İLK KİTAP BAŞKAN AKAY’A

Genç Yazar Elanur Karaman, pandemi sürecinde kaleme aldığı “Ay Küresi” adlı kitabını imzalayarak Belediye Başkanı Vahap Akay’a hediye etti.

Çerkezköy TSO Trakya Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Elanur Karaman, ailesi ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Henüz 15 yaşında olan Elanur Karaman, pandemi sürecinde kaleme aldığı “Ay Küresi” adlı kitabını imzalayarak, Başkan Vahap Akay’a hediye etti.

“Ay Küresi” adlı kitabının bir genç kurgu kitabı olduğunu kaydeden Genç Yazar Elanur Karaman, “Kitabımda bir genç kızın eğitim gördüğü okulda başından geçen ilginç olayları kaleme aldım. İlk baskısı çıktı. Ben de sizi ziyaret ederek, kitabımı hediye etmek istedim. Şimdi ise kitabın 2’nci serisinin yazımına başladım. Bir yandan da başka bir kitap üzerinde daha çalışıyorum” dedi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Akay, “Öncelikle pandemi sürecini böyle güzel bir şekilde değerlendirip, başarılı bir iş çıkarttığın için seni tebrik ediyorum. Senin gibi genç yaşta yazarlığa adım atan kardeşlerimi görmekten de mutluluk ve gurur duyuyorum” diyerek, genç yazara bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

Elanur Karaman’ın Başkan Vahap Akay’ı ziyaretinde annesi Gülşah Karaman, babası İbrahim Karaman, büyükannesi Ayşe Ağırman ile dedesi Mustafa Ağırman da hazır bulundu. Ziyaret, Başkanımız Akay’ın Genç Yazar Elanur Karaman ve ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Yayınlanma Tarihi : 2020-8-19 14:13:08
Okunma Sayısı : 5612
reklam yan