yobazlar, üniversite, namık kemal

tekirdağ haberleri

YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

 

Son dönemde dikkatimi çeken ve bizlere gelen bilgiler çok da iç açıcı değil. Namık Kemal Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi açıldıktan sonra yaşanmaya başlanan kışkırtıcı davranışlar gün geçtikçe dozunu artırıyor. Son olarak  Bahar Şenlikleri’nde bundan nasibini aldı. Yazık çok yazık. Rektörlük başta olmak üzere tüm yetkililer üniversite içinde yer edinmeye çalışan ve eğitimden başka her şeyi düşünen bu yobazlara izin vermesin.

İslamiyet’i farklı algılayarak farklı davranışlar içine giren bu yobazları gerçek inananlardan da ayırmak gerekiyor. Pireye kızıp yorganı yakmanın da anlamı yok. Zaten bunlar kendilerini çok daha kolay belirginleştiriyorlar. Sırf tahrik etmek için orada bulundukları açıkça belli olan ve tekbirler çekerek Bahar Şenlikleri’ni dağıtmaya çalışmak ve sonrasında iptal edilmesini sağlamak yobazlıktan başka hiçbir şey değildir. Karşıt görüş öğrencilerin sağduyusu ise takdire şayandır ve öyle de olmalıdır. Tekirdağ’da bunlara izin verilmiyor ancak Üniversite içinde neler olduğunu bilmek ancak istihbaratın ve üniversite yönetiminin işidir.

Rektör başta olmak üzere bu duruma acil önlem alınmazsa, yakında Namık Kemal Üniversitesi de olaylarla anılmaya başlanır. Oysa eğitim ve öğretimle ciddi hamleler yapan Üniversitemizin bu tür olaylarla gündeme gelmesini istemeyiz.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında eğitimini sürdürdüğünü düşündüğümüz ve Hürriyet şairi Namık Kemal’in ismini taşıyan bir eğitim kurumu içinde böyle olayların olması son derece üzücü. Tekirdağ’da böyle yobaz davranışlar içinde olanlar zaten Allah katında da makbul olmadığı aşikârdır. Ancak neredeyse DEAŞ yolundan gitmeye çalışan bu zihni bozuk, Cumhuriyet düşmanları, bu kendini bilmez akıl fukaraları yavaş yavaş tüm kentin huzurunu bozmaya başlarlar. Bugünden önlem alınmazsa yarın çok geç olabilir.

Tabi ki İslamiyet adına aydınlatıcı stantlar kurulabilir, paneller düzenlenebilir, insanların Allah katında günah olan davranışları çok net bir şekilde aktarılabilir, ama bunu kimse zorla yapamaz, yapmamalı ve yaptırılmamalı. Hele ki sırf gösteriş ve tahrik unsuru olarak İslamiyet kullanılırsa bunun sonuçları daha vahim olur ve içinden çıkılamaz bir hal alır.

KOMİK OLMUŞ!

Bu sayımızdaki gazetemizde de haberine yer verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, geçtiğimiz hafta Perşembe günü köprübaşı mevkiinden saat 18:30 itibariyle bir fotoğraf paylaştı. Trafik akışının normal olduğunu aktarmaya çalışıyordu. Belli ki; bu yönde şikayetlerden kendisi de iyice bunalmış. Trafiğin pazar kurulmasına rağmen yoğun olmadığını ve şikayetlerin aksine oldukça rahat trafik akışının olduğunu ifade etmiş. Ancak fotoğrafta görülen zabıtalar takipçilerinin gözünden kaçmamış.

Bana göre bu paylaşım biraz da gülümseten bir anı olarak tarih sayfalarındaki yerini aldı. Anlıyoruz ki; Kadir Albayrak zaman zaman doğru yönlendirilmiyor ve tavsiyeler konusunda eksiklikler var. Kent içi trafiğini kullanan sürücüler ve yayalar bilirler ki Hükümet Caddesi boydan boya sorun olmaya devam ediyor. Özellikle Köprübaşı mevkiinde aralıklarla da olsa kilitlenmeler oluyor. ‘YOK SAYMAK’ farklı bir şey, olduğunu görüp önlem almak farklı bir şey. Bu nedenle özellikle Ulaştırma Daire Başkanı Tekirdağ’ı iyi ‘okumalı’. Okumalı ki; kent inanının ne istediğini iyi çözmeli. Tek yön olarak Hükümet caddesinin yapılması bana göre doğru bir uygulama. Ancak bunu yaparken, alternatif yolların da çözüme kavuşması ve insanları rahatsız edecek unsurların ortadan kaldırılması gerekiyor. Özellikle Tintinpınar caddesindeki yolun bozukluğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kent trafiğine bu haliyle çözüm bulmak tabi ki çok kolay değil. Belediye ana binasının yıkılmasının ardından Valilik önündeki araç trafiği gözle görülür biçimde azaldı. Bu da şunu gösteriyor ki; Defterdarlık ve Adliye binası oradan kalkınca Valilik önündeki trafik daha da rahatlayacak. Köprübaşı’nın trafik yükünü çeken Tekira AVM yerinde duracağına göre, buradaki 2. Kısım Adliye’nin de yeni bina yapıldıktan sonra kalkmasıyla araç trafiği sakinleyecek diye düşünüyorum. Tabi aynı anda pazar yerinin düzgün bir şekilde Londra asfaltına bağlanması da gerekiyor. Bunlar için çalışmaların yapıldığını da biliyoruz. Ama bu tür fotoğraf paylaşımları Seçim döneminde yapılan ‘ZİHİN OYUNU PAYLAŞIMLARA’ benziyor haberiniz olsun. Komik oluyor. Başkanı komik duruma düşürmeye ise kimsenin hakkı yok. 

Okunma Sayısı : 938
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5255
Dün : 5113
Toplam : 7090655

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri