GÖKNUR DAMAT’A İMAMOĞLU MORALİ


GÖKNUR DAMAT’A İMAMOĞLU MORALİ

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘manevi kızı’ ilan edilen Tekirdağlı makyaj ustası Göknur Damat İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na yaptığı desteğin ardından ağır eleştiriler almıştı. Damat geçtiğimiz gün evinin önünde bıçaklı saldırıya uğradı. İmamoğlu bunun üzerine Tekirdağ’a gelerek Göknur Damat’ı ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Makyöz Göknur Damat evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırının ardından ayakta tedavi görerek taburcu edildi. Damat bir süre önce İmamoğlu’nun seçim kampanyasına 20 TL bağışta bulunmuş ve bağış makbuzunu sosyal medya hesabından paylaşarak ‘Her Şey Güzel Olacak’ yazısını yazmıştı.


HERKES BARIŞ İÇİNDE YAŞASIN

Bunun üzerine özellikle İmamoğlu’nu ve CHP’yi desteklemeyen birçok isimden ağır hakaretlere maruz kalmış ve sosyal medyada linç kampanyasının merkez noktası haline gelmişti. Bunun üzerine kendi hesabından canlı yayınla tüm eleştirileri yanıtlayan Damat aynı zamanda Pusula Gazetesi’ne de bir beyanat vererek kendisinin siyasi bir figür olmadığını ve özellikle toplumda öne çıkmış fikirlerini beğendiği insanlara destek olduğunu aktarmıştı. Kendisinin de bir insan olarak fikirlerinin olduğuna değinen Damat, “Ben insanlar gülümsesin ve barış içinde yaşasın istiyorum. Neden bu kadar kötü olduk anlamıyorum” dedi.

 

İMAMOĞLU GEÇMİŞ OLSUN DEDİ

Tekirdağ’da kendisinin işlettiği makyaj atölyesine ziyarete gelen Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kendisine geçmiş olsun dedi. Bir süre baş başa görüşen Damat ailesi ve İmamoğlu daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “Bizin gülümsemekten başta ve sermayemiz yok. Biz 31 Mart’ta bazı arızaları tedavi ettik. Bunu da edeceğiz. Kimse merak etmesin. 21 Nisan’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla birlikte sonrası gazeteci ve ardından Göknur kardeşimiz böyle bir olaya maruz kalıyorlar. Burada bizler sevgi ile sarılmalıyız. Kavgayı beslemek iyi değil” dedi.

 

Hüseyin Pehlivan caddesi üzerinde bulunan makyaj atölyesine İmamoğlu’nun geleceğini duyan Tekirdağlılar ise caddede büyük bir izdihama neden oldu. Sevgi gösterileri içerisinde giriş ve çıkışını yapan İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek isteyen onlarca insan zaman zaman ezilme tehlikesi geçirdi.


Yayınlanma Tarihi : 13 Mayıs 2019
Okunma Sayısı : 93
kiremitçiler