“17 MİLYON TL’LİK ASFALT YATIRIMI YAPACAĞIZ”

Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından Kızılpınar Atatürk Mahallesinde bulunan Arda ve Erşan Sokaklar sıcak asfalt ile kaplanıyor.

  Kızılpınar Atatürk Mahallesi Erşan ve Arda Sokaklarda Salı günü başlayan sıcak asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yılki sıcak asfalt kaplama çalışmalarımıza Kızılpınar Atatürk Mahallemizde bulunan Erşan Sokak ve Arda Sokak’taki çalışmalarımız ile başladık. Erşan Sokak’ta yaklaşık 896 metrekarelik bir alanda sıcak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Arda Sokak’ta ise 3 bin 200 metrekarelik alanın büyük bir kısmında asfalt serimini tamamladık. Arda Sokak’taki çalışmalarımızı Perşembe günü tamamlayacağız” dedi.

 

  Arda ve Erşan Sokak’ta toplam 4 bin 96 metrekarelik bir yol ağının sıcak asfalt ile kaplandıktan sonra Çerkezköy genelinde tespit edilen yaklaşık 90 cadde ve sokakta 200 bin metrekarelik bir yol ağının bu yıl içinde sıcak asfalt ile kaplanacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl içinde yaklaşık 17 milyon TL’lik bir asfalt yatırımı yaparak, toplamda 204 bin 691 metrekarelik bir yol ağımızı sıcak asfalt ile kaplayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi : 2021-6-30 16:09:03
Okunma Sayısı : 133
kiremitçiler