BU DÖNEM DAHA FAZLA HİZMET


BU DÖNEM DAHA FAZLA HİZMET

 


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükşehir Gazeteciler Derneğini ziyaret etti. Başkan Albayrak ziyaret sırasında önemli açıklamalarda bulunurken kent için yeni dönemde daha fazla hizmetin olabileceğini aktardı. Albayrak, “Bu dönem ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle bizlerin gelirleri düştü. Ciddi bir kaybımız var. Buna rağmen önemli hizmetler yapacağımızı düşünüyorum” dedi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Dernek ziyaretinde yeni döneme dair ip uçlarını da verdi. Kırgınlık ve küskünlüklerin geride kaldığına da dikkat çeken Başkan Albayrak, “Doğru iletişim ve düzgün planlama ile yeni dönemde daha da tecrübe edinerek çalışmalarımız hızlandıracağız. Ülke ekonomik kriz içinde. Ciddi sıkıntılar var. Bu sıkıntılar belediyelere ayrılan bütçeleri de etkiledi. Vergilerden payımıza düşen miktar önemli ölçüde azaldı. Çünkü mükellefler vergi veremez duruma geldi. Bu da doğal olarak belediye bütçesini etkiledi. Buna rağmen yeni gelir getirecek projeler ve yeni hizmet anlayışı ile sizlerin de doğru yönlendirecek eleştirileri ile daha iyi hizmet edeceğimize inanıyorum” dedi.


EN FAAL DERNEK OLDUK

Dernek Başkanı Necmi Işıksal tarafından derneğin çalışmaları ve projelerinin de aktarıldığı ziyarette Işıksal, “Arkadaşlarım tarafından dernek başkanlığına getirildikten sonra hızlı bir yapılanma ve çalışma içine girdik. Biz de kısa sürede en faal dernek olduk. Yaklaşık 300 metrekarelik dernek binamızda 100 kişilik konferans salonu, toplantı odası ve makam odası ile birlikte misafirlerimizi her an karşılayacak sekreterimiz de hazır durumda. Gazetecilerin arzu edilen itibarı görebilmesi ve gelir kaynaklarının artması için çaba gösteriyoruz. Temmuz ayında yapacağımız yarışma ile orada davetlilere ve meslektaşlarımıza tüm çalışmalarımızı da aktaracağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN ÇOK MEMNUN

Dernek Başkanı Işıksal’ı dikkatle dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Sizlerin paylaşmış olduğu bir fotoğraftan etkilenerek ziyaret etmek istedim. Orada gördüğüm manzara beni fazlasıyla memnun etti. Hiçbir yerde göremediğim mesleğine aşık ve etkili olabilen gazetecilerin bir arada olması dikkatimizden kaçmadı. Sizlerin kent için önemli insanlar olduğunuzu biliyorum. Sizlerin de desteği ile bizler de bu kent için büyük bir çalışma dönemine gireceğiz” dedi.

 

Önceki dönem basın mensupları ile kötü değil ancak çok da iyi olmayan bir diyalog yaşandığının, bu dönem artık beyaz bir sayfa açarak daha sağlıklı bir iletişim içinde olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Albayrak, Tekirdağ’da basın adına böylesi güzel ve güçlü bir derneğin varlığından son derece memnuniyet duyduğunu ifade etti. Akabinde hem çeşitli bilgiler aktardı hem de derneğin yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

Tekirdağ’ın eski Tekirdağ olmadığını dile getiren Başkan Kadir Albayrak sözlerine şu şekilde devam etti: “2. Dönem hizmeti için yola koyulmuş durumdayız. Öyle ki Tekirdağ’ın nüfusu giderek artıyor. Her yıl nereden baksanız Şarköy kadar göç alıyoruz. Bu ne demek? Daha fazla çalışmak demek. Her şeye daha fazla ihtiyaç demek. Bunun bilincindeyim. Nüfus giderek karma bir hal alıyor ve herkesin taleplerine karşılık vermeye çalışıyoruz. O yüzden hepimiz el ele verip çalışmalıyız. Böyle bir derneğin kentte var olmasından çok mutlu oldum ve açık söyleyeyim hepinizin olduğu fotoğrafı görünce çok etkilenerek kendime görev çıkarıp davetsiz bir şekilde sizleri ziyaret etmek istedim. Basın, mutlaka ki hem ulusalda hem yerelde olmazsa olmaz. Ben sizden de yardım isteyeceğiz, raporlar isteyeceğim bir çalışma yaparken. Geçmişte evet bunu yapamadık ama artık yapmamız gerek.”

 

KRİZ HEPİMİZİ ETKİLİYOR

Ülkede yaşanan ekonomik krizin Tekirdağ’ı da etkilediğini söyleyen Başkan Kadir Albayrak eğer buna çözüm bulunacaksa o mutlaka şu şekilde olabilir dedi: “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak üç önemli gelirle bütçe oluşturuyoruz. Özkaynaklarımız, iller bankası ve vergiler. Ancak bunlar yeterli olmuyor. Kentin bütün yetkilileri, yöneticileri, siz basın mensupları bir araya gelip gerekeni yapmalıyız. 11 ilçemiz var. Bu ilçelerde toplam 1560 adet fabrika üretim yapmaktadır. Ancak bu fabrikaların % 85'lik bölümünün genel merkezleri İstanbul ve diğer illerde olduğu için vergilerini de maalesef kayıtlı oldukları illere ödüyorlar. Bu durumun önüne geçebilsek en azından bir kısmını bize ödeseler inanın her şey çok başka olur.

 

TEK YÖN ÇİFT YÖN OLAYI

Son zamanlarda Kadir Albayrak ile ilgili gündeme gelen konuların başında şüphesiz ki Hükümet Caddesi’nin tek yönde mi kalacağı çift yön mü olacağı konusu. Başkan Albayrak bu konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Kentin mutlak konularının başında trafik ve otopark sonu geliyor. Bunun elbette farkındayız. Katlı otopark 1 Temmuz2da bitmiş olacak. TEKİRA alışveriş merkezinin alt tarafındaki yolu çok yakında yapacağımız hızlı kamulaştırmalar ile çevre yoluna kadar açacağız. Valilik yanındaki adliye, defterdarlık binasını ve Türktelekom binalarını çok yakında yıkıp o bölgeyi geniş bir meydana kavuşturacağız. Ayrıca valilik önündeki yoluda trafiğe kapatıp büyük bir meydan,

otopark ve şehir parkları oluşturacağız. Hükümet Caddesi şuanda tek yön olarak kalmaya devam edecek.”

 

BÜYÜKŞEHİR BİNASI BU DÖNEM BİTECEK

Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediye Binası’nın bu dönem mutlaka bitmesi gerektiğini vurgularken, “Belediye binası bu dönem mutlak suretle tamamlanması gerekiyor. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Onun dışında Macar Türk Evi’ni kuracağız. 15 tane kamulaştırdığımız ev var onlar bitecek. Tarımsal iyileştirmeler konusunda pek çok şehirden öndeyiz öyle ki bu anlamda büyük ilerlemeler kat ettik. Bu konuya da ayrıca çok önem veriyoruz. Görevimizin ne kadar kutsal olduğunun farkında bu farkındalıkla halkımız, kentimiz için en iyisini yapmak en büyük amacımız.”.

Toplantı hep beraber fotoğraf çekiminin ardından son buldu.


Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2019
Okunma Sayısı : 113
kiremitçiler