siyaset, politika, mizah

tekirdağ haberleri

YAV HE HE!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAV HE HE!


Ak Partili zat-ı muhteremin birisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için ‘Recep Tayyip Erdoğan’a mı aday, yoksa Cem Yılmaz’a mı aday?’ diye bir açıklama yapmış. Siyaset sahnesinde yüzlerin gülümsemesinden neden bu kadar rahatsız oldun diye de sormak lazım..


Demirel, Ecevit, Çiller, Yılmaz, Erbakan dönemlerini hatırlamayanlar için aktarayım. O dönem belki memlekette yine ciddi sıkıntılar vardı ama siyaset sahnesinde bir üslup ve adap vardı. Liderler birbirlerine eleştiri yaparken ince espriler ve göndermelerle kendi taraftarlarını bir nebze olsun gülümsetirlerdir. Deneyin bakın işe yarıyor. Gerçekten bunu yapan da çok sevimli oluyor. Yani taraf olmayan birisi bile o lideri büyük bir keyifle dinliyordu. Mesela Demirel’i hiç desteklemedim ama zevkle dinlerdim. Hatta ‘petrol varda ben mi içtim?’ sözü halen kulaklarımda ve gülümsüyorum bu sözlere.

 

‘Onlar ne veriyorsa ben beş fazlasını vereceğim’ diyen de vardı, bir ev bir araba anahtarına ikiye çıkaran da vardı. Ülkemizde başka bir liderden bahsederken ‘SAYIN’ kelimesini başa koyan Ecevit’i unutmamak gerek.

 

Gerginlikten nemalanan bir siyasi söylem ve gelişim yerleşti yıllardır ülkemizde. Bu hiç hoş değil ve ciddi ciddi hoşlanmıyoruz bu tarz söylemlerden. Ve de söyleyenlerden. Vatandaşını germek, gergin bir toplum ortaya çıkarmak kime ne fayda getirir bilemem. Ancak Sayın Muharrem İnce’nin esprili üslubu belli ki Ak Partili arkadaşları rahatsız etmiş.

 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğerlerinin de böyle bir üslubu olsa emin olun bugün geldiğiniz yüzde 50’lik rakam çok daha yukarılara çıkar. Ancak toplumu germenin ve ağır eleştiri-hakaret çizgisinin ortasında söylemlerle politika üretmenin bu ülkeye hiçbir zaman faydası olmadı olmayacak. Kendilerinin bile inanmadıkları söylemler ve gerginlikle ülke yönetmenin ne kadar zor olduğu sanırım anlaşıldı.

 

Gelelim yerele. Muhtemelen memleketin her bölgesinde aynı tarz vardır. Buna CHP’li arkadaşların da zaman zaman ayak uydurduğunu görebiliyorum. Yani gergin siyaseti özellikle Tekirdağ’da bazı CHP’li yöneticilerin de benimsediği gözlerden kaçmıyor. Aynı ortamda her iki partinin üst kademe yöneticilerin kendilerine yönelttiğim eleştirilerden rahatsızlık duyduklarını açıkça belli etmeleri de bunun en güzel örnekleri. Hem Ak Partili, hem de CHP’li bu yönetici arkadaşların aynı tondan ve aynı anlayıştan tarafıma eleştiri sunmaları da beni ayrıca keyiflendirdi ve mutlu etti. Birisi beni savunuyor olsaydı bir gazeteci olarak çok da hoşuma gitmezdi. Her iki tarafta yazdığımız yazılardan ve ortaya koyduğumuz yayın politikasından memnun değil ise demek ki doğru yoldayız.

 

24 Haziran’a kadar miting alanlarında gülümseyen yüzleri görmek beni ve muhtemelen milyonlarca insanı mutlu eder. O günden sonra da yüzlerin gülümsemesini aynı duygu ve hassasiyetle diliyorum.

 

Bu arada bir not: Siyasi partilerin il örgüt ve teşkilatları, adına her ne diyorsanız. Dijital ortamlarda gazetecileri davet ettiğiniz guruplarda yaptığınız paylaşımlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Hatta komik geliyor. Toplantı vesaire duyurularınızı anlarımda açıklama yayımlamak, kutlama mesajı atmak biraz garip olmuyor mu? Çok açık ve net söylüyorum. Biz taş mı yiyeceğiz? Etmeyin da…


Okunma Sayısı : 636
Yapılan Yorumlar
 • Yaşlılıkta sivilceye dikkat!
  Sivilce sadece ergenlik dönemindeki kişileri etkilemiyor. Her yaş grubunda görülebilen sivilceler özellikle erişkinlerde ergenlik sivilcelerine göre daha da inatçı oluyor.
 • İŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanlarına yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi.
 • İKRAM ÇEŞMELERİNDEN İKRAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaz ayları gün boyu soğuk su, kış ayları ise çorba ikramı yaptığı İkram Çeşmelerinde sıcak havaların sona ermesiyle birlikte yeniden sıcak çorba ikramı başladı.
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5161
Dün : 7632
Toplam : 7104817

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri