İnadına gitmiyorum

Doktor Tuncer, İYİ Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı


Doktor Sibel Eda Tuncer, 14 Mayıs 2023 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan genel seçimler kapsamında, İYİ Parti’den Tekirdağ Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Tuncer, “Bu ucube sistemden kurtulma günü geldi. 38 yaşında, arkasında milletin gücünden başka hiçbir güç olmayan ulu önderimiz Atatürk’ün vatan ve millet sevgisinden aldığı cesaretle başlattığı kurtuluş mücadelesinin bize bir vatan kazandırdığını hatırlatarak, giderlerse gitsinler diyenlere inat gitmiyorum ve mücadeleme devam ediyorum” dedi.
Sibel Eda Tuncer, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, “Sibel hanım bize kadın aday adayı olarak büyük bir katkı verdi. Sibel hanım sayın genel başkanımızın hareketin başında ‘Ben kadınlar ve gençler olmadan asla yürümem’ sözüne çok büyük katkılar sağladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.
TECRÜBELİ DOKTOR İYİ PARTİ’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
17 yıldır doktorluk yapan Tuncer, “İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesinden 2006 yılında mezun oldum. Maalesef bu iktidar döneminde göreve başladım. Gümüşhane’de aile hekimliği, Samsun ve Tekirdağ’da ambulans hekimliği yaptım. 2017-2018 yılları arasında Tekirdağ’da 112 başhekimliği yaptım. Dünyanın en kutsal mesleği olan hekimliğimi icra ederken bir sürü haksızlığa, engele ve tehdide maruz kaldım. Ama hiçbir zaman itaat etmedim, korkmadım ve doğrulardan ayrılmadım. Kadınlara ve liyakate karşı olan bu sistemin içinde dimdik ayakta durdum. 17 yıllık meslek hayatımda bu ülkenin kadınları ve gençleri hangi sıkıntıları yaşadıysa bende aynı sıkıntıları yaşadım. Sisteme boyun eğmemi isteyenlere karşı çıkıp cesaretimi hiç kaybetmedim.” Dedi.
‘BU UCUBE SİSTEMDEN KURTULMA GÜNÜ GELDİ’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önderliğinde başaracaklarının altını çizen Tuncer, “İçimdeki inanç, doğruların ve iyilerin sonunda kazanacağıydı. İşte o gün geldi. Cesaretine, adaletine ve bu millete olan sevgisine hayran olduğum genel başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde, haklarımızı geri almak, kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize hayallerini yaşatma ve bu ucube sistemden kurtulma günü geldi. Aziz milletime inanıyorum ve güveniyorum” ifadelerini kullandı.
“SANDIĞIN ALTINDA BIRAKACAĞIZ”
İktidarı sandığın altında bırakacaklarını vurgulayan İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı  Sibel Eda Tuncer,  38 yaşında, arkasında milletin gücünden başka hiçbir güç olmayan ulu önderimiz Atatürk’ün vatan ve millet sevgisinden aldığı cesaretle başlattığı kurtuluş mücadelesinin bize bir vatan kazandırdığını hatırlatarak, giderlerse gitsinler diyenlere inat gitmiyorum ve mücadeleme devam ediyorum. Her karışı, Atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu toprakları bize çok görenleri, çocuklarımızın eğitim hayatını ve hayallerini bitirenleri, milletimizin haklarını alan ve kazancını bir gruba peşkeş çekenleri, kadınlarımızı şiddetin ortasında bırakıp ölmesine izin verip katili ödüllendirenleri, üniversiteleri kapatarak gençlerimize eğitimi ve sosyalleşmeyi, eğitimleri bittikten sonra da bir iş sahibi olmalarını çok görenleri, liyakata değil itaate önem verenleri, kurdukları sağlık sistemi içinde hem sağlık çalışanlarını hem de vatandaşları mağdur edenleri, depremde bizi enkaz altında bırakanları, can ve mal güvenliğimizi sağlamayıp, kendi topraklarımızda bizi ikinci sınıf vatandaş yapanları sandığın altında bırakacağımıza partim ve kendim adına söz veriyorum!” şeklinde konuştu
“İYİ’LERİN YOLU AÇIK OLSUN”
Tuncer son olarak şunları söyledi: “5 Aralık 1934’te Kadınlara seçme ve seçilme hakkını vererek benim burada olmamı sağlayan Ulu Önder Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. İYİ’erin yolu açık olsun diyorum””

Yayınlanma Tarihi : 2023-3-26 17:19:27
Okunma Sayısı : 132
reklam yan