BU AYRILIKLAR ÇOK KONUŞULUR


BU AYRILIKLAR ÇOK KONUŞULUR

 

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde yine hareketli günler yaşanıyor. İstifalar ve ayrılıklar ardı ardına geldi. Başkan adeta ‘yalnız’ bırakılarak başka bir mesaj mı veriliyor. Yoksa başkan kendi yalnızlığını mı seçti.


Öncelikle çoğu çevrelerce ‘gereksiz’ ve ‘siyasi’ bir manevra olarak nitelenen danışman Şeref Çetin’in Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı için istifa etmesi, ardından Elif Atayman ve Ahmet Poyraz’ın ayrılışları. Ayrılışları diyoruz, çünkü istifa mı ettiler, görevden mi alındılar muallak. Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın sözlerine göre ‘emekli’ oldular.

 

Öncelikle Şeref Çetin’e değinmek istiyorum. Özellikle siyasi çevrelerce çok iyi biliniyor ki, il kongresinde aday olmuş ve Kadir Albayrak’da kendisini desteklemişti. Ancak kaybedince başkan kendisini yanına ‘siyasi’ danışman olarak almıştı. O günden bu yana Şeref Çetin büyükşehir başkanına danışman olarak görev yapmaktaydı. Kendi inisiyatifi ile istifa ederek Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olmak için kolları sıvadı. Siyasette kendisine başarılar dilemekten başka yapacağımız bir şey yok.

 

Diğer taraftan Kurban Bayramından sonra iki haftalık izne ayrılan Ahmet Poyraz daha göreve başlamadan ayrılığını sosyal medya hesabından duyurdu. Hakkında birçok söylenti ve iddialar olabilir. Bu yazı işin o tarafı ile ilgilenen bir yazı değil. Ancak görevi bırakması veya alınmasının zamanlama olarak çok manidar olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Kadir Albayrak’ın adaylığı açıklandığında yanında kimse yokken Ahmet Poyraz vardı. O günden bu güne Kadir Albayrak’ın ‘çok güveniyorum’ dediği Poyraz bir anda görevini de, belediyeyi de bırakıyor. Albayrak ile aile dostluklarını bırakır mı bilemem ancak cevaplanması gereken bir dünya soru var ve bu sorular bir gün mutlaka yanıtını bulacak.

 

Diğer taraftan Elif Atayman’ın görevden ayrılışı da aynı zamana denk gelmesi oldukça manidar. Çok ortalarda görünmemesine rağmen başkana basın danışmanlığı görevini bir süre yürüttü. Belediyelerin en hassas birimleri olan Basın ve Halkla İlişkiler genellikle çokça göz önünde olan bölümlerdir. Bu nedenle hem dışarıdan hem de içeriden gözler hem o birimin üzerindedir. En küçük şeyde bile büyük sansasyonlar olabilecek durumdadır.

 

Şimdi bu konuda en doyurucu yanıtı mutlaka Kadir Albayrak verecektir ve kendisinden bir açıklama beklenmektedir. Umarım hassasiyetle bu konuyu kamuoyuna açıklayacaktır.


Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2018
Okunma Sayısı : 83
reklam yan