yeni yıl, tekirdağ, 2018

tekirdağ haberleri

YENİ YIL YENİ UMUTLAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ YIL YENİ UMUTLAR


Her yeni yılda olduğu gibi bu yılda yeni yıl başlarken yeni umutlar ve yeni heyecanlara kucak açıyoruz. Dua ediyoruz. Herkes ama herkes her bir şeyin kendince iyi olmasını ve sağlıklı bir hayat geçirmeyi temenni ediyor.

 

Son yıllarda iyice yangına dönen dünyada ve ülkemizde de niyetler farklı değil. Herkesin güzel dilekleri var. Yani anlayacağınız herkes güzel düşünüyor ve güzel şeyler istiyor. Yani tüm insanlığı içini güzellikler doldurmuş durumda.

 

Şimdi soru şu… Bu kadar kötülüğü kim yapıyor?

Aslında yaşam içinde ve gündelik hayatımızda birçok şeyle karşılaşıyor ve anlık kararlar vererek hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bu süre içinde kimi zaman kendi kararlarımız bizlere doğru gelse de toplumsal açıdan bazı yanlışlar içeriyor olabilir. İşte bu nokta da arıza başlıyor ve zincirleme bir şekilde insanların diyalogları kopuyor. Herkes birbirine farklı bakmaya ve biraz da uzak durmaya gayret ediyor. Esasen unuttuğumuz en önemli şey ise, empati yapmamız gerektiğidir.

 

Yani biraz daha hoşgörü, biraz daha saygı, biraz daha başkasının haklarına saygı duymak insanın üzerine çok yük bindirmese gerek. Yeni yılda küskünlük ve kırgınlıkların olmaması ve birbirimizi daha çok sevdiğimiz günlerimiz olsun diliyorum.

 

YENİ YILDA SİYASET KAZANI

Haliyle yeni yılla birlikte siyasi partilerde de kazan ciddi derecede kaynamaya başladı. Özellikle CHP bu anlamda tam bir cadı kazanı. Ak Parti’nin bundan çok farkı yok. Kongreler olsa da kazandaki su kaynamaya devam edecek. Siyasetin özünde  de bu var zaten. Ancak önemli olan siyaseti gerçekten toplum için ve vatan için mi yapıyoruz, ona da bakmak gerek.

 

CHP ile ilgili özellikle internet sitemizden sizlere kulis haberlerini aktarmaya çalıştım. Elde ettiğimiz bilgiler ve değerlendirmelerimizi bu kapsamda sizlerle paylaştık. Ak Parti’de ise durum daha başka. Özellikle İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in üzerine hem içeriden, hem de dışarıdan ciddi baskılar var. Bu baskılara daha ne kadar dayanabilir, yada bu baskıları nasıl bertaraf eder bilemiyorum. Ama bugüne kadar gördüğüm en ciddi muhalefetle karşı karşıya olan bir il başkanı görüyorum. Özellikle 15 Temmuz sürecinin ardından ortaya çıkan FETÖ terör örgütü ile olan ilişkilerin varsayılması ciddi sorun olarak görülüyor. Bu dedikoduların veya bu söylemleri önüne geçecek isim de hiç kuşkusun yine il başkanı olacak. Her ne kadar kendince ‘haklı’ savunmalar yapmış olsa da üzerinde duran bu baskı ile ne kadar ilerleyecek ciddi derecede merak ediyorum. Siyaset kolay değil. Hele ki 15 yıldır ülkeyi yöneten bir partinin il başkanlığını yapmak hiç kolay değil.

 

Diğer taraftan artık herkes İYİ Parti gerçeğini de görmesi gerekiyor. Uzun zamandır olmayan bir heyecanı getirdiğini söyleyebiliriz. Bunun için kendilerini gerçekten çok çalışması gerektiğini biliyorlar diye düşünüyorum. Yeniden bir parti kurup herkesi davet etmek ve o herkesi iyi bir ahenkle kontrol etmek kolay değil. Kırmadan dökmeden iyi bir yıl olsun diliyorum. Mutlu seneler…

Okunma Sayısı : 639
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 855
Dün : 4691
Toplam : 7667404

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri