GÜNDE 20 BİN MASKE

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yer alan Türkiye’nin en büyük transit konteyner limanı Asyaport Limanı günlük 20 bin maske üreterek hem kendi ihtiyacını hem de ihtiyaç olan yerlere takviye yaparak katkıda bulunuyor..

 

GURUR OLDU

Salgın sürecinde farklı uygulamalarla isminden sıkça bahsettiren Asyaport Limanı ve ilgili şirketleri ilk olarak 2 bin saha çalışanına biner TL’lik ek ödeme yaptı. Bununla da yetinmeyen grup Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde, “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon lira destek vererek yine Tekirdağ’da bir ilke imza attı.

 

YARDIM KOLİSİ

Asyaport Grubu olarak, Kovid-19 sürecinde esnafın yaklaşık 2 milyon lira tutarındaki alacaklarını vadesinden önce ödeyerek ekonomiye can suyu verdi. Dar gelirli vatandaşları unutmayan Asyaport, 2 bin koli Süleymanpaşa’da bin koli ise Ergene’de belediyeler aracılığıyla vatandaşa erzak kolisi ulaştırdı.

GÜNLÜK 20 BİN MASKE ÜRETİYOR

Toplumsal sorumluluk projesi kapsamında artan maske ihtiyacını karşılamak için Asyaport kendi bünyesinde maske üretim tesisi kurarak günlük 20 bin maske üretimine başladı. Üretimlerini hijyenik şartlarda sürdüren Asyaport, maskeleri Tekirdağ, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiyenin dört bir yanındaki firma personellerine ulaştırdı.

VATANDAŞA ÜCRETSİZ MASKE

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer niçin maske üretimine ihtiyaç duyulduğunu  sorduğumuzda ise "Türkiye’de grup şirketlerimizde 6 bin çalışanımız var. Günde bir maske kullanılacak olsa günlük maske ihtiyacımız 6000 adet. Hangi kalitedeki kumaştan hangi şartlar altında ürettiğimizi bildiğimiz maskeler çalışanlarımıza daha güven veriyor. 

Üretim kapasitemizin fazlasını da çocuklara, halkımıza hediye olarak dağıtıyoruz ve dağıtmaya devam edeceğiz bu da yaşadığımız çevreye bir katkımız olsun  istedik" dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2020-5-14 22:53:44
Okunma Sayısı : 5639
reklam yan