10 NUMARA OLDU

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in önemli projelerinden birisi olan Sahil İskele ve Meydan projesi Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katıldığı bir törenle açıldı. Açılıştan sonra iskele ve sahili görenler projenin oldukça güzel olduğunu belirttiler.

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa Cüneyt Yüksel ile birlikte kabuğunu kırmaya devam ediyor. Kentin yaşam noktalarında insanlara dokunmaya seven Başkan Yüksel 5 aydır üzerinde çalıştığı İskele ve Meydan projesini tamamladı ve hizmete açtı.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katıldığı görkemli bir törenle açılışı gerçekleşen törende tek olumsuz durum ise sosyal mesafe ve korumaların davetlilere olan davranışlarıydı. İskele projesi için neredeyse gece gündüz çalışan Başkan ve ekibi ortaya güzel ve kullanışlı bir eserin çıkmasından dolayı oldukça keyifliydi.

Törene Meclis Başkanı Şentop’un yanı sıra Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçmiş dönem bazı vekiller ve bazı ilçe belediye başkanları katıldı.

SAAT KULESİNDE DİKKAT ÇEKEN AYRINDI

Başkan Yüksel iskeleye Rumeli ve Meydana ise Selanik ismini vermelerinin nedenlerini kürsüden aktarırken geçmişe olan bağlılığını da göstermiş oldu. Özellikle Selanik Meydanına dikilen saat kulesindeki ayrıntı ise gözlerden kaçmadı. Dört taraflı saat bulunan kulede Batı’ya yani Selanik’e bakan bölümde ise saat sadece 09.05 olarak ayarlandı. Saatin hemen altında ise Atatürk yazısı gözlerden kaçmadı.

Yapılan konuşmaların ardından iskelenin açılışı büyük bir coşku ile gerçekleşti. Yapılan açılışın ardından iskelede turlayan vatandaşlar ise sosyal medya hesaplarından gece boyunca iskele ile ilgili fotoğraf paylaştı ve yıllar sonra kentin önemli bir noktasında akşam gezisi yapmanın keyfini sürdü.

Yayınlanma Tarihi : 2020-8-29 12:11:28
Okunma Sayısı : 7090
reklam yan
Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar