BİR TANE ‘ADAM’ YOK MU?


BİR TANE ‘ADAM’ YOK MU?


Hepimizin ortak değeri, konusu açıldığında mangalda kül bırakmıyoruz. Tekirdağspor’dan bahsediyorum. Futbolcular onca zorluğa rağmen ilk hafta galibiyeti ile kentte bir hava yakaladı. Ama belli ki o havaları kentten para kazanıp ceplerini dolduranlar yakalayamamış.

 

O sağ taraftan, bu sol taraftan derken koca kentin takımını amatöre düşürdünüz daha da beterini bekliyorsunuz. Bu belli oldu artık. Herkes belediyelere yükleniyor. Eyvallah belediyeler tabi ki elinden geleni yapacak. Yapmalılar…

 

Ancak gelin görün ki, bu kent sahipsizliğini her seferinde iliklerine kadar hissediyor. Takım bildiğin minibüslerle antrenmana gidiyor. Futbolcular ‘AÇIZ’ diye açıklama yapıyor. Üşüdüklerini, üstlerine örtmeye bir tane battaniye bile olmadığını söylüyorlar. Peki ne oluyor? Kimsenin kılı bile kıpırdamıyor.

 

Utanın ve utanmaya devam edin. Tabi utanacak kadar yüzünüz varsa. Bu sözüm bu kentte para kazananlara. Kazanıp keyfince gezip tozup yiyip içenlere. Sonra da TL.’nin değer kaybetmesini mazeret olarak gösterip sessizce kıyıda köşede yeni kazanacağı paraların hesabını yapanlara.

 

Kimse ‘bu bana mı diyor’ demeyin. Evet tam da size söylüyorum. İtiraz edenin banka hesaplarını direk açıklarım. Hiç umurumda bile değil. Kimin hangi bankayla faiz oranlarında nasıl pazarlık yaptığını ve parasına bu dönemde para kattığını tek tek açıklarım.

 

İşin kolayını bulmuşsunuz. Siyasiler, belediyeler. Vur abalıya bakalım. Yönlendir taraftarı belediye ve taraftarları oh ne güzel dünya. Yok, takımın başkanı o adam olunca ben destek olmam. Şu adam olursa öbürü destek olmaz. Önce kendiniz bir ‘ADAM’ olmayı deneyip kentin takımına samimi ve gerçek anlamda destek olsanız acaba nasıl olur.

 

Siyasi kutuplaşmanın yeri değildir Tekirdağspor. Siyasi hesaplaşmanın yeri de değildir. Herkes ya eteğindeki taşları döksün, ya da bankadaki o kıyamadığı paralardan birazcık takıma destek olsun. Yoksa adamız diye gezmeyin. Bu kadar net.

 

“Daha önce verdik de ne oldu?” diyenler. Yine verin yine bir şey olmasın. En azından mevzuya insani boyutta bakın biraz. Ayıp oluyor ama….

 

Samimi ve içten takım için çabalayanları bu yazının dışında tutuyorum diye yazmama gerek yok ama yine de bir dip not düşmek gerek…

 


Yayınlanma Tarihi : 1 Ocak 1970
Okunma Sayısı : 133
kiremitçiler