GÖÇMEN BÖREKÇİSİ TEKİRDAĞ’DA


‘Göçmen Börekçisi’ Tekirdağ’da

 


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi mini AVM içinde hizmet veren Göçmen Börekçisi 1 yıldır hizmette. Üstelik sadece okul içine hizmet vermiyor. Her yerden gelip sadece hanımların ellerinden çıkan bu Göçmen Börekçisi’nde bulunan çeşit çeşit böreklerden tutun Boşnak Mantısı’na kadar pek çok  lezzeti tadabilirsiniz. Biz deneyimledik, kesinlikle tavsiye ederiz. Üstelik İşletmecisi Şenol Bey’in güler yüzle olan misafirperverliği de mekana samimiyet katıyor.

 

Tekirdağ her geçen gün yeni işletmelere ev sahipliği yapıyor. 1 yıl önce açılan Göçmen Börekçisi’de bunlardan biri. Şenol – Birol Üçkan kardeşler tarafından işletilen Göçmen Börekçisi ülke genelinde 86, yurt dışında ise 4 şubesi olan bir marka. Bu anlamda marka kalitesi ve devamlılığını tercih ettiğimiz için Göçmen Börekçisi’ni tercih ettik diyen Şenol Bey “ürünlerimizin hepsi hanımların ellerinden çıkıyor, fabrikasyon ürünler değil. Bu anlamda işimizin ve hizmetimizin farkını koyduğumuzu düşünüyoruz” diyor. Pek çok ürünün bulunduğu Göçmen’de özellikle Göçmen böreği ve Boşnak mantısı bir hayli rağbet görüyor. Bizler de hem böreği hem mantıyı deneyimlemiş olarak gerçekten başarılı bulduk. Mekanda ayrıca güzel manzaraya karşı uzun kahvaltı keyfi de yapabilirsiniz. Şimdi gelin isterseniz detayları Şenol Bey’den alalım.

 Habibe Tilki Üzel:  Öncelikle sizi tanımak isteriz.

Şenol Üçkan: Elbette. Ben Şenol Üçkan. 1980 İstanbul doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Turizm İşletmecilik mezunuyum. 15 yıl kadar kurumsal firmalarda çalışma hayatım oldu. Sonrasında ayrılıp isteiğim işi yapmaya başladım. 3 yıldır Tekirdağ’dayım. Gıda mühendisi olan kardeşim Birol Üçkan ile Göçmen Börekçi’yi işletiyoruz. Değirmenaltı’nda bulunan Baykuş adlı mekan da bize ait.

 

H.T.Ü.: Göçmen Börekçi ne zaman açıldı?

Ş.Ü. Şubat 2017 tarihinde açıldı. Baykuş açılalı ise 2 yıl oluyor. Ben hep Tekirdağ2da böyle bir yer olmasını istiyordum. Kafamda hep vardı. Biz marka devamlılığı olan bir firmanın devamı olmayı istedik. Bu yüzden Franchising bir anlaşma yaptık. Göçmen Börekçisi’nin ülkemizde 86 şubesi bulunuyor. ayrıca Amerika, İngiltere, Kıbrıs ve Suudi Arabistan’da şubeleri bulunuyor. merkez Kocaeli’de. Sahipleri de iki kardeştir, İlker ve Taner Dönmez’dir. Merkez fabrikadan ürünler tüm şubelere dağıtılıyor. Ayrıca firma geçtiğimiz 2 sene içinde en hızlı büyüyen marka ödülü almıştır. Ayrıca diğer güzel bir özelliği ise kadın istihdamı konusunda da ödülleri bulunmaktadır. Çünkü fabrikada 600 kadın çalışmaktadır.

 

H.T.Ü.: Göçmen Börekçisi’nde her şey el emeği mi?

Ş.Ü.: Evet, kesinlikle  öyle. Tamamı el emeği ile yapılmaktadır. Bu yüzden de farkı ortadadır. 2004 yılında Körfezde küçük bir dükkan da başlayan serüven bugün ülke geneline ulaşmıştır. Annelerimizin elinden çıkan börekler bugün tüm Türkiye tarafından sevilerek yenmektedir. Göçmen Börekçisinin en büyük özelliği böreğin hafif olmasıdır. Börekle ilgili insanların akıllarına kazınan ağır yağ kokusunu ve mide yanması GÖÇMEN BÖREĞİ ile ortadan kalkmıştır. Börekler fabrikasyon makine sistemiyle değil tamamen ev hanımlarının elinden çıkmaktadır. Bu yüzden müşterileriler yıllardır gönül rahatlığıyla annelerinin elinden gibi olan böreklerimizi yemektedirler.

 

H.T.Ü.: Ülkemizde hangi illerde bulunmaktadır?

Ş.Ü.: İstanbul, Eskişehir, Aydın, İzmir, Isparta, Bursa, Fethiye gibi ilerde bulunmaktadır.

 

H.T.Ü.: Peki, Tekirdağ’da Göçmen Börekçisi’ne ilgi nasıl?

Ş.Ü.: Bizim yerimiz Namık Kemal Üniversitesi içindeki mini AVM içinde yer alıyor. Öncelikle sadece okul içine değil tüm şehre, herkese hizmet verebiliyoruz. Halka açık yani burası. Sabah 08.00 akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Her gün açığız. 5 kişi çalışıyoruz. Manzaramız ve tatlarımızla herkesin sevebileceği bir yeriz. Zira bizdeki ürünler anne elinden çıkmışçasına güzellikte. Göçmen Böreğimiz ve Boşnak Mantımız çok seviliyor. Boşnak mantısını özellikle akademik personel ve öğrenciler çok seviyor, tercih ediyor. Tabii sadece bunlar yok ürün çeşitliliğimiz gayet fazla. Kurabiyelerimiz de çok seviliyor. İleride tabi ek ürünlerde eklenecek listemize. Boşnak Mantısı her gün bulunuyor. Kayseri mantımız da mevcut ki yine bunlarda anlaştığımız 5-6 hanımın ellerinden çıkıyor.

 

H.T.Ü.: Göçmen Böreği’nin özelliği nedir?

Ş.Ü.: El açmadır. Tamamen hafif, yağsız bir börektir. Ayrıca biz de kahvaltı hizmeti de mevcut. Gördüğünüz üzere arkada harika bir manzara var. Bu manzarada  hafta sonu uzun kahvaltı keyfi yapmak isteyenler bizi tercih edebilir. 22 çeşit ürün, börek ve sınırsız çay dahil 15 tl’dir. Serpme ise 28 çeşit ürünle 25 liradır. Havalar ısındığında açık büfe kahvaltıyı da eklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca burada dijitürk yayınımız da mevcut. Biz ürünlerimize ve hizmetimize çok güveniyoruz. Zira benim eşim ve iki çocuğum da buradan yiyor tüm ürünleri. Düşünün güvenmediğiniz yiyecekleri ailenize, çocuklarınıza verir misiniz? Asla! O yüzden biz kaliteli iş yapıyoruz. İnsanlar okulun içinde olunca acaba sadece üniversite içi hizmet mi diyor ama buradan da belirtmek isterim biz içeriden dışarıdan herkese hizmet ediyoruz.

 

H.T.Ü.: Paket servisiniz var mı?

Ş.Ü.: Elbette, var. Numaramız 0282 293 49 48 ayrıca yemeksepeti.com dan da sipariş alıyoruz.

 

H.T.Ü.:  gelecek hedefleriniz nelerdir?

Ş.Ü.: Göçmen Börekçisi’nden Hürriyet Mahallesi’ne de açmayı hedefliyorum. Ayrıca bu firmayı yurt dışında da tanıtmak istiyorum bir şubesini de yurt dışına açarak. Henüz yolun başındayız fakat emeğimizle işimizi yapıyoruz.

 

H.T.Ü.: Bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 


Yayınlanma Tarihi : 13 Mart 2019
Okunma Sayısı : 217
reklam yan