ÇEVRE İÇİN ALIŞVERİŞ ZAMANI


ÇEVRE İÇİN ALIŞVERİŞ ZAMANI

 


Tekirdağ merkez Süleymanpaşa Belediyesi başlattığı yeni bir proje ile geri dönüşüm konusunda atağa geçti. Başkan Ekrem Eşkinat tanıtımı bizzat yaparken çevreci kart sahibi olan vatandaşlar katlarında biriken puanlarla anlaşmalı iş yerlerinden alışverişlerini yapabilecek.


Çevre ve doğayı kirletme konusunda yıllardır süregelen çalışmalara bir yenisini de Süleymanpaşa Belediyesi ekledi. Çevreci Mutlu Kart sloganı ile yola çıkan Süleymanpaşa Belediyesi talep eden vatandaşlara bu kartı veriyor.

 

GERİ DÖNÜŞÜMDEN ALIŞVERİŞE

Çevreci Mutlu Kart sahibi olan vatandaşlar evlerindeki çöpleri ayrıştırarak toplayıp belediye yetkililerine veriyor. Belediye yetkilileri ise alınan bu çöpler karşılığında vatandaşların ellerinde bulunan kartlara puan yüklemesi yapıyor. Kartlarda biriken bu puanlarla vatandaşlar daha sonra Süleymanpaşa Belediyesi tarafından anlaşma yapılan iş yerlerinden alışveriş yaparak ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

 

SİSTEM AKARYAKIT ŞİRKETLERİ İLE AYNI

Bilindiği gibi akaryakıt şirketleri de sürücülere kendilerinden yapılan alışveriş için bir kart veriyor ve her yakıt alımında bu kartı sisteme okuttuğunuzda puanlar birikiyor. Küçük küçük biriken bu puanlarla daha sonra aynı akaryakıt şirketinin herhangi bir istasyonundan yakıt alabiliyorsunuz. Süleymanpaşa Belediyesi’de buna benzer bir uygulamayı tüm kente yayarak büyük bir çevre kampanyasını da başlatmış oldu.

 

POŞET SATMIYOR ALIYOR

Büyük market zincirleri tarafından başlatılan parayla poşet satma uygulamasına karşılık, neredeyse ‘parayla poşet alma’ olarak algılanabilecek bir uygulamayı başlatan belediye böylece ev bütçesine de katkı vermiş olacak. Başkan Eşkinat, “Amacımız insanların hayatını kolaylaştıracak projeleri hayata geçirmektir. Bu uygulamamız kentimizin temizliği ve çevreye olan duyarlılığını ortaya çıkaracaktır. Şimdiden hayırlı olsun. Kart sahibi vatandaşlarımız da en az bizim kadar heyecanlı” dedi.

 


Yayınlanma Tarihi : 25 Aralık 2018
Okunma Sayısı : 332
reklam yan
Nöbetçi Eczane
SUGAR CHEF
Günlük Kurlar