yobazlar, üniversite, namık kemal

tekirdağ haberleri

YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

 

Son dönemde dikkatimi çeken ve bizlere gelen bilgiler çok da iç açıcı değil. Namık Kemal Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi açıldıktan sonra yaşanmaya başlanan kışkırtıcı davranışlar gün geçtikçe dozunu artırıyor. Son olarak  Bahar Şenlikleri’nde bundan nasibini aldı. Yazık çok yazık. Rektörlük başta olmak üzere tüm yetkililer üniversite içinde yer edinmeye çalışan ve eğitimden başka her şeyi düşünen bu yobazlara izin vermesin.

İslamiyet’i farklı algılayarak farklı davranışlar içine giren bu yobazları gerçek inananlardan da ayırmak gerekiyor. Pireye kızıp yorganı yakmanın da anlamı yok. Zaten bunlar kendilerini çok daha kolay belirginleştiriyorlar. Sırf tahrik etmek için orada bulundukları açıkça belli olan ve tekbirler çekerek Bahar Şenlikleri’ni dağıtmaya çalışmak ve sonrasında iptal edilmesini sağlamak yobazlıktan başka hiçbir şey değildir. Karşıt görüş öğrencilerin sağduyusu ise takdire şayandır ve öyle de olmalıdır. Tekirdağ’da bunlara izin verilmiyor ancak Üniversite içinde neler olduğunu bilmek ancak istihbaratın ve üniversite yönetiminin işidir.

Rektör başta olmak üzere bu duruma acil önlem alınmazsa, yakında Namık Kemal Üniversitesi de olaylarla anılmaya başlanır. Oysa eğitim ve öğretimle ciddi hamleler yapan Üniversitemizin bu tür olaylarla gündeme gelmesini istemeyiz.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında eğitimini sürdürdüğünü düşündüğümüz ve Hürriyet şairi Namık Kemal’in ismini taşıyan bir eğitim kurumu içinde böyle olayların olması son derece üzücü. Tekirdağ’da böyle yobaz davranışlar içinde olanlar zaten Allah katında da makbul olmadığı aşikârdır. Ancak neredeyse DEAŞ yolundan gitmeye çalışan bu zihni bozuk, Cumhuriyet düşmanları, bu kendini bilmez akıl fukaraları yavaş yavaş tüm kentin huzurunu bozmaya başlarlar. Bugünden önlem alınmazsa yarın çok geç olabilir.

Tabi ki İslamiyet adına aydınlatıcı stantlar kurulabilir, paneller düzenlenebilir, insanların Allah katında günah olan davranışları çok net bir şekilde aktarılabilir, ama bunu kimse zorla yapamaz, yapmamalı ve yaptırılmamalı. Hele ki sırf gösteriş ve tahrik unsuru olarak İslamiyet kullanılırsa bunun sonuçları daha vahim olur ve içinden çıkılamaz bir hal alır.

KOMİK OLMUŞ!

Bu sayımızdaki gazetemizde de haberine yer verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, geçtiğimiz hafta Perşembe günü köprübaşı mevkiinden saat 18:30 itibariyle bir fotoğraf paylaştı. Trafik akışının normal olduğunu aktarmaya çalışıyordu. Belli ki; bu yönde şikayetlerden kendisi de iyice bunalmış. Trafiğin pazar kurulmasına rağmen yoğun olmadığını ve şikayetlerin aksine oldukça rahat trafik akışının olduğunu ifade etmiş. Ancak fotoğrafta görülen zabıtalar takipçilerinin gözünden kaçmamış.

Bana göre bu paylaşım biraz da gülümseten bir anı olarak tarih sayfalarındaki yerini aldı. Anlıyoruz ki; Kadir Albayrak zaman zaman doğru yönlendirilmiyor ve tavsiyeler konusunda eksiklikler var. Kent içi trafiğini kullanan sürücüler ve yayalar bilirler ki Hükümet Caddesi boydan boya sorun olmaya devam ediyor. Özellikle Köprübaşı mevkiinde aralıklarla da olsa kilitlenmeler oluyor. ‘YOK SAYMAK’ farklı bir şey, olduğunu görüp önlem almak farklı bir şey. Bu nedenle özellikle Ulaştırma Daire Başkanı Tekirdağ’ı iyi ‘okumalı’. Okumalı ki; kent inanının ne istediğini iyi çözmeli. Tek yön olarak Hükümet caddesinin yapılması bana göre doğru bir uygulama. Ancak bunu yaparken, alternatif yolların da çözüme kavuşması ve insanları rahatsız edecek unsurların ortadan kaldırılması gerekiyor. Özellikle Tintinpınar caddesindeki yolun bozukluğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kent trafiğine bu haliyle çözüm bulmak tabi ki çok kolay değil. Belediye ana binasının yıkılmasının ardından Valilik önündeki araç trafiği gözle görülür biçimde azaldı. Bu da şunu gösteriyor ki; Defterdarlık ve Adliye binası oradan kalkınca Valilik önündeki trafik daha da rahatlayacak. Köprübaşı’nın trafik yükünü çeken Tekira AVM yerinde duracağına göre, buradaki 2. Kısım Adliye’nin de yeni bina yapıldıktan sonra kalkmasıyla araç trafiği sakinleyecek diye düşünüyorum. Tabi aynı anda pazar yerinin düzgün bir şekilde Londra asfaltına bağlanması da gerekiyor. Bunlar için çalışmaların yapıldığını da biliyoruz. Ama bu tür fotoğraf paylaşımları Seçim döneminde yapılan ‘ZİHİN OYUNU PAYLAŞIMLARA’ benziyor haberiniz olsun. Komik oluyor. Başkanı komik duruma düşürmeye ise kimsenin hakkı yok. 

Okunma Sayısı : 1037
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2526
Dün : 6341
Toplam : 7654205

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri