yeni yıl, 2019, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YENİ YIL MI?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ YIL MI?

 

Komplo teorileri bir tarafa yeni yıla anlı şanlı, ciddi gürültülerle girdik. Tam saatler 00.00’ı gösterdiğinde kendimi çatışmanın ortasında bir arazide zannettim. Ciddi bir gürültü vardı. Bu gürültülerin ne olduğunu söylememe gerek yok. Havai fişeklerin arasına karıştırılmaya çalışılan silah seslerinden bahsediyorum.


Önceki yıllarda da bu tür sesleri duyuyorduk ancak son yıllarda bu sesler daha da arttı. Bu nasıl bir cesaret kentin orta yerinde onu da anlamış değilim. Tem sevincimiz ise kimseye bir şey olmamasıydı.

 

Yeni yıla tabi bir taraftan da zamlarla girdik. Her yıl aynı konu, ‘Asgari ücrete zam yapılır, fazlasıyla tüketim ve ihtiyaç ürünlerine de zam yapılır.” Bu artık alışageldiğimiz bir durum olmaya başladı ki, diğer ülkelerin hiçbirinde böyle bir uygulamanın olduğunu düşünmüyorum. Yılbaşı zamları sanki sadece bizlere has bir durum gibi geliyor bana.


Bu kargaşa içinde bir de 2019 için önemli bir sınavımız var. Mart ayında sandıklara gideceğiz. Olduğuna inandığımız ve inanmak istediğimiz demokrasinin bir gereği olarak oylarımızı kullanacağız ve kentimizi yönetmek isteyenler için tercihimizi yapacağız. Siyasi manevralar ve yapılan ittifaklarla ilgili daha önce çeşitli yazılar kaleme aldık. Herkesin gönlünde mutlaka bir aslan yatıyor ama siz siz olun aslanı satmayın. Gönlünüzde kim varsa üç kuruşa veya iki güzel söze aldanmayın. Gelecek Türkiye’si ve geleceğin Tekirdağ’ı için aklınız kime onay veriyorsa ona yönelin.

 

Yeni yılın biraz daha hoşgörü ve empati yılı olmasını istiyorum. Öyle kutuplaştık, öyle tahammülsüz olduk ki birbirimize anlaşılır gibi değil. Her an gardını almış boksör gibi bekliyoruz. Sürekli bir tartışma ortamındayız. Aslında biraz düşünecek olursak çok değil biraz da geçmişi hatırlayacak olursak anne ve babalarımızın nasıl da birbirleri ile rahat konuşabildiklerini düşünürsek aslında konu çözülecek. Aslında koca koca binaların içine bizleri tıktılar. Ekonomimizi ciddi derecede düşürdüler ve insanların birbirleri ile olan ilişkilerini mümkün olduğunca kısıtladılar. Durum böyle olunca da ilişkiler hep yüzeysel ve hafif kaldı. Ciddi arkadaşlık ve dostluklar yok denecek kadar azaldı. Aslında bizim ihtiyacımız olan, eğer yeni yıldan güzel şeyler bekliyorsak, bizden olmadığına inandığımız, bizim gibi düşünmeyene ilk eli uzatmamız olacaktır. Kimse başkasının kendisi gibi düşünmesini zaten beklememeli. Ama uzanan bir sıcak ele kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum. Bu nedenle birilerinin fikrine, duruşuna, ne yaptığına karşı çıkmadan tartışmaya girmeden önce tüm saflığı ile dost elimizi uzatsak acaba daha çekilebilir bir yaşam tarzımız olmaz mı?

 

Gerginlik, kötü düşünce insanı her zaman kötü olmaya sevk eder. İyi düşünce ise insanı yüceltir, diğer insanların sevdiği insan haline getirir. Ne dersiniz bu yıl böyle bir düşünce içinde olsak fena mı olur?


Okunma Sayısı : 147
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1339
Dün : 4691
Toplam : 7667888

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri