tekirdağ haberleri, yaşam hastanesi

tekirdağ haberleri

Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?
 
Geçtiğimiz günlerde Yaşam Hastanesi bir basın toplantısı düzenledi. Malum uzun zamandır Yaşam satıldı, satılıyor, satılacak, Vatan Grubu’na gitti gibi söylentiler ortadaydı. Yetkililer en sonunda bir basın toplantısı akıl ederek birkaç kelam ettiler. Aslında basın toplantısını başından beri akıl edebilirlerdi ama basına tamah etmek istemiyorlardı ya hani. Çünkü Yaşam Hastanesi ne zaman satılıyor diye haber çıksa gazetecileri suçluyorlardı ya. Bu en kolayıydı ya zira hemen gazetecilere okları yöneltiyorlardı. Ama ne oldu? En sonunda Yaşam Hastanesi yönetimi ekmeğine kan doğradığı gazetecilerle birlikte basın toplantısı yaptı. Çünkü ancak yerel basın sayesinde sesini duyurabilirdi. Hastanenin satışı ile ilgili söylentilerin gündemde olduğu toplantıda, sektörü olmamasına rağmen reklam pastasına ortak olduğu gazetecilere derdini anlattı. Aslında medya sektörüne girdiğine göre kendi yayın organında da yapabilirdi bunu. Ama ilişkiler bozulmuştu. Bir taraftan düzeltmek gerekirdi samimiyetsiz bir basın toplantısı ile hem basınla arasını düzeltecekti hem de derdini anlatacaktı. 
 
Basın her şeye rağmen görevinin başındaydı geldi ve dinledi. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. M. Cihan Çömez, “yolumuza devam ediyoruz, satış söz konusu değil.  Yönetim ve hekim kadromuzda büyük bir reforma imza atmaya hazırlanıyoruz.” gibi cümleler etti. İyi güzel hoş da satmadık diye basın toplantısı düzenlemelerine rağmen neden hala ortada bazı kişiler ve söylemleri vardı. Edindiğimiz bilgilere göre hem Edirne hem de Yunanistan’da yatırımları olan bazı kişiler, isimlerini gerekirse açıklarız, Yaşam Hastanesi’ni aldık diyor. Hatta hastane yönetimine gelen yeni kişinin bu yatırımcıların adamı olduğunu öğreniyoruz. Ama ne var ki Yaşam Hastanesi Koordinatörü Cihan Çömez satmadık diyor. Bu işte bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı zamanla çıkar kokusu. Eğer satıldı veya hisse verildi de Yaşam Hastanesi satmadık diyorsa buna hiç gerek yok. Zira hastanenin kötü giden sağlık hizmeti sebebiyle vatandaşların çoğu keşke satılsa da bu işi daha iyi yapabilecek birileri alsa diyor. Eğer gerçekten satılmadıysa Yaşam Hastanesi yönetimine çok iş, çok mesai düşüyor hastaneye karşı kırılan güvenin yeniden halka kazandırılması için. Tekirdağ’da doğru düzgün özel hastane çeşitliliğinin olmamasının nimetlerinden bu zamana kadar faydalanan Yaşam Hastanesi bu saatten sonra zor toparlar gibi gözüküyor, tabii eğer gerçekten satılmadıysa!
 

Sn. Kadir Albayrak ve Sn. Hasan Bayram’a teşekkürler
Bir süre önce daha ferah ve daha iyi bir ortamda üretmek için gazetemizi yeni adresimize taşıdık. Bir de açılış yaparak sevenlerimizle bir araya geldik. Açılış günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yurt dışında olmasından ötürü davetimize icabet edememişti. Ancak kendisi düşünceli davranarak geldiği gibi ayağının tozuyla yeni ofisimizi ziyarete geldi. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Bu ziyareti sırasında kendisine daha önce köşe yazımda da ele aldığım konuyu Devlet Hastanesi önünde durağın olmaması ve özellikle kanser ilacı alan hastaların yerlerde otobüs beklediğini izah ettim. Kendisi derhal Ulaşım Daire Başkanı ile görüşmemi sağladı. Durumu kendisine de anlattım. Dedikleri gibi durumu inceleyerek kısa bir süre içinde oturma yeri ve barakası olan bir durağı hastane önüne koydurttular. Hastaların içler acısı halini gören mahalle halkı da bu duruma çok sevindi. Hem sayın Kadir Albayrak’a hem de Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram’a kendi adıma ve vatandaşlar adına çok teşekkür ederim. Her şey daha rahat yaşanılan bir Tekirdağ için. 
Okunma Sayısı : 3267
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2835
Dün : 7743
Toplam : 7479367

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri