siyaset, politika, mizah

tekirdağ haberleri

YAV HE HE!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAV HE HE!


Ak Partili zat-ı muhteremin birisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için ‘Recep Tayyip Erdoğan’a mı aday, yoksa Cem Yılmaz’a mı aday?’ diye bir açıklama yapmış. Siyaset sahnesinde yüzlerin gülümsemesinden neden bu kadar rahatsız oldun diye de sormak lazım..


Demirel, Ecevit, Çiller, Yılmaz, Erbakan dönemlerini hatırlamayanlar için aktarayım. O dönem belki memlekette yine ciddi sıkıntılar vardı ama siyaset sahnesinde bir üslup ve adap vardı. Liderler birbirlerine eleştiri yaparken ince espriler ve göndermelerle kendi taraftarlarını bir nebze olsun gülümsetirlerdir. Deneyin bakın işe yarıyor. Gerçekten bunu yapan da çok sevimli oluyor. Yani taraf olmayan birisi bile o lideri büyük bir keyifle dinliyordu. Mesela Demirel’i hiç desteklemedim ama zevkle dinlerdim. Hatta ‘petrol varda ben mi içtim?’ sözü halen kulaklarımda ve gülümsüyorum bu sözlere.

 

‘Onlar ne veriyorsa ben beş fazlasını vereceğim’ diyen de vardı, bir ev bir araba anahtarına ikiye çıkaran da vardı. Ülkemizde başka bir liderden bahsederken ‘SAYIN’ kelimesini başa koyan Ecevit’i unutmamak gerek.

 

Gerginlikten nemalanan bir siyasi söylem ve gelişim yerleşti yıllardır ülkemizde. Bu hiç hoş değil ve ciddi ciddi hoşlanmıyoruz bu tarz söylemlerden. Ve de söyleyenlerden. Vatandaşını germek, gergin bir toplum ortaya çıkarmak kime ne fayda getirir bilemem. Ancak Sayın Muharrem İnce’nin esprili üslubu belli ki Ak Partili arkadaşları rahatsız etmiş.

 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğerlerinin de böyle bir üslubu olsa emin olun bugün geldiğiniz yüzde 50’lik rakam çok daha yukarılara çıkar. Ancak toplumu germenin ve ağır eleştiri-hakaret çizgisinin ortasında söylemlerle politika üretmenin bu ülkeye hiçbir zaman faydası olmadı olmayacak. Kendilerinin bile inanmadıkları söylemler ve gerginlikle ülke yönetmenin ne kadar zor olduğu sanırım anlaşıldı.

 

Gelelim yerele. Muhtemelen memleketin her bölgesinde aynı tarz vardır. Buna CHP’li arkadaşların da zaman zaman ayak uydurduğunu görebiliyorum. Yani gergin siyaseti özellikle Tekirdağ’da bazı CHP’li yöneticilerin de benimsediği gözlerden kaçmıyor. Aynı ortamda her iki partinin üst kademe yöneticilerin kendilerine yönelttiğim eleştirilerden rahatsızlık duyduklarını açıkça belli etmeleri de bunun en güzel örnekleri. Hem Ak Partili, hem de CHP’li bu yönetici arkadaşların aynı tondan ve aynı anlayıştan tarafıma eleştiri sunmaları da beni ayrıca keyiflendirdi ve mutlu etti. Birisi beni savunuyor olsaydı bir gazeteci olarak çok da hoşuma gitmezdi. Her iki tarafta yazdığımız yazılardan ve ortaya koyduğumuz yayın politikasından memnun değil ise demek ki doğru yoldayız.

 

24 Haziran’a kadar miting alanlarında gülümseyen yüzleri görmek beni ve muhtemelen milyonlarca insanı mutlu eder. O günden sonra da yüzlerin gülümsemesini aynı duygu ve hassasiyetle diliyorum.

 

Bu arada bir not: Siyasi partilerin il örgüt ve teşkilatları, adına her ne diyorsanız. Dijital ortamlarda gazetecileri davet ettiğiniz guruplarda yaptığınız paylaşımlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Hatta komik geliyor. Toplantı vesaire duyurularınızı anlarımda açıklama yayımlamak, kutlama mesajı atmak biraz garip olmuyor mu? Çok açık ve net söylüyorum. Biz taş mı yiyeceğiz? Etmeyin da…


Okunma Sayısı : 563
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2075
Dün : 4249
Toplam : 6781177

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri