CANDAN YÜCEER HAYRABOLU YOLUNU SORDU

  • CHP’Lİ YÜCEER “46 KİLOMETRELİK YOLUN SADECE 20 KİLOMETRESİ BİTİRDİLER ÜSTÜNE DE 2 KEZ AÇILIŞINI YAPTILAR!”
  • “BU HIZLA GİDERSE 2017’DE İNŞAATINA BAŞLANAN 46 KİLOMETRELİK YOL 2028 YILINDA TAMAMLANACAK”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in Hayrabolu-Tekirdağ yolu ile ilgili soru önergesini cevaplandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 5 yıldır yapımı devam eden 46 kilometrelik yolun sadece 20 kilometresinin bitirildiğini ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dr. Yüceer, “Bakanlık bu hızla giderse 5 yılda sadece 20 kilometrelik kısmını yaptıkları ve iki kez açılış töreni gerçekleştirdikleri 46 kilometrelik yolu iyi ihtimalle 11 buçuk yılda yani 2028 yılında tamamlamış olacak” dedi.

CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği önergede, Tekirdağ’da ‘ölüm yolu’ olarak bilinen 2017’de inşaatına başlanmasına rağmen bitirilemeyen Hayrabolu-Tekirdağ yolunu sormuştu. CHP’li Yüceer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, “Hayrabolu-Tekirdağ Devlet Yolu; 45,7 km uzunluğunda olup 20 km’lik kesimi bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanıp trafiğe açılmıştır. Ortaca-Karabezirgan arasındaki yol yapım çalışmaları ise devam etmektedir” dedi.

“BU YOL NİYE BİTMİYOR?”

Bakan Karaismailoğlu’nun yanıtı değerlendiren CHP’li Yüceer, “İhalesine 2012 yılında çıkılan merkez Süleymanpaşa ilçesi ile Hayrabolu’yu birbirine bağlayacak 46 kilometrelik yolun inşaatına 2017 yılında başlandı. 2019’da bitirilmesi planlanan yolun şu ana kadar 20 kilometrelik kısmı tamamlanabildi. Yolun 7 kilometrelik kısmı TBMM Başkanı Mustafa Şentop, diğer kısmı ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açılmıştı. Ödenek eksikliği nedeniyle yol yapımı, Ortaca Mevkii’nde durdu. Bu yol, vatandaşlarımızın her gün kullandığı bir yol. Sık ve keskin dönüşlerin olduğu bir yol. Dolayısıyla yol üzerinde çok sayıda yaralanma ve can kaybıyla sonuçlanan kazalar yaşandı. Öyle ki bu yol Tekirdağ’da ‘ölüm yolu’ olarak biliniyor. Ancak böylesine önemli 46 kilometrelik bir yol AKP iktidarı tarafından beş yıldır bitirilemiyor. Bakanlık bu hızla giderse iyi ihtimalle 46 kilometrelik yolu toplam 11 buçuk yılda yani 2028 yılında tamamlamış olacak. Bu yol niye bitmiyor? Neden ilerlemiyor? Neden kaplumbağa hızında ilerliyor? Yolun ne zaman biteceğine ilişkin sorularımız ise yanıtsız bırakılıyor. Devletin topu topu yapacağı 46 kilometrelik yolun sadece 20 kilometresi bitmiş durumda. Üstüne üstlük beş yılda yapılan 20 kilometrelik yolun çokça açılışı yapıldı. Maşallah, 7 kilometrede bir tören düzenleniyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2022-6-27 16:57:12
Okunma Sayısı : 867
kiremitçiler