ALBAYRAK O FOTOĞRAFTAN RAHATSIZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak son dönemde devlet geleneklerinin hiçe sayıldığına dikkat çekti. Yaptığı özel açıklamada özellikle Ak Parti İl Başkanı’nın her protokol masasında önde olmasına dikkat çeken Albayrak, “Bu çok rahatsız edici. Ben böyle masalarda oturmam” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak son günlerde fazlaca dikkat çeken protokol adabı ile ilgili özel açıklamada bulundu. Albayrak, “Devlet geleneği yok ediliyor. Meclis Başkanı ve Vali’nin olduğu bir masada eğer mecliste gurubu bulunan diğer partilerin il başkanları yoksa Ak Parti İl Başkanının da o masada olmaması gerekiyor. Nereye baksak Mestan Özcan ön saflarda. Devletimizin bir protokol geleneği var. Özellikle siyasiler ve yöneticiler olarak buna çok dikkat etmeliyiz” ifadesini kullandı.

DAHA DA O MASAYA OTURMAM

Protokol düzeninin devlet geleneği açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Eğer bir masada Vali var ise o geleneğe göre oturma düzeni oluşturulur. Ak Parti İl Başkanı hiçbir gelenek tanımadan en öne Vali beyin yanına oturuyor. Peki diğer il başkanları nerede? Ben böyle bir protokol düzeninin olduğu masaya oturmam. Bundan sonra da kimse beni mecliste gurubu bulunan partilerin il başkanlarının olmadığı ve protokol düzenine uyulmadığı masada göremeyecek” dedi.

BASINA KISITLAMA

Son kararname ile özellikle yerel basının önemli bir gelirinin elinden alındığına da dikkat çeken Başkan Kadir Albayrak, “Bu konuda kimse sesini çıkarmadı. Ya da yeteri kadar yüksek sesle konu gündeme gelmedi. Oysa özellikle Ak Parti İl Başkanı ve iktidar milletvekillerinin öncelikli olarak bu konuda bir girişimde bulunması gerekiyor. Herkesin gözü kulağı olan yerel basını kimse yok sayamaz. Sıkıntı olunca yine ilk önce kendileri yerel basından destek isteyecekler” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-26 17:56:10
Okunma Sayısı : 1870
kiremitçiler