cüneyt, yüksel, süleymanpaşa, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YÜKSEL’İ BEKLEYEN İŞLER

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YÜKSEL’İ BEKLEYEN İŞLER

 

İyisiyle kötüsüyle, dedikodusuyla, gerçeğiyle bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Her ne kadar her seçimin ardından bir sürü komplo teorileri ortaya çıkmış olsa da sonuçta o koltuklara oturanlar süreleri içinde görevlerini kendilerince en iyi şekilde yapmaya gayret ediyorlar.

 

Cüneyt Yüksel’de geçtiğimiz hafta içinde mazbatasını alarak görevine fiilen başladı. Kendisini kent adına büyük işler bekliyor. Öncelikle Ekrem Eşkinat’ın başlattığı çağdaş ve modern çalışmalara katkı sunacağını düşünüyorum.

 

Gelecek hedeflerinde büyükşehir belediye başkanlığı olduğunu tahmin ettiğim Yüksel’in Süleymanpaşa’da ciddi hizmetler yapacağı veya yapmak için çaba göstereceğini düşünüyorum. Bu süre içinde kendine has tarzı ile vatandaşla da arasını sıcak tutarak çift taraflı bir çalışma sistemini oturtacağı kesin gibi. Öyle ki, daha mazbatasını almadan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Hükümet Caddesi üzerinde ilk polemiklerini de yaşadılar.

 

Eşkinat tarafından Cüneyt Yüksel’in engellediği ima edilen Sahil projesinin ilk etapta yapılacaklar listesine koyabiliriz gibi geliyor. Çünkü yıllardır yapılamayan ve güzel bir görüntüsü olmayan sahil geçtiğimiz dönem Büyükşehir ve Süleymanpaşa belediyesinin iş birliği ile kısmen gerçekleşmiş, Milli Emlak’ta olan bölümü ise belediyeye tahsisi yapılamadığı için tamamlanmamıştı. Şimdi bu sorunu Cüneyt Yüksel ile aşılacağı umuduyla sahilin tamamında harika bir Tekirdağ manzarası görmek herkesin hakkıdır.

 

Alt yapısı TESKİ marifetiyle biten ve üst yapıda küçük küçük eksikleri kalan Süleymanpaşa’nın özellikle ara sokaklarındaki bozulan yolların da tamamen yeniden elden geçirilmesi zorunlu hale geldi. Diğer taraftan Perşembe Pazarı sorunu nasıl çözülecek onu da bilemiyorum. Eğer Kadir Albayrak-Cüneyt Yüksel kapışmalarına tanık olursak o Pazar yeri bu dönem de yapılabilecek gibi durmuyor. Geçen dönem zaman zaman siyasi tartışmalara da neden olan Pazar yeri ile ilgili gelişmeleri de yakından takip edeceğimizi bilmenizi isterim. Dediğim gibi eğer Kadir Albayrak ile Cüneyt Yüksel iyi bir uyum yakalarsa Merkez ilçe Süleymanpaşa ciddi bir sıçrama yaşayacaktır. Ekrem Eşkinat’ın başlattığı hamleyi daha fazla yukarı taşımak isteyen Yüksel’i bu dönem belediye içindeki idare ve siyasi kadro da zorlamaz diye düşünüyorum.


Tekirdağ daha önce Ak Parti’yi denedi. Ahmet Aygün döneminde kent üst geçitlerle tanışırken, diğer taraftan da merkezi hükümetin hamlesini hissettik. Ciddi yatırımlar alan kentin o dönemden bu döneme Ankara’dan çok da hizmet aldığını söyleyemeyiz. Büyükşehir olduğunda ise Kadir Albayrak başkanlığında eksiklerin hepsini aynı dönem içinde tamamlama niyetiyle bir çok yatırımın da yarıda kaldığını görebiliyoruz. Bu dönem büyükşehir yarım kalan yatırımlarla birlikte kent vizyonunu açabilecek yeni yatırımların yanı sıra merkezde Cüneyt Yüksel’in Ankara destekli hizmetlerinden de yararlanabilecek. Kazandığını bu kez geri vermek istemeyen Ak Parti inanıyorum ki, Süleymanpaşa’ya ciddi hamleler yapacak. Bu sadece merkez ilçe için değil, Ak Parti’nin kazandığı diğer ilçeler için de geçerli. Yeter ki, Tekirdağ’da yaşayanların hassasiyetlerine dokunmadan ve gerçekten insan odaklı hizmetler olsun. Bu kent kendisine hizmet edeni asla unutmaz.


Okunma Sayısı : 522
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3841
Dün : 8256
Toplam : 9026170

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri