MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR


MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR

 

 

 

Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.

 

Yaşamımızın bir parçası olan sokak hayvanlarının kısırlaştırma, rehabilitasyon ve tedavilerini üstlenen Marmaraereğlisi Belediyesi anlaşmalı veterineri ile 2018 yılında 195 sokak hayvanın yanında oldu. Bu kapsamda 2018 yılı içerisinde 137 sokak köpeğinin kısırlaştırılması ve parazit aşıları yapılırken, 58 sokak köpeğinin de tedavisi yapılarak sağlık sorunları giderildi. Yeniçiftlik Geçici Bakımevi’nde tam donanımlı sağlık odasında tedavileri üstlenilen sokak hayvanları tedavileri süresince geçici bakımevinde misafir edildi. 

 

Can dostlarımız sokak hayvanlarının her zaman yanında olan Marmaraereğlisi Belediyesi soğuk kış günlerinde de belirlenen bölgelere mama bırakarak sokak hayvanlarının yanlarında oldu. Şehrin birçok noktasına konulan besleme ve su kapları ile de vatandaşların sokak hayvanlarını belirli bölgelerde beslemeleri sağlandı.

 

“Satın alma sahiplen”

Sokak hayvanlarının yaşamımızın bir parçası olduğunu belirten Marmaraereğlsii Belediye Başkanı İbrahim Uyan, vatandaşlara sahiplenme konusunda çağrıda bulunarak “satın alma sahiplen“ dedi.

 


Yayınlanma Tarihi : 16 Ocak 2019
Okunma Sayısı : 112
kiremitçiler