tekirdağ haberleri, yaşam hastanesi

tekirdağ haberleri

Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?
 
Geçtiğimiz günlerde Yaşam Hastanesi bir basın toplantısı düzenledi. Malum uzun zamandır Yaşam satıldı, satılıyor, satılacak, Vatan Grubu’na gitti gibi söylentiler ortadaydı. Yetkililer en sonunda bir basın toplantısı akıl ederek birkaç kelam ettiler. Aslında basın toplantısını başından beri akıl edebilirlerdi ama basına tamah etmek istemiyorlardı ya hani. Çünkü Yaşam Hastanesi ne zaman satılıyor diye haber çıksa gazetecileri suçluyorlardı ya. Bu en kolayıydı ya zira hemen gazetecilere okları yöneltiyorlardı. Ama ne oldu? En sonunda Yaşam Hastanesi yönetimi ekmeğine kan doğradığı gazetecilerle birlikte basın toplantısı yaptı. Çünkü ancak yerel basın sayesinde sesini duyurabilirdi. Hastanenin satışı ile ilgili söylentilerin gündemde olduğu toplantıda, sektörü olmamasına rağmen reklam pastasına ortak olduğu gazetecilere derdini anlattı. Aslında medya sektörüne girdiğine göre kendi yayın organında da yapabilirdi bunu. Ama ilişkiler bozulmuştu. Bir taraftan düzeltmek gerekirdi samimiyetsiz bir basın toplantısı ile hem basınla arasını düzeltecekti hem de derdini anlatacaktı. 
 
Basın her şeye rağmen görevinin başındaydı geldi ve dinledi. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. M. Cihan Çömez, “yolumuza devam ediyoruz, satış söz konusu değil.  Yönetim ve hekim kadromuzda büyük bir reforma imza atmaya hazırlanıyoruz.” gibi cümleler etti. İyi güzel hoş da satmadık diye basın toplantısı düzenlemelerine rağmen neden hala ortada bazı kişiler ve söylemleri vardı. Edindiğimiz bilgilere göre hem Edirne hem de Yunanistan’da yatırımları olan bazı kişiler, isimlerini gerekirse açıklarız, Yaşam Hastanesi’ni aldık diyor. Hatta hastane yönetimine gelen yeni kişinin bu yatırımcıların adamı olduğunu öğreniyoruz. Ama ne var ki Yaşam Hastanesi Koordinatörü Cihan Çömez satmadık diyor. Bu işte bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı zamanla çıkar kokusu. Eğer satıldı veya hisse verildi de Yaşam Hastanesi satmadık diyorsa buna hiç gerek yok. Zira hastanenin kötü giden sağlık hizmeti sebebiyle vatandaşların çoğu keşke satılsa da bu işi daha iyi yapabilecek birileri alsa diyor. Eğer gerçekten satılmadıysa Yaşam Hastanesi yönetimine çok iş, çok mesai düşüyor hastaneye karşı kırılan güvenin yeniden halka kazandırılması için. Tekirdağ’da doğru düzgün özel hastane çeşitliliğinin olmamasının nimetlerinden bu zamana kadar faydalanan Yaşam Hastanesi bu saatten sonra zor toparlar gibi gözüküyor, tabii eğer gerçekten satılmadıysa!
 

Sn. Kadir Albayrak ve Sn. Hasan Bayram’a teşekkürler
Bir süre önce daha ferah ve daha iyi bir ortamda üretmek için gazetemizi yeni adresimize taşıdık. Bir de açılış yaparak sevenlerimizle bir araya geldik. Açılış günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yurt dışında olmasından ötürü davetimize icabet edememişti. Ancak kendisi düşünceli davranarak geldiği gibi ayağının tozuyla yeni ofisimizi ziyarete geldi. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Bu ziyareti sırasında kendisine daha önce köşe yazımda da ele aldığım konuyu Devlet Hastanesi önünde durağın olmaması ve özellikle kanser ilacı alan hastaların yerlerde otobüs beklediğini izah ettim. Kendisi derhal Ulaşım Daire Başkanı ile görüşmemi sağladı. Durumu kendisine de anlattım. Dedikleri gibi durumu inceleyerek kısa bir süre içinde oturma yeri ve barakası olan bir durağı hastane önüne koydurttular. Hastaların içler acısı halini gören mahalle halkı da bu duruma çok sevindi. Hem sayın Kadir Albayrak’a hem de Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram’a kendi adıma ve vatandaşlar adına çok teşekkür ederim. Her şey daha rahat yaşanılan bir Tekirdağ için. 
Okunma Sayısı : 2540
Yapılan Yorumlar
 • TEKİRA'YA YENİ MARKALAR
  Trakya’nın en büyük AVM’si Tekira, 9 yıldır bölgeye değer katmaya ve yepyeni markaları ile büyümeye devam ediyor.
 • VALİ TEBRİK ETTİ
  Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmaraereğlisi Belediyespor bayan basketbol takımını tebrik etti.
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3100
Dün : 4049
Toplam : 6029121

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri