siyaset, politika, mizah

tekirdağ haberleri

YAV HE HE!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YAV HE HE!


Ak Partili zat-ı muhteremin birisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için ‘Recep Tayyip Erdoğan’a mı aday, yoksa Cem Yılmaz’a mı aday?’ diye bir açıklama yapmış. Siyaset sahnesinde yüzlerin gülümsemesinden neden bu kadar rahatsız oldun diye de sormak lazım..


Demirel, Ecevit, Çiller, Yılmaz, Erbakan dönemlerini hatırlamayanlar için aktarayım. O dönem belki memlekette yine ciddi sıkıntılar vardı ama siyaset sahnesinde bir üslup ve adap vardı. Liderler birbirlerine eleştiri yaparken ince espriler ve göndermelerle kendi taraftarlarını bir nebze olsun gülümsetirlerdir. Deneyin bakın işe yarıyor. Gerçekten bunu yapan da çok sevimli oluyor. Yani taraf olmayan birisi bile o lideri büyük bir keyifle dinliyordu. Mesela Demirel’i hiç desteklemedim ama zevkle dinlerdim. Hatta ‘petrol varda ben mi içtim?’ sözü halen kulaklarımda ve gülümsüyorum bu sözlere.

 

‘Onlar ne veriyorsa ben beş fazlasını vereceğim’ diyen de vardı, bir ev bir araba anahtarına ikiye çıkaran da vardı. Ülkemizde başka bir liderden bahsederken ‘SAYIN’ kelimesini başa koyan Ecevit’i unutmamak gerek.

 

Gerginlikten nemalanan bir siyasi söylem ve gelişim yerleşti yıllardır ülkemizde. Bu hiç hoş değil ve ciddi ciddi hoşlanmıyoruz bu tarz söylemlerden. Ve de söyleyenlerden. Vatandaşını germek, gergin bir toplum ortaya çıkarmak kime ne fayda getirir bilemem. Ancak Sayın Muharrem İnce’nin esprili üslubu belli ki Ak Partili arkadaşları rahatsız etmiş.

 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğerlerinin de böyle bir üslubu olsa emin olun bugün geldiğiniz yüzde 50’lik rakam çok daha yukarılara çıkar. Ancak toplumu germenin ve ağır eleştiri-hakaret çizgisinin ortasında söylemlerle politika üretmenin bu ülkeye hiçbir zaman faydası olmadı olmayacak. Kendilerinin bile inanmadıkları söylemler ve gerginlikle ülke yönetmenin ne kadar zor olduğu sanırım anlaşıldı.

 

Gelelim yerele. Muhtemelen memleketin her bölgesinde aynı tarz vardır. Buna CHP’li arkadaşların da zaman zaman ayak uydurduğunu görebiliyorum. Yani gergin siyaseti özellikle Tekirdağ’da bazı CHP’li yöneticilerin de benimsediği gözlerden kaçmıyor. Aynı ortamda her iki partinin üst kademe yöneticilerin kendilerine yönelttiğim eleştirilerden rahatsızlık duyduklarını açıkça belli etmeleri de bunun en güzel örnekleri. Hem Ak Partili, hem de CHP’li bu yönetici arkadaşların aynı tondan ve aynı anlayıştan tarafıma eleştiri sunmaları da beni ayrıca keyiflendirdi ve mutlu etti. Birisi beni savunuyor olsaydı bir gazeteci olarak çok da hoşuma gitmezdi. Her iki tarafta yazdığımız yazılardan ve ortaya koyduğumuz yayın politikasından memnun değil ise demek ki doğru yoldayız.

 

24 Haziran’a kadar miting alanlarında gülümseyen yüzleri görmek beni ve muhtemelen milyonlarca insanı mutlu eder. O günden sonra da yüzlerin gülümsemesini aynı duygu ve hassasiyetle diliyorum.

 

Bu arada bir not: Siyasi partilerin il örgüt ve teşkilatları, adına her ne diyorsanız. Dijital ortamlarda gazetecileri davet ettiğiniz guruplarda yaptığınız paylaşımlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Hatta komik geliyor. Toplantı vesaire duyurularınızı anlarımda açıklama yayımlamak, kutlama mesajı atmak biraz garip olmuyor mu? Çok açık ve net söylüyorum. Biz taş mı yiyeceğiz? Etmeyin da…


Okunma Sayısı : 713
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
 • GELİŞİM TARAMASI YAPILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Çocuk Akademisi öğrencilerini gelişim taramasından geçirdi.
 • BASKÜL KONTROLLERİNE DEVAM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Ekipleri semt pazarlarında terazi ve basküllerin iki yılda bir yapılan soğuk damga kontrollerine devam ediyor.
 • ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinde Merkez Caddesi, Soğancılar Caddesi ve 57.Alay Caddesindeki kireç stabilizasyonu ile altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi.
 • MARMARAEREĞLİSİ HER ZAMAN HAZIR
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılına özel fener alayı ve Cumhuriyet konserleri düzenlenecek. Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
 • ENGELSİZ PARK
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle vatandaşların takdirini kazanırken yarattığı yeni oyun alanları ile de dikkat çekiyor.
 • CEZAEVİNE CAMİ
  Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nun içinde yer aldığı kampüste, cezaevi personelince yaptırılacak caminin temelleri atıldı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kimi istersiniz?
    CHP--Kadir Albayrak
    Ak Parti--Mestan Özcan
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2996
Dün : 6413
Toplam : 7422538

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri