KADİR AĞABEY İLE SORUNUM YOK!


KADİR AĞABEY İLE SORUNUM YOK!

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel 40 günlük çalışmasını aktardığı bir toplantı düzenledi. İlçe basın mensuplarına Ticaret Odası Restaurantında bir iftar vererek çalışmalarını aktaran Yüksel, “Kadir Albayrak başkanımla beni karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Benim kendisi ile sorunum yok, olamazda. Sadece bizim aramızı bozmaya çalıştığına inandığım daire başkanları ve müdürleri kendilerince hamleler yapıyor” dedi.


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel 40 günlük icraatlarını bir iftar programında aktardı. Basın mensuplarına yaklaşık bir saat süren bir açıklama gerçekleştiren Yüksel, Yol çalışmalarından kiraz festivali organizasyonuna kadar tüm faaliyetlerini özetleyerek aktarmaya çalıştı.


BORÇ 59 MİLYON

Önceki dönem belediye başkanı Ekrem Eşkinat ile aralarında borç polemiğine dikkat çeken Başkan Yüksel, “Ben belediyenin borcunu 75 milyon olarak iddia etmiştim. Göreve geldiğimizde tüm borçları çıkardık. Geçtiğimiz yıl yaz aylarından yaptığı hizmetin karşılığını alamayan esnafımız vardı. Öncelikle onların da sıkıntılarını gidermeye çalıştık. Hesapları çıkardığımızda borcun 65 milyon civarında olduğunu gördük. 40 günlük süre içinde ciddi borç ödemesi de yaptık. Özellikle iç piyasaya yani esnaflarımıza ödemeler yaptık. Kaynağı nereden bulduğumuzu sormayın. Sadece biraz kısıtlamaya gittik ve boşa giden harcama kalemlerine engel olduk. Kaynak kendiliğinden oluştu” dedi.


TESKİ İLE PROBLEM

Süleymanpaşa Belediyesi olarak TESKİ’nin alt yapı çalışmalarından sonra yolların üst yapısını yapıyoruz. Bunun için TESKİ bize ödeme yapıyor. Yaptığı ödeme ise kazdığı alan kadar olan kısım. Yani bir metre genişliğinde kazıyorsa o kadar ödeme yapıyor. Ancak kazı sırasında yolun tamamı bozuluyor ve biz bu yolu tamamen yapmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla belediyemize maliyeti  daha da artıyor. Bununla birlikte bugün taş 40 lira civarında alırken, onlar 2016 yılının rakamlarına göre ödeme yapmak istiyorlar. Yani 29 liradan ödeme yapmak istiyorlar. Biz de bunu kabul etmedik. Bu problemi de en kısa sürede çözeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


DERE SOKAK TAMAM

Bilindiği gibi Tekira AVM arkasında bulunan ve çevre yoluna bağlantı yolu olarak planda görülen Dere sokakta ıslah çalışmaları ve tapu sorunu vardı. Büyükşehir Belediye Başkanı bu konu ile ilgili daha önce bakanlığa yazı yazmış ancak sonuç alamamıştı. Cüneyt Yüksel bu konuda bakanlıkla görüştüğünü ve sorunun halledildiğini ifade ederken, “Yakında tapuları dağıtacağız. Kadir Başkanımızda kendi sorumluluk alanındaki yolu açarak kente önemli bir hizmet sunmuş oluruz. Süleymanpaşa hak ettiği hizmeti alacaktır. Ben partisine bakmak. Kadir Başkanımız ile birlikte ilçemize hak ettiği tüm hizmetleri vereceğiz” diye konuştu.


HÜKÜMET CADDESİ SORUNU

Seçim çalışmaları sırasında Hükümet caddesinin çift yön uygulamasına geri dönmesi için vatandaşlara söz verdiğini aktaran Başkan Yüksel, “Ben sözümün arkasındayım. Bu sözümü de tutacağım. Ancak seçim sonrası Kadir Başkanımızla yaptığımız görüşmede araç yükünü çekecek otopark sıkıntısını ortadan kaldırmamız gerektiğini gördük. Bunun için yıkılan Kız Meslek Lisesi ve eski Namık Kemal Lisesi’nin bulunduğu alanları iki noktada otopark olarak düzenleyeceğiz. Namık Kemal Lisesi’nin olduğu bölgede aynı zamanda gençlerimizin spor yapması için küçük bir tesis de planlıyoruz. Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra Kadir başkanımızın kapısını çalacağız ve Hükümet caddesinin çift yöne geçmesini tekrar talep edeceğiz” şeklinde konuştu.


EŞKİNAT’A YANIT

Önceki dönem belediye başkanı Ekrem Eşkinat’ın sosyal medya hesabından “Belediyenin geçmiş dönem verileri silindi. İnternet sitesinde göremiyoruz” ifadelerine yanıt veren Başkan Cüneyt Yüksel, “Ben kimsenin verilerini silmem. Belediyenin internet sitesi iki kez çöktü. Serverlar Fransa’da. Her ne olduysa seçimden sonraki gün internet sitesi çöktü. Çok manidar buluyorum. Evet bir şey için talimat verdim ve sildirdim. Ben Bizhante gibi isimleri istemediğimi seçim döneminde de söylemiştim. O isimdeki haber ve bilgilerin kaldırılmasını istedim ve kaldırıldı. Belediyenin yaptığı diğer hizmetlerle ilgili hiçbir şey silinmedi. Eğer silindiyse de bu bizden kaynaklı değil. Yarın sahildeki heykelleri de kaldırmak için talimat vereceğim. Heykeller için para harcamaya ne gerek vardı. Esnafa olan borçları ödeseydin daha iyi olmaz mıydı? Heykeller için 4 milyon para harcanmış. Yazık bu milletin parasına” dedi.


BANA SAHİP ÇIKIN

Beraberinde başkan yardımcıları ile birlikte yaptığı açıklamada 40 günlük icraatlarını aktaran Cüneyt Yüksel, basının kendisi için çok önemli olduğunun da altını çizdi. Yüksel, “Zaman zaman bir araya geleceğiz ve sizlere yaptığımız çalışmaları aktaracağız. Sizlerden gelen talepleri de değerlendireceğiz. Ancak bana birkaç aş müsaade edin. Bu süre içinde de bana sahip çıkın. Sahip sıkın ki, hep birlikte bu kenti layık olduğu yere taşıyalım” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Yüksel, daha sonra basından gelen soruları da yanıtladı.


Yayınlanma Tarihi : 21 Mayıs 2019
Okunma Sayısı : 102
reklam yan