yeni yıl, 2019, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YENİ YIL MI?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ YIL MI?

 

Komplo teorileri bir tarafa yeni yıla anlı şanlı, ciddi gürültülerle girdik. Tam saatler 00.00’ı gösterdiğinde kendimi çatışmanın ortasında bir arazide zannettim. Ciddi bir gürültü vardı. Bu gürültülerin ne olduğunu söylememe gerek yok. Havai fişeklerin arasına karıştırılmaya çalışılan silah seslerinden bahsediyorum.


Önceki yıllarda da bu tür sesleri duyuyorduk ancak son yıllarda bu sesler daha da arttı. Bu nasıl bir cesaret kentin orta yerinde onu da anlamış değilim. Tem sevincimiz ise kimseye bir şey olmamasıydı.

 

Yeni yıla tabi bir taraftan da zamlarla girdik. Her yıl aynı konu, ‘Asgari ücrete zam yapılır, fazlasıyla tüketim ve ihtiyaç ürünlerine de zam yapılır.” Bu artık alışageldiğimiz bir durum olmaya başladı ki, diğer ülkelerin hiçbirinde böyle bir uygulamanın olduğunu düşünmüyorum. Yılbaşı zamları sanki sadece bizlere has bir durum gibi geliyor bana.


Bu kargaşa içinde bir de 2019 için önemli bir sınavımız var. Mart ayında sandıklara gideceğiz. Olduğuna inandığımız ve inanmak istediğimiz demokrasinin bir gereği olarak oylarımızı kullanacağız ve kentimizi yönetmek isteyenler için tercihimizi yapacağız. Siyasi manevralar ve yapılan ittifaklarla ilgili daha önce çeşitli yazılar kaleme aldık. Herkesin gönlünde mutlaka bir aslan yatıyor ama siz siz olun aslanı satmayın. Gönlünüzde kim varsa üç kuruşa veya iki güzel söze aldanmayın. Gelecek Türkiye’si ve geleceğin Tekirdağ’ı için aklınız kime onay veriyorsa ona yönelin.

 

Yeni yılın biraz daha hoşgörü ve empati yılı olmasını istiyorum. Öyle kutuplaştık, öyle tahammülsüz olduk ki birbirimize anlaşılır gibi değil. Her an gardını almış boksör gibi bekliyoruz. Sürekli bir tartışma ortamındayız. Aslında biraz düşünecek olursak çok değil biraz da geçmişi hatırlayacak olursak anne ve babalarımızın nasıl da birbirleri ile rahat konuşabildiklerini düşünürsek aslında konu çözülecek. Aslında koca koca binaların içine bizleri tıktılar. Ekonomimizi ciddi derecede düşürdüler ve insanların birbirleri ile olan ilişkilerini mümkün olduğunca kısıtladılar. Durum böyle olunca da ilişkiler hep yüzeysel ve hafif kaldı. Ciddi arkadaşlık ve dostluklar yok denecek kadar azaldı. Aslında bizim ihtiyacımız olan, eğer yeni yıldan güzel şeyler bekliyorsak, bizden olmadığına inandığımız, bizim gibi düşünmeyene ilk eli uzatmamız olacaktır. Kimse başkasının kendisi gibi düşünmesini zaten beklememeli. Ama uzanan bir sıcak ele kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum. Bu nedenle birilerinin fikrine, duruşuna, ne yaptığına karşı çıkmadan tartışmaya girmeden önce tüm saflığı ile dost elimizi uzatsak acaba daha çekilebilir bir yaşam tarzımız olmaz mı?

 

Gerginlik, kötü düşünce insanı her zaman kötü olmaya sevk eder. İyi düşünce ise insanı yüceltir, diğer insanların sevdiği insan haline getirir. Ne dersiniz bu yıl böyle bir düşünce içinde olsak fena mı olur?


Okunma Sayısı : 373
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4098
Dün : 4946
Toplam : 8634544

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri