HASAT HEYECANI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu ilçesine bağlı Emiryakup Mahallesi’nde düzenlenen Karpuz Hasadına katılarak üreticilerin hasat heyecanına ortak oldu.

Kırsal kalkınma alanında en fazla yatırım yapan belediyelerin başında gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Kadir Albayrak, Emiryakup Mahallesi’nde düzenlenen Karpuz Hasadında üreticilerle birlikte oldu.

Programda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Emiryakup Mahallemizde karpuz üretimi ve kalite noktasında son yıllarda güzel gelişmeler yaşadık. Bu da bizi oldukça memnun ediyor. Yerli karpuzumuzun tadı ve kalitesi diğer karpuzlara göre çok başka. Bu anlamda yapılan hasadın bol ve bereketli geçmesini temenni ediyorum. Kırsal bölgelerimizden gelen her talep bizler için çok önemli. Büyükşehir Belediyesi olarak, kuruluşumuzdan bugüne dek üreticilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Tüm üreticilerimize verimli ve bereketli bir sezon diliyorum.” dedi.

Karpuz hasadı programına Başkan Albayrak’ın yanı sıra; Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Emiryakup Mahalle Muhtarı Osman Uysal, karpuz üreticileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-2 13:49:30
Okunma Sayısı : 136
reklam yan