yeni yıl, tekirdağ, 2018

tekirdağ haberleri

YENİ YIL YENİ UMUTLAR

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ YIL YENİ UMUTLAR


Her yeni yılda olduğu gibi bu yılda yeni yıl başlarken yeni umutlar ve yeni heyecanlara kucak açıyoruz. Dua ediyoruz. Herkes ama herkes her bir şeyin kendince iyi olmasını ve sağlıklı bir hayat geçirmeyi temenni ediyor.

 

Son yıllarda iyice yangına dönen dünyada ve ülkemizde de niyetler farklı değil. Herkesin güzel dilekleri var. Yani anlayacağınız herkes güzel düşünüyor ve güzel şeyler istiyor. Yani tüm insanlığı içini güzellikler doldurmuş durumda.

 

Şimdi soru şu… Bu kadar kötülüğü kim yapıyor?

Aslında yaşam içinde ve gündelik hayatımızda birçok şeyle karşılaşıyor ve anlık kararlar vererek hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bu süre içinde kimi zaman kendi kararlarımız bizlere doğru gelse de toplumsal açıdan bazı yanlışlar içeriyor olabilir. İşte bu nokta da arıza başlıyor ve zincirleme bir şekilde insanların diyalogları kopuyor. Herkes birbirine farklı bakmaya ve biraz da uzak durmaya gayret ediyor. Esasen unuttuğumuz en önemli şey ise, empati yapmamız gerektiğidir.

 

Yani biraz daha hoşgörü, biraz daha saygı, biraz daha başkasının haklarına saygı duymak insanın üzerine çok yük bindirmese gerek. Yeni yılda küskünlük ve kırgınlıkların olmaması ve birbirimizi daha çok sevdiğimiz günlerimiz olsun diliyorum.

 

YENİ YILDA SİYASET KAZANI

Haliyle yeni yılla birlikte siyasi partilerde de kazan ciddi derecede kaynamaya başladı. Özellikle CHP bu anlamda tam bir cadı kazanı. Ak Parti’nin bundan çok farkı yok. Kongreler olsa da kazandaki su kaynamaya devam edecek. Siyasetin özünde  de bu var zaten. Ancak önemli olan siyaseti gerçekten toplum için ve vatan için mi yapıyoruz, ona da bakmak gerek.

 

CHP ile ilgili özellikle internet sitemizden sizlere kulis haberlerini aktarmaya çalıştım. Elde ettiğimiz bilgiler ve değerlendirmelerimizi bu kapsamda sizlerle paylaştık. Ak Parti’de ise durum daha başka. Özellikle İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in üzerine hem içeriden, hem de dışarıdan ciddi baskılar var. Bu baskılara daha ne kadar dayanabilir, yada bu baskıları nasıl bertaraf eder bilemiyorum. Ama bugüne kadar gördüğüm en ciddi muhalefetle karşı karşıya olan bir il başkanı görüyorum. Özellikle 15 Temmuz sürecinin ardından ortaya çıkan FETÖ terör örgütü ile olan ilişkilerin varsayılması ciddi sorun olarak görülüyor. Bu dedikoduların veya bu söylemleri önüne geçecek isim de hiç kuşkusun yine il başkanı olacak. Her ne kadar kendince ‘haklı’ savunmalar yapmış olsa da üzerinde duran bu baskı ile ne kadar ilerleyecek ciddi derecede merak ediyorum. Siyaset kolay değil. Hele ki 15 yıldır ülkeyi yöneten bir partinin il başkanlığını yapmak hiç kolay değil.

 

Diğer taraftan artık herkes İYİ Parti gerçeğini de görmesi gerekiyor. Uzun zamandır olmayan bir heyecanı getirdiğini söyleyebiliriz. Bunun için kendilerini gerçekten çok çalışması gerektiğini biliyorlar diye düşünüyorum. Yeniden bir parti kurup herkesi davet etmek ve o herkesi iyi bir ahenkle kontrol etmek kolay değil. Kırmadan dökmeden iyi bir yıl olsun diliyorum. Mutlu seneler…

Okunma Sayısı : 532
Yapılan Yorumlar
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
 • ŞEREF ÇETİN ‘VARIM’ DEDİ
  İnşaat Mühendisi Şeref Çetin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevinden istifa ederek Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
 • KORE BAŞKONSOLOSU AĞIRLANDI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Keewon Hong ile beraberindeki Konsolos Jinhiu Mun makamında ağırladı.
 • ENGELLERİ BİRLİKTE AŞABİLİRİZ
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, engelli vatandaşları makamında ağırlayarak yakından ilgilendi.
 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekmek için `Sağlıkta Şiddete Hayır' sloganı ile gerçekleştirilen eyleme katılarak sağlık çalışanları ve doktorlara destek verdi.
 • BÜTÇE ONAYLANDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi gerçekleştirilen toplantıda bütçe konusu üzerinde duruldu ve bütçe onaylandı.
 • ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIRLANIYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde devam eden ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Akademik ve sosyal etkinliklerin bir arada verildiği kurslarda öğrenciler hem derslerindeki eksiklikleri tamamlıyorlar hem de sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyorlar.
 • TRAKYAKA EDİRNE TOPLANDI
  Trakya Kalkınma Ajansı, Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında Edirne’de gerçekleştirdi.
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3937
Dün : 4544
Toplam : 7145934

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri