BİR İKİ HAFTA ÇOK ÖNEMLİ


BİR İKİ HAFTA ÇOK ÖNEMLİ

 


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin sosyal medyadan gönderdiği açıklama ile halk olarak daha dikkatli olmamız gerektiğini bir kez daha vurguladı.


Türkiye’de salgının ilk görüldüğü andan itibaren gerek bakanlık, gerekse uzmanların uyarıları bu günlerde biraz daha arttı. Ülkede içinde bulunduğumuz hafta ile önümüzdeki haftanın çok kritik bir eşik olduğuna dikkat çeken uzmanları NKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Gültekin’de eklendi.

Dekan Prof. Dr. Erdoğan Gültekin yaptığı açıklamada acil bir durum gerekmiyorsa dışarı çıkılmaması gerektiğini vurguladı. Gültekin gerekli hazırlıkları da yaptıklarını ekledi.

 

Prof. Dr. Erdoğan Gültekin’in yaptığı açıklama aynen şöyle:

“Değerli TEKİRDAĞ ‘lı Hemşehrilerim,

Biz Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hastanesi olarak, yeni corona virüs salgınına karşı hazırlıklarımızı tamamladık ve tüm önlemleri aldık. Şu ana kadar pozitif vakamız bulunmamaktadır. Allah’ın izniyle tüm hastalara cevap verebilecek durumdayız. Ancak bizim de tüm sağlık kuruluşları gibi hasta bakabilme kapasitemiz var. Bu kapasiteyi aşmadığımız sürece virüs ile başa çıkabiliriz. Ancak salgın halinde hasta gelmemesi gerekmektedir. Bunun için biz üzerimize düşeni yaptık, sizin üzerinize düşen ise EVDE KALMANIZ. Şu 1-2 hafta çok kritik. Acil ihtiyaçlar dışında LÜTFEN DIŞARI ÇIKMAYINIZ, EVDE KALINIZ.. EVDE HAYAT VAR...”


Yayınlanma Tarihi : 25 Mart 2020
Okunma Sayısı : 1621
kiremitçiler