yeni krizler, süleyman soylu, siyaset

tekirdağ haberleri

YENİ KRİZLER ÇIKMASIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ KRİZLER ÇIKMASIN


Seçimler bitti, herkes geçim derdine devam ediyor. 16 yıldır ülkeyi yöneten idareden şimdi millet ciddi hamleler ve ekonomik krize çözüm beklerken, gelir adaletsizliğinde de ciddi adımlar atması gerektiğine inanıyor.

 

Çevresel etkiler ve yaşanan krizler hükümetin de, dolayısıyla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da en önemli gündem maddelerinden birisi olması gerekiyor. Öyle de olduğuna inanıyoruz. Diğer taraftan terörle ilgili hamlelerin daha da derinleştirilerek sürdürülmesi benim olduğu kadar 81 milyon insanın en büyük beklentilerinden birisi.

 

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun CHP ve PKK ile ilgili söyledikleri ise geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından birisi oldu. Umuyorum sayın bakan bir genelleme yapmamıştır. Aksi takdirde bu ülkedeki insanların daha da ayrışmasını ve keskin uçlarda olmasının önünü açacak bir söylem olarak ciddi sorunlara yol açacak ve bizleri 80’li yılların öncesine götürecek. Bunu kimse ama hiç kimse istemez.

 

Bu güzel ülke böyle bir ayrışma ve çatışmayı tekrar kaldıramaz. Tamiratı çok ama çok zor olur. Terörle ilgili hiçbir siyasinin vatan hainlerini övebilecek veya onları yasal bir unsurmuş gibi söylemlerde bulunmasını asla ve asla kabul etmiyorum. Sosyal demokrat görüşe sahip birisi olarak partisi ne olursa olsun bu tür söylemler CHP içinde de varsa derhal partiden ayıklanmalı. Hiç kimse, Atatürk’ün kurduğu ve onun ilkeleri doğrultusunda politika üretmesi beklenen bir parti içinde teröre sırtını dayamış bir siyasi uzantının destekçisi olamaz, olmamalıdır. Bunu kabul etmek veya bunu konuşmak bile benim gibi düşünenlere zulümdür. CHP eğer Kürt sorunları ile ilgili (Güneydoğu) politika üretecekse bunu kendi içinde tartışmalı ve çözüm odaklı hamleler yapmalı. Terörden beslenen bir partinin kardeşi gibi davranarak bunu yapmamalı ve derhal uzak durmalıdır. Yoksa geçmişte başkalarının yaptıkları (Oslo, Habur Çadır Mahkemeleri) görmezden gelinip oklar bu tarafa döner. Bunların hiçbirisi kabul edilebilir olaylar değildir. Teröre taviz vermeden uzlaştırıcı bir politika ile yapılacak her türlü hamle toplumun her kesimi tarafından kabul görebilecek çalışmalar olur. Bunu yapan siyasiler her zaman bir adım öne çıkar.

 

Seçim analizi yapacaktık, mevzu nereye geldi. 24 Haziran seçiminin bir kazananı vardır. Ak Parti ciddi ve ülke insanı üzerinde önemli etkisi olan bir siyasi parti olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. CHP’de ise kısır döngüleri Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile aşılabileceği görülmüştür. Sayın İnce’nin 81 vilayet gezisinin ardından CHP’de çok şeyler yeniden şekillenecek ve parti herkesin partisi olma yolunda adımlar atacaktır. İnancım bu yöndedir. Aksi taktirde Muharrem İnce’de birkaç yıla kalmaz değiştirilmek için çare aranan bir lider konumuna gelir. MHP’de ise önemli bir strateji yapılmış ve bu hamleler tutmuştur. MHP neredeyse hem milletvekili sayısını hem de oy oranını korumuştur. O partiden bu partiye, şu partiden o partiye o verilmiştir vesveselerini bırakıp gerçek politikalar nasıl üretilir ona bakmak gerek.

 

İnandığımız bir adalet, ferahladığımız bir ekonomi, üreten bir ülke olmak için çaba göstermeliyiz. Seçimin hemen ardından yangından mal kaçırır gibi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan İlker Yağcıoğlu’nun da bu aceleciliğini anlamış değilim. Az bir duraydın da bir iki hafta geçiydi iyiydi.

 

DİP NOT: Bana ilginç gelen bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istedim. Ak Parti Ergene İlçe başkanı Hamdi Sarıer kendisine her yıl yaptığımız YILIN ENLERİ’nin yayımlandığı sayımızda YILIN KUMARBAZI dediğimiz için bizi şikâyet etmiş. Dikkat edin, şikâyet Mart ayında yapılıyor. Çorlu Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturmayı 25 Haziran’da başlatıyor. Bana tarih olarak çok manidar geldi. Siz olsanız ne düşünürdünüz?


Okunma Sayısı : 232
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1138
Dün : 7442
Toplam : 6649866

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri