yobazlar, üniversite, namık kemal

tekirdağ haberleri

YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

 

Son dönemde dikkatimi çeken ve bizlere gelen bilgiler çok da iç açıcı değil. Namık Kemal Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi açıldıktan sonra yaşanmaya başlanan kışkırtıcı davranışlar gün geçtikçe dozunu artırıyor. Son olarak  Bahar Şenlikleri’nde bundan nasibini aldı. Yazık çok yazık. Rektörlük başta olmak üzere tüm yetkililer üniversite içinde yer edinmeye çalışan ve eğitimden başka her şeyi düşünen bu yobazlara izin vermesin.

İslamiyet’i farklı algılayarak farklı davranışlar içine giren bu yobazları gerçek inananlardan da ayırmak gerekiyor. Pireye kızıp yorganı yakmanın da anlamı yok. Zaten bunlar kendilerini çok daha kolay belirginleştiriyorlar. Sırf tahrik etmek için orada bulundukları açıkça belli olan ve tekbirler çekerek Bahar Şenlikleri’ni dağıtmaya çalışmak ve sonrasında iptal edilmesini sağlamak yobazlıktan başka hiçbir şey değildir. Karşıt görüş öğrencilerin sağduyusu ise takdire şayandır ve öyle de olmalıdır. Tekirdağ’da bunlara izin verilmiyor ancak Üniversite içinde neler olduğunu bilmek ancak istihbaratın ve üniversite yönetiminin işidir.

Rektör başta olmak üzere bu duruma acil önlem alınmazsa, yakında Namık Kemal Üniversitesi de olaylarla anılmaya başlanır. Oysa eğitim ve öğretimle ciddi hamleler yapan Üniversitemizin bu tür olaylarla gündeme gelmesini istemeyiz.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında eğitimini sürdürdüğünü düşündüğümüz ve Hürriyet şairi Namık Kemal’in ismini taşıyan bir eğitim kurumu içinde böyle olayların olması son derece üzücü. Tekirdağ’da böyle yobaz davranışlar içinde olanlar zaten Allah katında da makbul olmadığı aşikârdır. Ancak neredeyse DEAŞ yolundan gitmeye çalışan bu zihni bozuk, Cumhuriyet düşmanları, bu kendini bilmez akıl fukaraları yavaş yavaş tüm kentin huzurunu bozmaya başlarlar. Bugünden önlem alınmazsa yarın çok geç olabilir.

Tabi ki İslamiyet adına aydınlatıcı stantlar kurulabilir, paneller düzenlenebilir, insanların Allah katında günah olan davranışları çok net bir şekilde aktarılabilir, ama bunu kimse zorla yapamaz, yapmamalı ve yaptırılmamalı. Hele ki sırf gösteriş ve tahrik unsuru olarak İslamiyet kullanılırsa bunun sonuçları daha vahim olur ve içinden çıkılamaz bir hal alır.

KOMİK OLMUŞ!

Bu sayımızdaki gazetemizde de haberine yer verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, geçtiğimiz hafta Perşembe günü köprübaşı mevkiinden saat 18:30 itibariyle bir fotoğraf paylaştı. Trafik akışının normal olduğunu aktarmaya çalışıyordu. Belli ki; bu yönde şikayetlerden kendisi de iyice bunalmış. Trafiğin pazar kurulmasına rağmen yoğun olmadığını ve şikayetlerin aksine oldukça rahat trafik akışının olduğunu ifade etmiş. Ancak fotoğrafta görülen zabıtalar takipçilerinin gözünden kaçmamış.

Bana göre bu paylaşım biraz da gülümseten bir anı olarak tarih sayfalarındaki yerini aldı. Anlıyoruz ki; Kadir Albayrak zaman zaman doğru yönlendirilmiyor ve tavsiyeler konusunda eksiklikler var. Kent içi trafiğini kullanan sürücüler ve yayalar bilirler ki Hükümet Caddesi boydan boya sorun olmaya devam ediyor. Özellikle Köprübaşı mevkiinde aralıklarla da olsa kilitlenmeler oluyor. ‘YOK SAYMAK’ farklı bir şey, olduğunu görüp önlem almak farklı bir şey. Bu nedenle özellikle Ulaştırma Daire Başkanı Tekirdağ’ı iyi ‘okumalı’. Okumalı ki; kent inanının ne istediğini iyi çözmeli. Tek yön olarak Hükümet caddesinin yapılması bana göre doğru bir uygulama. Ancak bunu yaparken, alternatif yolların da çözüme kavuşması ve insanları rahatsız edecek unsurların ortadan kaldırılması gerekiyor. Özellikle Tintinpınar caddesindeki yolun bozukluğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kent trafiğine bu haliyle çözüm bulmak tabi ki çok kolay değil. Belediye ana binasının yıkılmasının ardından Valilik önündeki araç trafiği gözle görülür biçimde azaldı. Bu da şunu gösteriyor ki; Defterdarlık ve Adliye binası oradan kalkınca Valilik önündeki trafik daha da rahatlayacak. Köprübaşı’nın trafik yükünü çeken Tekira AVM yerinde duracağına göre, buradaki 2. Kısım Adliye’nin de yeni bina yapıldıktan sonra kalkmasıyla araç trafiği sakinleyecek diye düşünüyorum. Tabi aynı anda pazar yerinin düzgün bir şekilde Londra asfaltına bağlanması da gerekiyor. Bunlar için çalışmaların yapıldığını da biliyoruz. Ama bu tür fotoğraf paylaşımları Seçim döneminde yapılan ‘ZİHİN OYUNU PAYLAŞIMLARA’ benziyor haberiniz olsun. Komik oluyor. Başkanı komik duruma düşürmeye ise kimsenin hakkı yok. 

Okunma Sayısı : 881
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 627
Dün : 5867
Toplam : 6771500

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri