DİKTAŞ VEKİL Mİ OLACAK?

Tekirdağ’ın tanınmış ailelerinden ve iş hayatının önemli isimlerinden Gökhan Diktaş yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirirken bir taraftan da Ak Parti’de vekillik için adı sıkça anılmaya başlayan isimlerden birisi oldu.

Sanayici bir ailenin evladı olan Gökhan Diktaş dedelerinden aldığı bayrağı da her geçen gün biraz daha yukarıya taşıyor. Bu başarı kendisini ister istemez siyaset sahnesine de attı. Geçtiğimiz dönem hiçbir partinin Çorlu merkezli aday göstermemişi sonrası ciddi sorun oluşurken bu dönem tüm partiler gözlerini Çorlu seçmeni üzerine yoğunlaştırdı. Bu durum Çorlu’da bulunan iş adamı Gökhan Diktaş’ın daha da öne çıkmasına neden oldu.

Ak Parti’den Çorlu’nun adayı olarak gösterilmesi olasılığının büyük olması dikkatleri bu yöne çevirdi.

Gökhan Diktaş çalışmaları ve gelecek hedefleri ile ilgili açıklamaları ise şu şekilde oldu:

“Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin 3. Kuşak iş insanı olarak bu vatana hizmet etmenin istihdam yaratmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktan geçtiğini biliyor ve bu doğrultuda ticari hayatımızı şekillendiriyoruz.”

Çorlu ve Bulgaristan’da ki bitkisel yağ, plastik geri dönüşüm, ahşap palet üretim tesislerinin yanı sıra teknoloji ve yazılım şirketlerine melek yatırımcılık gibi farklı alanlarda faaliyetlerine devam eden Diktaş Grup’un bünyesinde 2010 yılından beri İstanbul’da birçok lüks konut projesinde imzası bulunan inşaat şirketi bulunuyor.

Bünyesinde ki inşaat şirketiyle yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Diktaş Grup İstanbul'dan sonra bu kez Çorlu'da lüks konut projesini hayata geçirdi.

Diktaş Ailesinin 3. Kuşak temsilcisi Diktaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Diktaş projeye ilişkin yaptığı açıklamada; “Çorlu`nun önemli çekim merkezlerinden biri olan Önerler Mahallesinde temelini attığımız Göl Mahall ve Kent Mahall projelerini Çorlu`ya yakışır mimari ve kalitede tasarladık. Toplamda 7 blok 42 konuttan oluşan projemizde sosyal donatı alanları, her daireye 2 araçlık otopark, panjurlu sistem açılıp kapanabilen havuz, elektrikli araçlar için şarj ünitesi ve spor alanları bulunuyor. Dairelerimizde kaliteden ödün vermeden mutlu bir yaşamın kapılarını açıyoruz” dedi.

Gökhan Diktaş açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi.

“Göl Mahall ve Kent Mahall projelerimizde kaliteli yaşam alanı inşa etmek ana prensibimiz olsa da bu yaşam alanında tüm site sakinlerimizin huzurlu ve mutlu zaman geçirecekleri, komşuluk bağlarını doyasıya yaşayacakları bir aile ortamı kurmak en önemli odak noktamız olacak. Diktaş Grup olarak Çorlu`da, İstanbul`da ve yurtdışında çeşitli sektörlerde yatırımlarımız bulunuyor. Teknoloji ve yazılım şirketlerine melek yatırımcılık yapıyoruz.

Ülkemizin geleceği için eğitimin çok önemli bir yeri olduğu inancındayım. Bugün kendi otomobilini imal eden bir Türkiye`yiz, Kendi tankını, silahını, insansız hava aracını, gemisini imal ve ihraç eden bir Türkiye`yiz. Geleceğe yapılan en büyük yatırımın gençlere, akla, bilime yapılan yatırım olduğu inancındayım. Çok uzun yıllardır sanayicilik yapan bir ailenin temsilcisi olarak bu vatana hizmet etmenin istihdam yaratmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktan geçtiğini biliyor ve bu doğrultuda ticari hayatımızı şekillendiriyoruz” diye konuştu.

Diktaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Diktaş; “Çorlu`da dünyaya geldim. Çorlu`muzun en eski okullarından biri olan Ali Paşa İlkokulunda eğitim hayatına başladıktan sonra İstanbul Tercüman Kolejinde ilk, orta ve lise öğrenimimi bitirdim. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden Yüksek Lisansımı tamamladım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının kurucularından olan Hasan Diktaş`ın torunu, siyasi kimliğinin yanı sıra Çorlu Belediye Meclis üyeliği, Çorluspor Kulübü Başkanlığı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü divan kurul üyeliği yapmış olan rahmetli Adnan Diktaş`ın oğluyum.

Bugün aile büyüklerimizden aldığım ilke doğrultusunda Çorlu’muza, bölgemize hizmet etmeye, kazandığımızı bu güzel şehre vermeye devam etmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Türkiye`nin yükselen değeri Çorlu`muz için bir olacağız, beraber olacağız” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi : 2022-12-21 12:48:33
Okunma Sayısı : 1607
reklam yan