ÇORLU’YA COVİD 19 PCR TEST CİHAZI

Çorlu halkının ihtiyacı olan Corona Covid-19 test cihazı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan´ın girişimi ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla Çorlu Devlet hastanesine alındı.


Tüm Dünya´yı etkisine alarak salgın durumuna gelen Korona virüs ile mücadele ve erken teşhiste önemli payı olan PCR cihazının Çorlu´da olması, halk sağlığı yönünden önemli bir eksikliği kapatmış olacak. 

 

Korana virüs (Kovid19) şüphesi ile hastalardan alınan örnekler pandemi sürecinin başlangıcından bugüne kadar Tekirdağ NKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Laboratuvarında sonuçlanıyordu. Cihazın Corlu’ya alınması ile birlikte, numuneler artık Süleymanpaşa´ya gitmeyecek.

TEST SONUÇLARI AYNI GÜN VERİLECEK


PCR test cihazın Çorlu´da bulunmaması nedeni ile test numunelerinin sonuçları 1-2 gün sonra veriliyordu. PCR test cihazının Çorlu Devlet hastanesine alınması sonrasında test sonuçları aynı gün verilecek.


PCR TEST CIHAZI BÖLGEYE HİZMET VERECEK


Çorlu Devlet Hastanesine alınan PRC Corona virüs test cihazının Çorlu´nun yanı sıra Ergene, Kapaklı, Çerkezköy, Saray ve Marmaraereğlisi ilçelerine de hizmet verecek.


 

 

Covid-19 PRC test cihazının Çorlu Devlet Hastanesine tesliminde konuşan ICC Milletlerarası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi

TOBB Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi 

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ‘ Koronavirüs salgını ile mücadelede test sonuçlarının hızlı alınması için Çorlu Devlet Hastanemize PCR test cihazını kazandırdık. Artık günler süren sonuç bekleme sürecini minimuma indiriyoruz. Önlem almada ve filyasyon sürecinin etkili yürütülmesinde önemli bir adım olan test cihazının bölgemize kazandırılmasında başta Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimiz olmak üzere, tüm meclis ve yönetim kurulu üyelerimize, ayrıca desteklerini esirgemeyen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ihtiyaç konusunda öncülük yapan Sağlık İl Müdürümüz Sayın Ali Cengiz Kalkan’a bölgemize hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Unutmayalım virüs, tedbirlerden daha güçlü değildir. Hep beraber mücadelemize devam edecek ve birlikte kazanacağız.

 

Öte yandan tören sonunda Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı tarafından Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan’a plaket verildi.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-29 14:29:59
Okunma Sayısı : 257
kiremitçiler
Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar