ALPAY’dan yanıt VAR


ALPAY’dan yanıt VAR

 


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in sosyal medyadan Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var’ı hedef alan paylaşımının ardından, söz konusu belediye başkanı da aynı yolla kendisine yanıt verdi. Alpay Var, Cüneyt Yüksel’i ‘ŞOV’ yapmakla suçladı.


Tekirdağ korono virüsünün yanı sıra bir taraftan da Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var arasındaki sosyal medya tartışmasını konuşuyor. Tekirdağ Pusula olarak ilk gündeme getirdikten sonra kamuoyunda ciddi bir tartışmaya da neden oldu.

 

Bir tarafta Cüneyt Yüksel’i destekleyenler Şarköy belediyesi tarafından yazılan cezanın haksız olduğuna dikkat çekerken, diğer taraftan da Şarköy belediye Başkanı Alpay Var’ı haklı bulanlar oldu. Alpay Var’ın bu açıklamasından sonra tartışmanın ne tarafa gideceği ise şimdiden konuşulmaya başlandı. Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek.

 

 

İşte Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var’ın sosyal medya hesabından yaptığı o paylaşım:

Değerli Hemşehrilerim;
Bir belediye başkanını YÜKSELmek hayaliyle şov yaparak ve tartışma ortamı yaratarak, milletimizin içinde bulunduğu birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir ortamda, buradan beslenmeye çalıştığını üzülerek gözlemliyorum.

Hizmet ediyoruz adı altında liyakat ve devlet ciddiyetini hiçe sayarak sadece şov amaçlı, resimlerini paylaştığım “çıkma/hurda” taşları kendi yetki alanı dışında olan bir yere el altından gönderip kaos yaratmaya çalışmak hiç hoş olmamıştır.

Belirtmek isterim ki “köy muhtarı kapısına gelmiş” diye söylediğiniz kapı ne benim, ne sizindir bu kapılar milletimizindir ve hizmet için vardır. Vatandaşlarımızın bizden talepte bulunmaları halinde hiçbir zaman kapı duvar olmamış ve hiç kimse oyalanmamıştır.

Bu ne kadar hazin bir durumdur ki ellerinde yetki olsa dahi halkımıza çıkma ya da hurda taşlarla hizmet etmeyi layık göreceklerdir. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana yetki ve sorumluluk sınırları içinde olması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın ilçemize olan desteği ve belediyemizin çalışmaları ile tüm mahallelerimize layık oldukları en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz halkımıza hizmeti çıkma/hurda taşları köylerimize dökerek verme anlayışında değiliz. Halkımıza en iyi hizmeti vermek belediyecilik anlayışımızın en önemli kriteridir.

Bu arada samimi ve ilçemize yardım etmek için uzatılmış bir eli teşekkür ederek ve bize o eli uzatanı bizzat onure ederek kamuoyuyla paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımızı ifade etmek isterim. Fakat şov amaçlı olarak el altından ilçemizi karıştırmak isteyenleri de teşhir etmekten ve gerekeni yapmaktan çekinmeyiz.

Tavsiyem şu olacaktır ki makamlar gelip geçicidir ve herkes bu geçici süre almış olduğu sorumluluğu kimlerden ve ne için aldığını unutmadan görevini yapmalıdır. Aziz milletimiz gerekli cevabı seçimlerde hepimize verecektir.”

 

 


Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2020
Okunma Sayısı : 1580
kiremitçiler