yobazlar, üniversite, namık kemal

tekirdağ haberleri

YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YOBAZLARA İZİN VERMEYİN

 

Son dönemde dikkatimi çeken ve bizlere gelen bilgiler çok da iç açıcı değil. Namık Kemal Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi açıldıktan sonra yaşanmaya başlanan kışkırtıcı davranışlar gün geçtikçe dozunu artırıyor. Son olarak  Bahar Şenlikleri’nde bundan nasibini aldı. Yazık çok yazık. Rektörlük başta olmak üzere tüm yetkililer üniversite içinde yer edinmeye çalışan ve eğitimden başka her şeyi düşünen bu yobazlara izin vermesin.

İslamiyet’i farklı algılayarak farklı davranışlar içine giren bu yobazları gerçek inananlardan da ayırmak gerekiyor. Pireye kızıp yorganı yakmanın da anlamı yok. Zaten bunlar kendilerini çok daha kolay belirginleştiriyorlar. Sırf tahrik etmek için orada bulundukları açıkça belli olan ve tekbirler çekerek Bahar Şenlikleri’ni dağıtmaya çalışmak ve sonrasında iptal edilmesini sağlamak yobazlıktan başka hiçbir şey değildir. Karşıt görüş öğrencilerin sağduyusu ise takdire şayandır ve öyle de olmalıdır. Tekirdağ’da bunlara izin verilmiyor ancak Üniversite içinde neler olduğunu bilmek ancak istihbaratın ve üniversite yönetiminin işidir.

Rektör başta olmak üzere bu duruma acil önlem alınmazsa, yakında Namık Kemal Üniversitesi de olaylarla anılmaya başlanır. Oysa eğitim ve öğretimle ciddi hamleler yapan Üniversitemizin bu tür olaylarla gündeme gelmesini istemeyiz.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında eğitimini sürdürdüğünü düşündüğümüz ve Hürriyet şairi Namık Kemal’in ismini taşıyan bir eğitim kurumu içinde böyle olayların olması son derece üzücü. Tekirdağ’da böyle yobaz davranışlar içinde olanlar zaten Allah katında da makbul olmadığı aşikârdır. Ancak neredeyse DEAŞ yolundan gitmeye çalışan bu zihni bozuk, Cumhuriyet düşmanları, bu kendini bilmez akıl fukaraları yavaş yavaş tüm kentin huzurunu bozmaya başlarlar. Bugünden önlem alınmazsa yarın çok geç olabilir.

Tabi ki İslamiyet adına aydınlatıcı stantlar kurulabilir, paneller düzenlenebilir, insanların Allah katında günah olan davranışları çok net bir şekilde aktarılabilir, ama bunu kimse zorla yapamaz, yapmamalı ve yaptırılmamalı. Hele ki sırf gösteriş ve tahrik unsuru olarak İslamiyet kullanılırsa bunun sonuçları daha vahim olur ve içinden çıkılamaz bir hal alır.

KOMİK OLMUŞ!

Bu sayımızdaki gazetemizde de haberine yer verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, geçtiğimiz hafta Perşembe günü köprübaşı mevkiinden saat 18:30 itibariyle bir fotoğraf paylaştı. Trafik akışının normal olduğunu aktarmaya çalışıyordu. Belli ki; bu yönde şikayetlerden kendisi de iyice bunalmış. Trafiğin pazar kurulmasına rağmen yoğun olmadığını ve şikayetlerin aksine oldukça rahat trafik akışının olduğunu ifade etmiş. Ancak fotoğrafta görülen zabıtalar takipçilerinin gözünden kaçmamış.

Bana göre bu paylaşım biraz da gülümseten bir anı olarak tarih sayfalarındaki yerini aldı. Anlıyoruz ki; Kadir Albayrak zaman zaman doğru yönlendirilmiyor ve tavsiyeler konusunda eksiklikler var. Kent içi trafiğini kullanan sürücüler ve yayalar bilirler ki Hükümet Caddesi boydan boya sorun olmaya devam ediyor. Özellikle Köprübaşı mevkiinde aralıklarla da olsa kilitlenmeler oluyor. ‘YOK SAYMAK’ farklı bir şey, olduğunu görüp önlem almak farklı bir şey. Bu nedenle özellikle Ulaştırma Daire Başkanı Tekirdağ’ı iyi ‘okumalı’. Okumalı ki; kent inanının ne istediğini iyi çözmeli. Tek yön olarak Hükümet caddesinin yapılması bana göre doğru bir uygulama. Ancak bunu yaparken, alternatif yolların da çözüme kavuşması ve insanları rahatsız edecek unsurların ortadan kaldırılması gerekiyor. Özellikle Tintinpınar caddesindeki yolun bozukluğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kent trafiğine bu haliyle çözüm bulmak tabi ki çok kolay değil. Belediye ana binasının yıkılmasının ardından Valilik önündeki araç trafiği gözle görülür biçimde azaldı. Bu da şunu gösteriyor ki; Defterdarlık ve Adliye binası oradan kalkınca Valilik önündeki trafik daha da rahatlayacak. Köprübaşı’nın trafik yükünü çeken Tekira AVM yerinde duracağına göre, buradaki 2. Kısım Adliye’nin de yeni bina yapıldıktan sonra kalkmasıyla araç trafiği sakinleyecek diye düşünüyorum. Tabi aynı anda pazar yerinin düzgün bir şekilde Londra asfaltına bağlanması da gerekiyor. Bunlar için çalışmaların yapıldığını da biliyoruz. Ama bu tür fotoğraf paylaşımları Seçim döneminde yapılan ‘ZİHİN OYUNU PAYLAŞIMLARA’ benziyor haberiniz olsun. Komik oluyor. Başkanı komik duruma düşürmeye ise kimsenin hakkı yok. 

Okunma Sayısı : 705
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 707
Dün : 7703
Toplam : 5933471

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri