kadir albayrak, belediye, büyükşehir

tekirdağ haberleri

YİĞİDİ ÖLDÜRMEDEN HAKKINI VERELİM

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YİĞİDİ ÖLDÜRMEDEN HAKKINI VERELİM

 

Tamam eleştiriyoruz. Kızıyoruz. Saygı çerçevesini aşmadan çok sert eleştiriler de yönelttiğimiz oluyor. Kızıyor muyuz? Evet. Kızdırıyor muyuz? Ona da evet. Ancak yiğidi öldür hakkını ver olayını da ‘es’ geçmemek gerek.


İşte bu noktadan hareketle daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’a yönelttiğimiz eleştiriden ne kadar memnun olan varsa bu yazımızda da o kadar eleştirenler olacaktır. Bunları kabul ederek zaten bu mesleği icra ediyoruz. Zaten her zaman söylediğimiz gibi, iki kelimeyi yan yana getirmesini bilmeyip sosyal medya fenomenliğine soyunanlardan da hiçbir zaman olmadık.


Bu kadar peşrevden sonra şimdi gelelim esas konuya. Eleştirdik ve eksik gördüğümüz noktalarda eleştirmeye de devam edeceğimizi söyleyerek Kadir Albayrak’ın 5 yıllık zaman dilimi içinde kendisinin ne kadar can siper hane çalıştığını da görmüyor değiliz. Sabahın erken saatlerinde verdiği fotoğrafları her ne kadar bir kısım kadar bizler de eleştirsek te, mesaisinin uzun bir bölümünü hizmet için harcadığını görebiliyoruz. Bunun farklı olduğunu kimse iddia edemez.

 

Tek katılmadığım nokta ‘benim koltuğuma talip oldu’ kelimesidir. O kolduk kendisinin değil, bunu da araya sokarak hatırlatayım ve devam edelim. Kendisi o koltukta 5 yıldır oturuyor ve yeni bir kurumsal yapı kurma çabası içindeydi.  İlk yılları gerçekten zor geçti. Hani o tatlı tatlı görüştüğümüz dönemlerde benimle görüştüğü ‘gizli’ sohbetleri zaten aktaramam. O gizlilikte kalır. Kendisinin dönem dönem içinde bulunduğu sıkıntıları en iyi bilenlerden birisi olarak hiç kuşkusuz ciddi bir efor sarf ettiği gerçeğini görmezden gelemeyiz. Özellikle daire başkanları konusunda büyük çoğunlukla sıkıntılar yaşadığını, yapılan hizmetlerde yanılgıya uğradığını veya uğratıldığını da aktarmak isterim.

 

Bu bağlamda her tarafa yetişmeye çalıştı. Kentin büyük ihtiyacı vardı ve her ihtiyaca koşmaya çalıştı. Devasa kültür merkezlerinden, en uçtaki bir kırsal mahallenin çöp kutusuna kadar bu süre içinde hepsi ile neredeyse kendi ilgilenmek zorunda kaldı. Bu nedenle kendisinin ilerlemiş yaşına rağmen birçok gençten beklenmeyecek bir performans gösterdiği de ortada. Takdir edilmesi gereken bir enerji ve bunu görmek gerek.

 

Kendisinin dürüstlüğüne kimsenin laf edeceğini sanmıyorum. İyi yönetimi konusunda da tartışma olabilir. Ancak bakarken farklı da görürken başka bir kalple baktığını da söylemeden geçmeyelim. Belki de sık sık çevresindeki insanlara ‘küsmesi’, kırılması ve amiyane tabirle trip atması bundan kaynaklı olabilir düşüncesindeyim. Eleştiriye tahammül edemediğini zaten biliyoruz. Ama kendisinin de bu noktada bir tık düşünmesi yönünde naçizane tavsiyemiz olacaktır. Eğer tüm güzel sözleri karşıdan beklemez ve yapılan eleştirileri biraz olsun yumuşak karşılarsa Kadir Albayrak’ın tadından yenmez. Bu da onun kusuru olsun.

 

Başta da söyledik, yiğit ve hak meselesi. Onun koca şehri yönetirken neler çektiğini de anlamak gerek. Nelerle karşılaştığını, nelerle uğraştığını ve hangi sorunları çözmek zorunda olduğunu biraz düşünmemiz gerek. Benim kırgınlığım şahsi olarak tarafıma yapmak istedikleridir. Olsun biz bunu kabul eder ve kazanırsa 5 yıl daha küs kalırız. Ben yine eleştirir, yine överim. Hakkı neyse karşımızdakinin hakkını teslim etme alışkanlığımızı da bırakmamak gerek.

 

Velhasıl Kadir Albayrak kırılgan bir kişiliğe sahip olmakla birlikte ciddi bir enerji ile çalıştığını söyleyelim. Özet olarak Kadir Albayrak’ta bizim, Tekirdağ’da bizim.


Okunma Sayısı : 385
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2540
Dün : 7231
Toplam : 8459664

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri