cumhur, ittifak, mestan, faik öztrak

tekirdağ haberleri

JET HIZIYLA AÇIKLAMA

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Cumhur İttifakı Büyükşehir adayı Mestan Özcan’dan sert ifadeler gelmeye devam ediyor


JET HIZIYLA AÇIKLAMA

 


Cumhur İttifakı Ak Partili Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan Faik Öztrak’ın açıklamalarına jet hızıyla yanıt verdi. Özcan, “Terör örgünü ve terörü destekleyenlerle Almanya’da görüşmediğini mi söyleyecekler. Kimse inanmaz. Her şey ortada” dedi.

 

Tekirdağ Pusula Gazetesi olarak CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın açıklamalarına karşılık Mestan Özcan’dan gelen bu açıklamayı da bizler de hemen yayımlayarak kamuoyunu her iki tarafın açıklamaları ile baş başa bırakıyor ve değerlendirmelerini diliyoruz.

 

Siyasetin son günlerde iyice sertleştiği anlara şahit oluyoruz. Siyaset sertleştikçe vatandaşlar da kutuplaşıyor. Yapılan bu sert açıklamalar ise tamemen 31 Mart akşamı seçmeni etkilemek üzerine yapıldığı inancındayız. Umarız benzer tonda açıklamalar seçim sonrası da devam etmez.

 

Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Mestan Özcan’ın konuyla ilgili açıklaması aynen şöyle:

 

Size bu açıklamayı özellikle ivedi bir şekilde yapmak istedim.

Bugün CHP Parti Sözcüsü’nün, yanına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını da alarak yaptığı bir basıl toplantısından haberdar oldum.

Birkaç konu var, hızlıca birkaç kelam edeceğim.


Birincisi, demiş ki “ekonomi çok kötü, batıyoruz, beceremediler görüyorsunuz”

Seviniyor musun anlamadık Sayın Faik Öztrak?

Bir taraftan Londra Borsası, bir taraftan kur lobileri, bir taraftan uluslararası finans baronları, bir taraftan dünyanın kirli siyasetinin finans silahşörleri bu memleketle -hem de tam seçim öncesi- bu kadar uğraşıyorken; sen seviniyor musun Sayın Öztrak?

Bu saydığım Türkiye düşmanları seviniyorken, Kandil seviniyorken, YPG seviniyorken bizim bunların karşısında dik duruşumuzun nesi sana batıyor? Bunu sen bir söyle de bilelim.

 Ey Sayın Eski Hazine Müsteşarı!

İnsan söylediklerinden biraz utanır. Sizden bu memleketi 2002’de ne halde teslim aldığımızı unutmadık. Gayri safi Milli Hasılayı kaç katına çıkardık 17 yılda bunu da söylesene? Kaç trilyon dolar yatırım yaptık 17 yılda bu ülkeye bunu da anlatsana. Siz neden yapmadınız? Neden yapamadınız? Elinizden tutan mı vardı?

SGK’yı batırmakla mı meşguldünüz? Neden bir dikili ağacınız olmadı bu memlekette?

Cevap versene bunlara da?

Veremezsin. Neden biliyor musun?

Çünkü seni ve senin Genel Başkanını yönlendirenler bunları konuşmana izin vermezler.


İkincisi, demiş ki “Terörle mücadele ordunun başarısıdır. Hükümetin başarısı değildir. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bu şehirde terörden ve şanlı ordumuzdan bahsederek algı siyaseti yapacak son insan CHP Parti Sözcüsü olan Sayın Faik Öztrak’tır.

Uzak değil, 2018 yılının Kasım ayı sonunda, terörle, terörü savunanlarla asla birlikte olmadıklarını savunan Kılıçdaroğlu ile birlikte, terör örgütü PKK ve bunların Suriye kolu YPG'yi her fırsatta, hem de Alman meclisinde savunan, Türkiye'ye karşı Alman kamuoyunu kışkırtmaya çalışan, NATO'yu Türkiye'ye müdahaleye çağıran Almanya Sosyal Demokrat Partisi milletvekili Sevim Dağdelen ile görüştün mü, görüşmedin mi? Boy boy fotoğrafların yayınlandı mı, yayınlanmadı mı?


O görüşmede gayet mutlu bir tebessüm içinde olan Genel Başkanınıza “yahu biz ne yapıyoruz böyle?” diyemeyen birinin, kalkıp Tekirdağ’da yerel siyaseti algı oyunları ile dizayn etme çabalarını artık bu halk reddedecektir. Buna inancım tamdır.


Üçüncüsü, diyor ki “En az %55 ile zaten biz 12-0 yapacağız. Belediyelerimiz çok başarılı diyor. Genel siyaset yapmıyoruz, yereli konuşuyoruz” diyor.

Sayın Öztrak, neden bu şehrin potansiyelini iç eden, belediyeciliği beceremeyen, bu şehrin imkanlarını kullanamayan Belediye Başkanlarınızı uyarmadınız? Dedenizden babanıza, babanızdan size geçen bu CHP Tekirdağ Hanedanının elinizden kaçacağını, dolayısıyla musluklarınızın kapanacağını mı düşündünüz? Bu başarısızlık size mal edilir diye mi düşündünüz? Neden başarısız Belediye Başkanlarınıza “yahu niye çalışmıyorsunuz?” demediniz.

TESKİ Genel Müdürü olarak atadığınız, Ankara’dan gönderdiğiniz, hatta eşini de Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nde görevlendirdiğiniz, sizin adamınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Dr. ŞAFAK BAŞA Kasım ayında ne dedi hatırlıyor musunuz?

“...en büyük özelliği temel atmaktan ibaret olan Albayrak’ın her yeri bir şantiyeye çevirmesi bizleride çok zor durumda bıraktığı için çok tartışmalı süreçlerimiz oldu. Oysa marifet temel atarak projeyi yarım bırakmak değil, başladığın işi bitirip halkın hizmetine sunmaktır. Tekirdağ’ın 11 ilçesinde de atılmış temeller ve yarım kalan projeler yüzünden 11 ilçe Belediye Başkanımız şu an derdini vatandaşa anlatmaya çalışıyor. Kadir Albayrak maalesef yanlış yatırım kararlarıyla kasada beş kuruşumuzu bırakmadı. Şu anda belediye maalesef borç batağına sürükleniyor. Banka kredilerine sarılarak günü kurtarmaya çalışıyor. Bir Büyükşehir Belediye binamız dahi yok, bu gidişle ne zaman olacağı da belli değil…”

Yani neymiş?

Biz doğruyu söylüyormuşuz!

Yani neymiş?

Bir tane soruma cevap verememelerinin nedeni benim doğru söylememmiş!

Allah için, insan sorduğum soruların bir tanesine bari cevap vermeye çalışırdı.

Yapamadılar. Neden? Verecek cevapları yok da ondan!

Ne düşünüyorlar biliyor musunuz?

Bu memleketin insanı nasılsa, “biz ne dersek diyelim, neyi beceremezsek beceremeyelim” bizi seçecek diye düşünüyorlar!

Yazık değil mi yahu bu Tekirdağ’a?

Sayın Faik Öztrak’ın dedesinin, babasının malı mı kardeşim bu memleket?

Sayın Faik Öztrak ciddi bir psikolojik ikilem içerisindedir. Kendisine bir süreliğine tatile çıkmasını tavsiye ediyorum.


Sevgili Tekirdağ,

Mahkum değiliz. 1919’da mahkum olmadığımız gibi, 2019’da da mahkum değiliz.

Mustafa Kemal’e yapamazsın diyenler nasıl haksız çıktıysa, yapamazsın diyenler yine haksız çıkacaklar. Bu milletin evlatları yapmaya azmettikleri herşeyi yaparlar. Ben azmettim. Bu şehrin potansiyelini çatır çatır açığa çıkaracağım. Ne yapacağım dediysem de SÖZ,  YA-PA-CA-ĞIM!

Saygılarımla...   


Okunma Sayısı : 2196
Yapılan Yorumlar
 • TRAKYAKENT EĞİTİME DEVAM EDİYOR
  21 02 2020.. Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ve Marmara Belediyeler Birliği MBB ortaklığında düzenlenen eğitim çalışmalarına, belediye personeline yönelik olarak “Vatandaş Odaklı Hizmet” konulu program ile devam edildi.
 • TEKNOPARK GENEL KURULU
  20 02 2020--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) Genel Kurul Toplantısı Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin başkanlığında Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 • Çeşmelerden ikrama devam
  20.02.2020--Ergene Belediyesinin sunmuş olduğu ikram çeşmelerinden sıcak çorbalar vatandaşlara ikram edilmeye devam ediliyor.
 • Örgülerin kraliçesi, Vildan Çakmak
  6 Şubat 2020--Son yılların trend saç modellerinden biri de şüphesiz ki farklı farklı saç örgüleri ile
 • BURSLULUK SINAVI
  6 şubat 2020--Aden okulları Bursluluk sınavı için geri sayım başladı.
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3086
Dün : 17426
Toplam : 11161730

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri