yeni krizler, süleyman soylu, siyaset

tekirdağ haberleri

YENİ KRİZLER ÇIKMASIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ KRİZLER ÇIKMASIN


Seçimler bitti, herkes geçim derdine devam ediyor. 16 yıldır ülkeyi yöneten idareden şimdi millet ciddi hamleler ve ekonomik krize çözüm beklerken, gelir adaletsizliğinde de ciddi adımlar atması gerektiğine inanıyor.

 

Çevresel etkiler ve yaşanan krizler hükümetin de, dolayısıyla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da en önemli gündem maddelerinden birisi olması gerekiyor. Öyle de olduğuna inanıyoruz. Diğer taraftan terörle ilgili hamlelerin daha da derinleştirilerek sürdürülmesi benim olduğu kadar 81 milyon insanın en büyük beklentilerinden birisi.

 

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun CHP ve PKK ile ilgili söyledikleri ise geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından birisi oldu. Umuyorum sayın bakan bir genelleme yapmamıştır. Aksi takdirde bu ülkedeki insanların daha da ayrışmasını ve keskin uçlarda olmasının önünü açacak bir söylem olarak ciddi sorunlara yol açacak ve bizleri 80’li yılların öncesine götürecek. Bunu kimse ama hiç kimse istemez.

 

Bu güzel ülke böyle bir ayrışma ve çatışmayı tekrar kaldıramaz. Tamiratı çok ama çok zor olur. Terörle ilgili hiçbir siyasinin vatan hainlerini övebilecek veya onları yasal bir unsurmuş gibi söylemlerde bulunmasını asla ve asla kabul etmiyorum. Sosyal demokrat görüşe sahip birisi olarak partisi ne olursa olsun bu tür söylemler CHP içinde de varsa derhal partiden ayıklanmalı. Hiç kimse, Atatürk’ün kurduğu ve onun ilkeleri doğrultusunda politika üretmesi beklenen bir parti içinde teröre sırtını dayamış bir siyasi uzantının destekçisi olamaz, olmamalıdır. Bunu kabul etmek veya bunu konuşmak bile benim gibi düşünenlere zulümdür. CHP eğer Kürt sorunları ile ilgili (Güneydoğu) politika üretecekse bunu kendi içinde tartışmalı ve çözüm odaklı hamleler yapmalı. Terörden beslenen bir partinin kardeşi gibi davranarak bunu yapmamalı ve derhal uzak durmalıdır. Yoksa geçmişte başkalarının yaptıkları (Oslo, Habur Çadır Mahkemeleri) görmezden gelinip oklar bu tarafa döner. Bunların hiçbirisi kabul edilebilir olaylar değildir. Teröre taviz vermeden uzlaştırıcı bir politika ile yapılacak her türlü hamle toplumun her kesimi tarafından kabul görebilecek çalışmalar olur. Bunu yapan siyasiler her zaman bir adım öne çıkar.

 

Seçim analizi yapacaktık, mevzu nereye geldi. 24 Haziran seçiminin bir kazananı vardır. Ak Parti ciddi ve ülke insanı üzerinde önemli etkisi olan bir siyasi parti olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. CHP’de ise kısır döngüleri Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile aşılabileceği görülmüştür. Sayın İnce’nin 81 vilayet gezisinin ardından CHP’de çok şeyler yeniden şekillenecek ve parti herkesin partisi olma yolunda adımlar atacaktır. İnancım bu yöndedir. Aksi taktirde Muharrem İnce’de birkaç yıla kalmaz değiştirilmek için çare aranan bir lider konumuna gelir. MHP’de ise önemli bir strateji yapılmış ve bu hamleler tutmuştur. MHP neredeyse hem milletvekili sayısını hem de oy oranını korumuştur. O partiden bu partiye, şu partiden o partiye o verilmiştir vesveselerini bırakıp gerçek politikalar nasıl üretilir ona bakmak gerek.

 

İnandığımız bir adalet, ferahladığımız bir ekonomi, üreten bir ülke olmak için çaba göstermeliyiz. Seçimin hemen ardından yangından mal kaçırır gibi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan İlker Yağcıoğlu’nun da bu aceleciliğini anlamış değilim. Az bir duraydın da bir iki hafta geçiydi iyiydi.

 

DİP NOT: Bana ilginç gelen bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istedim. Ak Parti Ergene İlçe başkanı Hamdi Sarıer kendisine her yıl yaptığımız YILIN ENLERİ’nin yayımlandığı sayımızda YILIN KUMARBAZI dediğimiz için bizi şikâyet etmiş. Dikkat edin, şikâyet Mart ayında yapılıyor. Çorlu Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturmayı 25 Haziran’da başlatıyor. Bana tarih olarak çok manidar geldi. Siz olsanız ne düşünürdünüz?


Okunma Sayısı : 340
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 540
Dün : 5342
Toplam : 6926856

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri