‘GÖZLERİMİ KAPARIM, VAZİFEMİ YAPARIM’ ÇERKEZKÖY’DE SAHNELENDİ

Çerkezköy Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyununu Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Meclis Üyemiz Cengiz Memiş ve çok sayıda sanatsever izledi. Usta tiyatrocu Haldun Taner tarafından yazılan ve Murat Atak’ın yönettiği tiyatro oyununda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları Gökhan Azlağ, Aykut Karatay, Güray Özçelik, Hasan Tanılmış, Aylin Karaçay, Ezgi Dinçer, Damla Kaya, Kübra Tektaş, Kübra Kip, Anıl Kır, İsa Can Dinç, Ethem Kırk, Çetin Karagöz, Pelin Atal, Pınar Efe, Merthan Merdoğlu, Mehmet Ali Yılmaz, Anıl Tunç Karaersal ve Meryem Asil rol aldı.

İKİ PERDELİK OYUN

Haldun Taner'in 1964 yılında yazdığı “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” adlı iki perdelik tiyatro oyunu, II. Meşrutiyet'ten 1960'ların sonuna kadarlık bir zaman diliminde Türkiye yakın tarihinde gerçekleşen toplumsal değişimleri Vicdani ve Efruz adlı iki karakterin yaşam hikâyeleri aracılığıyla anlatıyor. İki çocukluk arkadaşı olan baş karakterlerden Vicdani, saf, iyi niyetli, dürüst ve uysal bir kişidir. Efruz ise köşe dönücü, iş bitirici, fırsatçı biridir. Oyunda, bu karakterler üzerinden devleti sömürenler ve devlete itaat edenler arasındaki dengesizlik ele alınıyor.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDILAR

‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyununu ilgiyle izleyen Çerkezköylü sanatseverler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibini muhteşem performanslarından dolayı dakikalarca ayakta alkışladı. Oyun sonrası kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, performanslarından dolayı tüm ekibi tebrik ederken; Belediye Meclis Üye Cengiz Memiş de ekibe çiçek takdim ederek teşekkür etti.

 

Yayınlanma Tarihi : 2023-7-20 16:48:07
Okunma Sayısı : 1475
reklam yan