EĞİTİMDE BİR ADIM DAHA


EĞİTİMDE BİR ADIM DAHA

 


Türkiye’nin önemli eğitim kurumlarından birisi olan Özel Bahçeşehir Koleji Ramada Otel’deki tanıtım toplantısının ardından irtibat ofisinde basın mensupları ile kahvaltıda yeniden buluştu. Kurum yetkilileri Tekirdağ’ın her geçen gün artan eğitim potansiyelinin farkında olduklarına dikkat çekerken Bahçeşehir Koleji Farkı ile kenti tanıştırmak istediklerini aktardı.


Tekirdağ yeni bir koleje daha kavuşuyor. Yıllardır eğitim konusunda arzu ettiği seviyeyi yakalayamayan Tekirdağ son dönemde özel eğitim kurumlarının da gözdesi haline geldi. Birbiri ardına açılan okulların yanı sıra ülkene marka olmuş kurumlarda bölgede kendini göstermeye başladı.

 

56 ilin 125 noktasında eğitim kurumları ile adeta ülkede eğitim fabrikası haline gelen Bahçeşehir Koleji, Hürriyet Mahallesinde başladığı inşaatında önümüzdeki dönem için hazırlıklarına da başlamış oldu. Pusula Gazetesi’nin de hazır bulunduğu toplantıda, tanıtımlara önem verdiklerini belirten kolej yetkililerinden Trakya Bölge Koordinatöre Sevtap Engin, “Eğlenerek öğreten bur kurumuz. Ülkemizin hangi bölgesine giderseniz gidin okullarımızdaki eğitin paralelliğini göreceksiniz. Sezon ortasında başka bir ile giden öğrencimiz burada kaldığı yerden orada devam edebildiğini görecektir. Bu nedenle özellikle sıkça tayin durumu olan velilerimiz bizleri daha çok tercih etmektedir” dedi. Engin, “Önümüzdeki yıl biri yurt dışı olmak üzere yapılan okullarımızla eğitim noktamız 132  olacak” ifadesini kullandı.

 

TEKİRDAĞ ÖNEMLİ

Tekirdağ’ın her zaman kendileri için önemli bir kent olduğuna dikkat çeken Tekirdağ Eğitim Koordinatöre Hasan Kurşun ise yıllarca kendilerine çeşitli teklifler geldiğine dikkat çekti. Kurşun, “Tekirdağ kampüsümüz 12 bin 500 metrekarelik kapalı 3 bin metrekarelik açık bir alana kuruluyor. Velilerin sıkça sorduğu soru ise havuz var mı, spor salonu var mı? Evet hepsi var. Bir eğitim kurumunda olması gereken her şey mevcut. Çocuklarımızı eğlenerek öğretmeye gayret ediyoruz. Bizler 20 yıl önce bugünkü müfredatta veya bugünkü gelişimde bir eğitimin olacağını düşünebilir miydik? Bu nedenle bizlerde çocuklarımızı en az 20 yıl sonra nelerle karşılaşırlar, hangi meslekler ortaya çıkar bu kapsamda eğitmeye özen gösteriyoruz. Bahçeşehir Koleji’nin bir farkı da buradan gelmektedir” diye konuştu.

 

Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan okul heyeti 15 Ağustos 2019 tarihinde Tekirdağ’daki okul inşaatının biteceğini ve önümüzdeki dönem öğrenci kabulüne başlayacaklarını aktardı.

 

 


Yayınlanma Tarihi : 22 Nisan 2019
Okunma Sayısı : 90
kiremitçiler