“ADALET MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

 

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu tren kazasının unutmadılarını ve o kazadan geriye kalan çığlıkların devam ettiğini ancak mücadeleden vaz geçilmeyeceğinin altını çizdi.

 

Aygun konu ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı: “Çorlu Tren Kazası’nın üçüncü yılında adalet çığlığı atmaya devam ederken, mücadele azmimizi kaybetmeyeceğiz. Bilimi yok sayan TCDD Yönetimi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hatalarının gözden kaçırılmasına izin vermeyeceğiz. Yeni kazaların oluşmasını engelleyerek yeni can kayıpları vermemek ve insan hayatını yüceltmek için Pir Sultan Abdal’ın “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” sözlerini rehber edeceğiz.

 Çocuklarını, yakınlarını yitiren ailelerin mahkeme süreçlerinde, hak arama süreçlerinde değersizleştirilmesine göz yummayacağız. Kazada büyük acılar yaşayan aileler ile omuz omuza durmaya devam edeceğiz.

Mahkeme süreçlerinde bilirkişi raporlarındaki çelişkili ve ikircikli tutuma, duruşmalarda ortaya konan tutarsız yaklaşımlara karşın, adalet talebimizi sonuna kadar devam ettireceğiz.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-9 15:50:29
Okunma Sayısı : 120
reklam yan