tekirdağ, selanik, yunanistan, atatürk

tekirdağ haberleri

ÖVMEYELİM DE ÇÖPE Mİ ATALIM?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ÖVMEYELİM DE ÇÖPE Mİ ATALIM?


Tekirdağ’da iyi şeyler olunca iyi şeyler de yazmak ve kamuoyunu bilgilendirmek gerek. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 10 Kasım Selanik’e gittik. Bu geziyi düzenleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e bir çift güzel sözümüz elbet olacak.


Yıllar sonra bir belediye başkanı basınla sıcak ilişki içinde olmayı amaçlamış Hem de öyle böyle değil ciddi ciddi basın mensupları ile hiç ayırım yapmadan ciddi bir ilişki içinde. Kimseyi ayırt etmeden herkese önemli değer vererek, her yazılana ve uyarılara dikkatle bakarak ilerliyor.

 

Bunları yaparken bir taraftan da basın mensuplarının büyük bir kısmını alıp Selanik’e götürüyor. Ciddi bir geçi oldu tabi. Sadece Atatürk’ün doğduğu ev değil, ata topraklarımızdaki Osmanlı’dan kalan tarihi yerleri de gezme imkanı bulduk.

 

Trakya Tur sahibi Beste Emre Güngör’ün buradaki emeklerini unutmamak gerek. Önemli tur şirketlerinden birisi olan Beste Güngör benim için çok ciddi bir sınav vermiştir. En az Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel kadar bu gezide önemli bir rol üstlenmiştir. Tabi ki şirket çalışanlarının da tur boyunca yakın ilgilerini unutmamak gerek.

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel önemli adımlar atıyor. Kentte insanların arzu ettiği bir belediye başkanı profili çizme gayreti içinde. Bunu yaparken öyle rol falan da yapmıyor. Ciddi ciddi adımlar atarak kendin küçük ama önemli sorunlarına sırayla dokunuyor ve çözüm odaklı çalışıyor.

 

Eksikler oldukça yazıyoruz. İlginç olan ise yazdığımız eksikleri veya eleştirdiğimiz konuları ertesi günü Cüneyt Yüksel’in müdahale ederek çözdüğünü görüyoruz. Veya çözüm yolunda bir adım atıldığını görüyoruz.

 

Yıllardır bir türlü makus talihini yenemeyen Tekirdağ’ın merkez ilçesi Ekrem Eşkinat ile başlayan vizyon değişikliğini Cüneyt Yüksel ile devam ettiriyor. Bizlerin de öncelikle basın mensubu olarak, daha sonra da bir vatandaş olarak destek olmaktan başka yapacağımız bir şey olamaz.

 

Kentin ciddi eksikleri vardı bu kaçınılmaz bir sondu ve en sonunda Büyükşehir ile birlikte Kadir Albayrak’ın önderliğinde özellikle geçtiğimiz dönem önemli bir alt yapı hamlesi başladı. Çok sıkıntılar yaşandı bu kesin. Zaman zaman aksayan veya yavaş giden işlerde olmadı değil. Ancak sonunda alt yapısı biten ve uzun yıllar hizmet edecek olan bir çalışma gerçekleşti. Bunun üzerine artık kendin üst yapıda ki ihtiyaçları kendini göstermeye başladı. Bozulan ekonomik yapı ve belediye bütçelerinin kısıtlanmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da önemli hamleler yaptığını söyleyelim. Ciddi bir efor sarf ediyor. Onun için Sadece Cüneyt Yüksel’in yaptıklarını ortaya koyman Kadir Başkana ayıp olur diye düşünüyorum. Eğer geçtiğimiz dönem bu alt yapılan bitmemiş olsaydı bu dönem Cüneyt Başkan başka şeylerle uğraşmak zorunda kalırdı.

Her iki başkana da yeri gelmişken teşekkürümüzü iletelim.

 

10 Kasım için yapılan gezinin daha da sık olmasını ve diğer belediye başkanlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum. Umarım halkın gözü kulağı olan ve gittiği geziyi iki satır yazıp okuyucularına ulaştıran basın mensupları ile daha çok geziler olur.


Okunma Sayısı : 258
Yapılan Yorumlar
 • BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  09 Nisan 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen brifing toplantısına katıldı.
 • ALBAYRAK YİNE VATANDAŞLARLA
  2 Nisan 2019--Büyükşehir koltuğuna yeniden oturan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, seçim biter bitmez kaldığı yerden devam etmeye başladı.
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6449
Dün : 9367
Toplam : 9892960

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri