tekirdağ haberleri, yaşam hastanesi

tekirdağ haberleri

Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?
 
Geçtiğimiz günlerde Yaşam Hastanesi bir basın toplantısı düzenledi. Malum uzun zamandır Yaşam satıldı, satılıyor, satılacak, Vatan Grubu’na gitti gibi söylentiler ortadaydı. Yetkililer en sonunda bir basın toplantısı akıl ederek birkaç kelam ettiler. Aslında basın toplantısını başından beri akıl edebilirlerdi ama basına tamah etmek istemiyorlardı ya hani. Çünkü Yaşam Hastanesi ne zaman satılıyor diye haber çıksa gazetecileri suçluyorlardı ya. Bu en kolayıydı ya zira hemen gazetecilere okları yöneltiyorlardı. Ama ne oldu? En sonunda Yaşam Hastanesi yönetimi ekmeğine kan doğradığı gazetecilerle birlikte basın toplantısı yaptı. Çünkü ancak yerel basın sayesinde sesini duyurabilirdi. Hastanenin satışı ile ilgili söylentilerin gündemde olduğu toplantıda, sektörü olmamasına rağmen reklam pastasına ortak olduğu gazetecilere derdini anlattı. Aslında medya sektörüne girdiğine göre kendi yayın organında da yapabilirdi bunu. Ama ilişkiler bozulmuştu. Bir taraftan düzeltmek gerekirdi samimiyetsiz bir basın toplantısı ile hem basınla arasını düzeltecekti hem de derdini anlatacaktı. 
 
Basın her şeye rağmen görevinin başındaydı geldi ve dinledi. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. M. Cihan Çömez, “yolumuza devam ediyoruz, satış söz konusu değil.  Yönetim ve hekim kadromuzda büyük bir reforma imza atmaya hazırlanıyoruz.” gibi cümleler etti. İyi güzel hoş da satmadık diye basın toplantısı düzenlemelerine rağmen neden hala ortada bazı kişiler ve söylemleri vardı. Edindiğimiz bilgilere göre hem Edirne hem de Yunanistan’da yatırımları olan bazı kişiler, isimlerini gerekirse açıklarız, Yaşam Hastanesi’ni aldık diyor. Hatta hastane yönetimine gelen yeni kişinin bu yatırımcıların adamı olduğunu öğreniyoruz. Ama ne var ki Yaşam Hastanesi Koordinatörü Cihan Çömez satmadık diyor. Bu işte bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı zamanla çıkar kokusu. Eğer satıldı veya hisse verildi de Yaşam Hastanesi satmadık diyorsa buna hiç gerek yok. Zira hastanenin kötü giden sağlık hizmeti sebebiyle vatandaşların çoğu keşke satılsa da bu işi daha iyi yapabilecek birileri alsa diyor. Eğer gerçekten satılmadıysa Yaşam Hastanesi yönetimine çok iş, çok mesai düşüyor hastaneye karşı kırılan güvenin yeniden halka kazandırılması için. Tekirdağ’da doğru düzgün özel hastane çeşitliliğinin olmamasının nimetlerinden bu zamana kadar faydalanan Yaşam Hastanesi bu saatten sonra zor toparlar gibi gözüküyor, tabii eğer gerçekten satılmadıysa!
 

Sn. Kadir Albayrak ve Sn. Hasan Bayram’a teşekkürler
Bir süre önce daha ferah ve daha iyi bir ortamda üretmek için gazetemizi yeni adresimize taşıdık. Bir de açılış yaparak sevenlerimizle bir araya geldik. Açılış günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yurt dışında olmasından ötürü davetimize icabet edememişti. Ancak kendisi düşünceli davranarak geldiği gibi ayağının tozuyla yeni ofisimizi ziyarete geldi. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Bu ziyareti sırasında kendisine daha önce köşe yazımda da ele aldığım konuyu Devlet Hastanesi önünde durağın olmaması ve özellikle kanser ilacı alan hastaların yerlerde otobüs beklediğini izah ettim. Kendisi derhal Ulaşım Daire Başkanı ile görüşmemi sağladı. Durumu kendisine de anlattım. Dedikleri gibi durumu inceleyerek kısa bir süre içinde oturma yeri ve barakası olan bir durağı hastane önüne koydurttular. Hastaların içler acısı halini gören mahalle halkı da bu duruma çok sevindi. Hem sayın Kadir Albayrak’a hem de Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram’a kendi adıma ve vatandaşlar adına çok teşekkür ederim. Her şey daha rahat yaşanılan bir Tekirdağ için. 
Okunma Sayısı : 3053
Yapılan Yorumlar
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5327
Dün : 7253
Toplam : 6926301

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri