekleniyor.

 

 


Yayınlanma Tarihi : 1 Kasım 2019
Okunma Sayısı : 262
kiremitçiler