tekirdağ haberleri, yaşam hastanesi

tekirdağ haberleri

Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Yaşam Hastanesi satıldı mı satılmadı mı muamması?
 
Geçtiğimiz günlerde Yaşam Hastanesi bir basın toplantısı düzenledi. Malum uzun zamandır Yaşam satıldı, satılıyor, satılacak, Vatan Grubu’na gitti gibi söylentiler ortadaydı. Yetkililer en sonunda bir basın toplantısı akıl ederek birkaç kelam ettiler. Aslında basın toplantısını başından beri akıl edebilirlerdi ama basına tamah etmek istemiyorlardı ya hani. Çünkü Yaşam Hastanesi ne zaman satılıyor diye haber çıksa gazetecileri suçluyorlardı ya. Bu en kolayıydı ya zira hemen gazetecilere okları yöneltiyorlardı. Ama ne oldu? En sonunda Yaşam Hastanesi yönetimi ekmeğine kan doğradığı gazetecilerle birlikte basın toplantısı yaptı. Çünkü ancak yerel basın sayesinde sesini duyurabilirdi. Hastanenin satışı ile ilgili söylentilerin gündemde olduğu toplantıda, sektörü olmamasına rağmen reklam pastasına ortak olduğu gazetecilere derdini anlattı. Aslında medya sektörüne girdiğine göre kendi yayın organında da yapabilirdi bunu. Ama ilişkiler bozulmuştu. Bir taraftan düzeltmek gerekirdi samimiyetsiz bir basın toplantısı ile hem basınla arasını düzeltecekti hem de derdini anlatacaktı. 
 
Basın her şeye rağmen görevinin başındaydı geldi ve dinledi. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. M. Cihan Çömez, “yolumuza devam ediyoruz, satış söz konusu değil.  Yönetim ve hekim kadromuzda büyük bir reforma imza atmaya hazırlanıyoruz.” gibi cümleler etti. İyi güzel hoş da satmadık diye basın toplantısı düzenlemelerine rağmen neden hala ortada bazı kişiler ve söylemleri vardı. Edindiğimiz bilgilere göre hem Edirne hem de Yunanistan’da yatırımları olan bazı kişiler, isimlerini gerekirse açıklarız, Yaşam Hastanesi’ni aldık diyor. Hatta hastane yönetimine gelen yeni kişinin bu yatırımcıların adamı olduğunu öğreniyoruz. Ama ne var ki Yaşam Hastanesi Koordinatörü Cihan Çömez satmadık diyor. Bu işte bir tuhaflık var ama hadi hayırlısı zamanla çıkar kokusu. Eğer satıldı veya hisse verildi de Yaşam Hastanesi satmadık diyorsa buna hiç gerek yok. Zira hastanenin kötü giden sağlık hizmeti sebebiyle vatandaşların çoğu keşke satılsa da bu işi daha iyi yapabilecek birileri alsa diyor. Eğer gerçekten satılmadıysa Yaşam Hastanesi yönetimine çok iş, çok mesai düşüyor hastaneye karşı kırılan güvenin yeniden halka kazandırılması için. Tekirdağ’da doğru düzgün özel hastane çeşitliliğinin olmamasının nimetlerinden bu zamana kadar faydalanan Yaşam Hastanesi bu saatten sonra zor toparlar gibi gözüküyor, tabii eğer gerçekten satılmadıysa!
 

Sn. Kadir Albayrak ve Sn. Hasan Bayram’a teşekkürler
Bir süre önce daha ferah ve daha iyi bir ortamda üretmek için gazetemizi yeni adresimize taşıdık. Bir de açılış yaparak sevenlerimizle bir araya geldik. Açılış günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yurt dışında olmasından ötürü davetimize icabet edememişti. Ancak kendisi düşünceli davranarak geldiği gibi ayağının tozuyla yeni ofisimizi ziyarete geldi. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Bu ziyareti sırasında kendisine daha önce köşe yazımda da ele aldığım konuyu Devlet Hastanesi önünde durağın olmaması ve özellikle kanser ilacı alan hastaların yerlerde otobüs beklediğini izah ettim. Kendisi derhal Ulaşım Daire Başkanı ile görüşmemi sağladı. Durumu kendisine de anlattım. Dedikleri gibi durumu inceleyerek kısa bir süre içinde oturma yeri ve barakası olan bir durağı hastane önüne koydurttular. Hastaların içler acısı halini gören mahalle halkı da bu duruma çok sevindi. Hem sayın Kadir Albayrak’a hem de Ulaşım Daire Başkanı Hasan Bayram’a kendi adıma ve vatandaşlar adına çok teşekkür ederim. Her şey daha rahat yaşanılan bir Tekirdağ için. 
Okunma Sayısı : 2812
Yapılan Yorumlar
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
 • Hayrabolu’da TETUS Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  Ulaşım alanında yaptığı hizmetlerle Tekirdağlı vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?
    Muharrem İNCE
    Meral AKŞENER
    Recep Tayyip ERDOĞAN
    Selahattin DEMİRTAŞ
    Temel KARAMOLLAOĞLU
    Doğu PERİNÇEK
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5035
Dün : 4057
Toplam : 6522930

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri