tekirdağ, marmaraereğlisi, basın, gazeteciler, ibrahim uyan

tekirdağ haberleri

YİNE BÜYÜK İLGİ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YİNE BÜYÜK İLGİ

 


Tekirdağ’ın en küçük ama en büyük sorunları olan Marmaraereğlisi ilçesinin Belediye Başkanı ve yeni dönem belediye başkan adayı İbrahim Uyan geleneksel hale getirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü yemeğinde 5 yıllık icraatlarını anlattı. Uyan aynı zamanda kendisine yapılan iftiralar sonucu açılan davaları da birer birer kazandığını belgeleri ile aktardı.


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan geleneksel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeğini ilçede bulunan Paşa Restaurant’da gerçekleştirdi. Merkez Süleymanpaşa ve Çorlu ilçesinden gelen yaklaşık 60 gazeteci ile gecede bir araya gelen Başkan Uyan, “Son dönem büyüyen ilçemizin yatırıma ne kadar aç olduğunu gördük. Özellikle bize katılan Yeniçiftlik ve Sultanköy’e ciddi anlamda yatırımlar yaptık. Bu yatırımlar için çaba gösterirken, bir taraftan da geleceğimizi karartmaya çalışan güç odakları ile mücadelemizi sürdürdük. Bu süreçte üzerimize iftiralar atıldı. Ama görüyoruz ki, bu iftiralar yüce adalet önünde haklılığımızı ortaya çıkarıyor. İşte mahkeme sonuçları ortada” dedi.

 

 

KATILIM YİNE YOĞUN OLDU

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan basın mensupları ile kurduğu güçlü diyaloğu her yıl 10 Ocak günü daha da perçinliyor. Geleneksel hale gelen geceye Süleymanpaşa ve Çorlu’dan 60’a yakın gazeteci katıldı. Başkan Uyan gazetecilerin gününü kutlarken bir taraftan da yapılan hizmetleri aktardı. Yeni dönemde yapacağı yatırımların ip uçlarını da veren Başkan Uyan, “Büyükşehir yasasıyla birlikte Yeniçiftlik ve Sultanköy Marmaraereğlisi’nin mahallesi oldu. Köylerimiz de bize bağlandı. Hizmet alanımız genişledi. Çöp hizmetini halen belediye olarak bizler yapıyoruz. 5 yılda sadece çöp işini ihale etmedik ve kendimiz yaptığımızdan dolayı 30 milyona yakın tasarrufumuz oldu. Hizmet etmek para harcayıp yatırım yapmaktan öte, tasarruf yaparak başka yatırımlar da yapmak gerekiyordu. İşte tecrübe burada devreye giriyor. 5 yılda 45 milyona yakın tasarruf yaptık ve bu tasarruflarımızı da kültür merkezleri, belediye binamız, asfalt şantiyemiz gibi yatırımlarla değerlendirdik” diye konuştu.

 

 

ÇAMUR TUTMADI

Kendisine 5 yıldır sürekli iftiralar atılarak yıpratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Uyan, “Malum biliyorsunuz ve sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bölgemize kömürlü termik santral kurup geleceğimizi karartmak isteyen güç odakları var. Onlarla mücadelemiz sürüyor. Ben bu mücadeleyi yaparken onlar da beni bundan vazgeçirmek adına çeşitli iftiralarla karalama kampanyalarına devam ediyorlar. Her fırsatta bizleri ‘rantçı’ olarak nitelediler. Ancak daha kimse nereden rant sağladığımı bulamadı. Bulamazlar çünkü böyle bir çirkinliğin içinde İbrahim Uyan olmaz. Bu arkadaşlar bunu bilmiyorlardı. Bu sefer de iftira atma yöntemini seçtiler. Yaptıkları tüm iftiralar, attıkları çamurlar tutmadı. Bakın birer birer davalarımızı kazanıyoruz. Onlar kendilerine ait gazetelerde iftiralarını yaparken, bölgenin en seçkin gazetecileri bizlerin yanında sağlam bir şekilde durdu. Bizi desteklediniz. Bunu beni sevdiğiniz için yapmadınız tabi. Bunu gerçekleri gördüğünüz için yaptınız. Marmaraereğlisi’nde termik santralin olmayacağına inandığınız için bizim bu mücadelemizin haklı olduğunu gördüğünüz için bizlerin yanında yer aldınız. Öncelikle gerçekleri görüp bizlere destek veren siz gazeteci dostlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Evet ülkemizin enerjiye ihtiyacı var, ama bunun yeri Marmaraereğlisi değil. İlçemiz, eğitim, kültür ve turizmi ile öne çıkmalı. Biz bunun için mücadele ederken onlar geleceğimizi yok etmek adına her hamleyi yapıyorlar. Başaramadılar, başaramayacaklar” dedi.

 


TEK TEK İLGİLENDİ

Bölgenin en büyük sorununu çevre olduğuna dikkat çeken Başkan İbrahim Uyan, Yeniçiftlik bölgesinde kurulması planlanan kimyasal depolama planlarının da devreye girdiğini söyledi. Uyan, “Bakın nato limanı olarak yapılan ve daha sonra durdurulan bölgenin arka kısmında kimyasal depolama alanı yapılacak. Burası çok ilginç bir nokta. Çorlu, Süleymanpaşa ve Marmaraereğlisi’nin tam ortası. Her ilçeye aynı mesafede. Sıkıntılı bir durumda bu üç ilçe de ciddi derecede etkilenecek. Sizlerin bu konu üzerinde de hassasiyetle duracağından eminim” ifadelerini kullandı.

Gece boyunca gazetecilerle tek tek ilgilenen başkan Uyan’ın bu gecesine Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu da katıldı.

 


Okunma Sayısı : 657
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3843
Dün : 8256
Toplam : 9026172

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri