EKMEK KAVGASI BOYUT DEĞİŞTİRDİ

Tekirdağ’da bir süredir gizliden gizliye yürütülen ekmek fiyatı tartışması geçtiğimiz gün bir anda gündeme oturdu. 220 gram ekmeğin 2 lira olmasını isteyen Ticaret Odası ve Esnaf Odaları Başkanının açıklamalarına karşı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel sert tepki gösterdi.

Tekirdağ’da ekmek kavgası büyüyor. Yeni yıl itibariyle iğneden ipliğe gelen zamlarla birlikte bir süredir sessiz çığlıklar atan fırıncıların imdadına Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay ve Esnaf Odaları Başkanı Sami Kayın yetişti. Her iki oda başkanı da 220 gram ekmeğin 2 liradan satılarak fırıncıların yüksek girdi fiyatlarından kurtularak rahat bir nefes alacağını söylediler.

Diğer taraftan ise Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel yapılması planlanan bu zamma sert tepki gösterdi ve ekmek fiyatının 2 lira olamayacağını belirtti. Yüksel son olarak Meclis toplantısında, “Ekmek 2 lira olursa kentin her tarafından Süleymanpaşa Belediyesi’nin Halk Ekmek şubelerini görürler” dedi.

Özellikle sosyal medyada ciddi tartışma konusu olan ekmek fiyatları konusunda da vatandaşlarla esnaf kesim ikiye ayrıldı. Bir taraf yüksek maliyetler nedeniyle batma noktasına geldiklerini belirtirken, vatandaşlar ise her geçen gün düşen alım gücü karşısında ekmeğin 2 lira olmasının önemli sıkıntı yaratacağını ve aile bütçesine zarar vereceğini söylüyor.

Şimdi başka bir boyuta taşınan Tekirdağ’daki ekmek fiyatı konusunda gelişmeleri bekleyip göreceğiz.

Yayınlanma Tarihi : 2021-1-5 14:45:40
Okunma Sayısı : 6007
reklam yan