yeni krizler, süleyman soylu, siyaset

tekirdağ haberleri

YENİ KRİZLER ÇIKMASIN

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ KRİZLER ÇIKMASIN


Seçimler bitti, herkes geçim derdine devam ediyor. 16 yıldır ülkeyi yöneten idareden şimdi millet ciddi hamleler ve ekonomik krize çözüm beklerken, gelir adaletsizliğinde de ciddi adımlar atması gerektiğine inanıyor.

 

Çevresel etkiler ve yaşanan krizler hükümetin de, dolayısıyla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da en önemli gündem maddelerinden birisi olması gerekiyor. Öyle de olduğuna inanıyoruz. Diğer taraftan terörle ilgili hamlelerin daha da derinleştirilerek sürdürülmesi benim olduğu kadar 81 milyon insanın en büyük beklentilerinden birisi.

 

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun CHP ve PKK ile ilgili söyledikleri ise geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından birisi oldu. Umuyorum sayın bakan bir genelleme yapmamıştır. Aksi takdirde bu ülkedeki insanların daha da ayrışmasını ve keskin uçlarda olmasının önünü açacak bir söylem olarak ciddi sorunlara yol açacak ve bizleri 80’li yılların öncesine götürecek. Bunu kimse ama hiç kimse istemez.

 

Bu güzel ülke böyle bir ayrışma ve çatışmayı tekrar kaldıramaz. Tamiratı çok ama çok zor olur. Terörle ilgili hiçbir siyasinin vatan hainlerini övebilecek veya onları yasal bir unsurmuş gibi söylemlerde bulunmasını asla ve asla kabul etmiyorum. Sosyal demokrat görüşe sahip birisi olarak partisi ne olursa olsun bu tür söylemler CHP içinde de varsa derhal partiden ayıklanmalı. Hiç kimse, Atatürk’ün kurduğu ve onun ilkeleri doğrultusunda politika üretmesi beklenen bir parti içinde teröre sırtını dayamış bir siyasi uzantının destekçisi olamaz, olmamalıdır. Bunu kabul etmek veya bunu konuşmak bile benim gibi düşünenlere zulümdür. CHP eğer Kürt sorunları ile ilgili (Güneydoğu) politika üretecekse bunu kendi içinde tartışmalı ve çözüm odaklı hamleler yapmalı. Terörden beslenen bir partinin kardeşi gibi davranarak bunu yapmamalı ve derhal uzak durmalıdır. Yoksa geçmişte başkalarının yaptıkları (Oslo, Habur Çadır Mahkemeleri) görmezden gelinip oklar bu tarafa döner. Bunların hiçbirisi kabul edilebilir olaylar değildir. Teröre taviz vermeden uzlaştırıcı bir politika ile yapılacak her türlü hamle toplumun her kesimi tarafından kabul görebilecek çalışmalar olur. Bunu yapan siyasiler her zaman bir adım öne çıkar.

 

Seçim analizi yapacaktık, mevzu nereye geldi. 24 Haziran seçiminin bir kazananı vardır. Ak Parti ciddi ve ülke insanı üzerinde önemli etkisi olan bir siyasi parti olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. CHP’de ise kısır döngüleri Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile aşılabileceği görülmüştür. Sayın İnce’nin 81 vilayet gezisinin ardından CHP’de çok şeyler yeniden şekillenecek ve parti herkesin partisi olma yolunda adımlar atacaktır. İnancım bu yöndedir. Aksi taktirde Muharrem İnce’de birkaç yıla kalmaz değiştirilmek için çare aranan bir lider konumuna gelir. MHP’de ise önemli bir strateji yapılmış ve bu hamleler tutmuştur. MHP neredeyse hem milletvekili sayısını hem de oy oranını korumuştur. O partiden bu partiye, şu partiden o partiye o verilmiştir vesveselerini bırakıp gerçek politikalar nasıl üretilir ona bakmak gerek.

 

İnandığımız bir adalet, ferahladığımız bir ekonomi, üreten bir ülke olmak için çaba göstermeliyiz. Seçimin hemen ardından yangından mal kaçırır gibi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday adaylığını açıklayan İlker Yağcıoğlu’nun da bu aceleciliğini anlamış değilim. Az bir duraydın da bir iki hafta geçiydi iyiydi.

 

DİP NOT: Bana ilginç gelen bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istedim. Ak Parti Ergene İlçe başkanı Hamdi Sarıer kendisine her yıl yaptığımız YILIN ENLERİ’nin yayımlandığı sayımızda YILIN KUMARBAZI dediğimiz için bizi şikâyet etmiş. Dikkat edin, şikâyet Mart ayında yapılıyor. Çorlu Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturmayı 25 Haziran’da başlatıyor. Bana tarih olarak çok manidar geldi. Siz olsanız ne düşünürdünüz?


Okunma Sayısı : 546
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 650
Dün : 5221
Toplam : 7672420

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri