nefes, tekirdağ, youtube, kanal

tekirdağ haberleri

YENİ BİR NEFES

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YENİ BİR NEFES

 

Bir süredir geliştirmeye çalıştığımız projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Malum devir dijital devir olduğundan o mecradaki yerimizi sağlamlaştıralım istedim.


Meslektaşım, kardeşim Fatih Erge bir süre önce kendine Youtube üzerinden bir kanal açarak özellikle Türki Cumhuriyetlere yaptığı gezileri buradan paylaşıyor. Balkanlar ve Avrupa ülkelerinden yaptığı gezile notlarını da paylaşan Erge’nin kısa sürede abone sayısı arttı ve ciddi bir potansiyele ulaştı.

 

Çok samimi söylüyorum kendim yapsam belki bu kadar sevinmezdim.

 

Konumuza dönelim. Gerçi konumuz aynı konu ama yine de bu tarafa bir bakalım. Uzun süredir Fatih kardeşimle üzerinde istişare yaptığımız ve zaman zaman tartıştığımız ve tartışırken doğruyu bulduğumuz projeyi de hayata geçiriyoruz.

 

Yılların deneyimini görüntülü olarak yine youtube üzerinden takipçilerle buluşturmak istiyoruz. GAZATACILARIN GÜNLÜĞÜ ismi ile youtube de yerimizi aldık. Hatta ilk yayınımızı da Marmaraereğlisi ilçesinden yaptığımız çekimlerle gerçekleştirdik. Yunanistan gezisindeki notlarımız da henüz işleme aşamasında.

 

Burada yapmak istediğimiz mevzu ise yine mesleğimiz ile ilgili, gittiğimiz bölgelerden oranın özelliklerini dilimiz döndüğünce aktarırken, bir taraftan da ülke ve bölge gündemine dair yorumlarımızı da takipçilerimiz ile paylaşacağız. Sevileceğini ve dikkatle takip edileceğini düşünüyoruz.

 

Eleştirilerin sadece belediyeler üzerine yoğunlaştığı bu günlerde biz konuyu biraz daha açacağız ve eleştirilmesi gereken sadece belediyeler olmadığını vurgulayacağız. Belediyeleri de zaman zaman eleştireceğiz veya anlatacağız o başka konu ama ağırlıklı konumuzun o olmayacağı kesin.

 

Yeni bir nefes dedik ve büyük bir heyecanla başladık. Kısa sürede sizlerin de sevgisini kazanacağını ve dikkatle takip edeceğinizi umuyorum.

 

KAVŞAK MESELESİ

Süleymanpaşa ilçesinin kangren olan Köprübaşı kavşağı yeniden düzenlendi. Karmaşık gibi duruyor. Alışılınca ne kadar düzgün gelir bilinmez ancak bildiğimiz bir şey varsa o da kesin üzerinden durulmadan ve etraflıca hesaplanmadan günü kurtarmak için Başkan Kadir Albayrak’ı ikna eden bürokratların işidir diyorum.

 

Yaya üst geçidi yapılmadan yolun ortasına dikilen plastik bariyerlerle trafiğin sağlıklı akışını sağlayamazsınız. Trafik yoğun olan bölgelerde alt geçitler veya üst geçitler öncelikli olur ki, yayayı o trafiğin içinden alırsınız. Sonra araçlar için düzenleme yapma çalışmanızı masaya yatırırsınız. Hepimiz biliyoruz ki, kırmızı ışık yanan yayalar acele ettiklerinden yine araçların önüne atlıyor. Bir iki tane böyle hareket tüm trafiği ciddi etkiliyor. Domino taşı meselesinde olduğu gibi. Yeni yapılan güzelin Pazar içi yolu da ziyan oldu. Hadi bize geçmiş olsun.


Okunma Sayısı : 278
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 10078
Dün : 14631
Toplam : 10267434

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri