“HALI SAHADA BERABER TOP OYNADIĞIMIZ”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar son günlerde yaşananlar ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Nallar partisinin vekillerinin mazbata töreni sonrası adliye önünde yaptığı açıklamada, “Birlikte büyüdüğümüz, halı sahada birlikte top oynadığımız insanlar partisinin oy alabilmesi için bizleri PKK’lı ilan etti. Kendilerini Allah’a havale ediyorum. Bizleri bilen biliyor” dedi.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar son günlerde farklı bir olay için gündeme gelmenin üzücü olduğuna dikkat çekti. Nallar 19 Mayıs törenlerinden sonra ilk kez açıklama yaparken, “Ben samimi olduğum arkadaşım gündeme getirdi. Canı sağ olsun. Benim tek üzüldüğüm evde oğlum bu nedenle ağladı. Kimseye kasıtlı bir hareketim olmadı olmazda. Yine de herkesten tüm samimi duygularım ile özür diliyorum” dedi.

Depremden sonra CHP Tekirdağ İl Örgütü olarak ciddi bir yardım kampanyası yürüttüklerini de aktaran Nallar, “Bir elin verdiğini, diğer el görmemeli anlayışını benimseyenlerdeniz. Gaziantep’de Maraş’da Hatay’da yağmur altında belediye başkanlarımızla, şimdi vekil olan o dönemin il kadın kolları başkanımızla çadır kurduk. Bizler bunları kendimiz paylaşmadık, paylaşılması için kimseye de servis etmedik. Ama depremzedelerle ilgili nasıl bir çalışma yaptığımızı herkes bilir. Buradan kimse yürümezsin kimseyi kandıramazlar” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Nallar, “Oy almak uğruna, iktidar uğruna bizleri PKK ile birlikte olmakla suçladı. Birlikte büyüdüğümüz, birlikte halı sahada top oynadığımız, beraber sevindiğimiz, beraber üzüldüğümüz, çocukluğumuzun beraber geçtiği, hiç birisi de yabancı değil, Tekirdağ avuç içi kadar bir yer. Kimin hangi terör örgütü ile beraber olduğunu herkes çok iyi biliyor” diye konuştu.

ÇADIR SATANLARA DA AYNI TEPKİ

Siyasetin bu kadar kirlenmemesi gerektiğini vurgulayan Volkan Nallar, “Beni ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı linç etmeye kalkan arkadaşlarımız keşke çadırlar satıldığında, deprem bölgesine üç gün boyunca ulaşılmadığında da Antalya’daki 5 yıldızlı otellerden bu insanlar kapı dışarı edildiğinde de aynı tepkili gösterselerdi. Ama ben yaklaşan yerel seçimlerde nasıl ahlaklı siyaset yapılır herkese göstereceğim” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2023-5-22 16:56:02
Okunma Sayısı : 751
reklam yan