atatürk, inananlar, yanılma

tekirdağ haberleri

ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

 

Bu hafta o kadar çok şey biriktirdim ki; hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Hafta sonu kısa bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyaretten aldığım notları aktaracağım size ama en azından bu yazımda değil. Sadece iki gün arka arkaya gittiğim Anıtkabir’de halen çok şey anlatan bir Atatürk vardı. Onu söyleyebilirim.

 

10 Kasım günü Ankara yollarındaydım. Malum sosyal medyadan takip edenler mutlaka gördüler. Benim değinmek istediğim ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bazı kesimler tarafından fikirleri ve tespitleri yeni anlaşılmaya başlanmış olmasıdır. Ya da öyle gösteriliyor.

 

Özellikle iktidar kanadının Atatürk ile ilgili yaklaşımları, Cumhuriyetçi kesim tarafından çok da hoş karşılanmıyordu bugüne kadar. Ancak son dönemde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın memnuniyetle izlediğimiz Atatürk açılımı, belli ki bazı kesimleri de harekete geçirmiş. Bir anda Atatürk’e olmadık hakaretler eden, küfürler yağdırmayı büyük bir iş zanneden kesimlerin de ciddi derecede Atatürkçü olduğunu görmek beni ülkem adına sevindirirken, ‘nereden çıktı bu sevgi’ sorusunu da aklıma getirdi.

 

Yıllarca kandırılan masum halkın Atatürk ile kandırılması programına bir geçiş midir? Yoksa gerçekten Atatürk gerçekleri görüldü mü? Orasını bilemem. Ama ülkem adına umut verici ve güzel şeyler görmek beni son derece mutlu etti.

 

Çok net bir gerçek var. Bunu kimse inkar edemez. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA İNANAN, ÜLKESİNİ SEVEN KİMSEYİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİMSE KANDIRAMADI. Yani kandırılamayan tek bir kesim var, o da İslamiyet duygusunu içinde yaşayan ve gösteriş yapmadan ibadetini icra edenlerle, Atatürk ilke ve inkılaplarına güvenenlerdir.

 

Yıllarca ülkemiz üzerine oyunlar oynayanlar, cemaatlerle, hurafelerle insanımızı kandırmanın yollarını ararken, ülke içine kaotik bir ortamın girmesini istemişler ve bunda dönemsel olarak başarılı olmuşlardır. Ancak hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamamışlardır. Bunun tek sebebi ise Atatürk’tür ve öyle de olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün biraz daha iyi anlamak, onun silah arkadaşları ile verdiği kurtuluş mücadelesi ve sonrasındaki Cumhuriyetin ilanı ciddi zorluklar yaşayan bir ülkenin halkı için inanılmaz bir şeydir. Esas inanılması güç olan ise o günden itibaren fitne-fesatla ülkeyi kaosa sürükleyerek gelişmesini engelleyen güçlerle de savaşılmıştır ve bu savaş halen devam etmektedir. O gün Atatürk’ü yok etmek isteyenler, bugün fikirlerini yok etmek isteseler de başarılı olamamışlardır. Olamayacaklardır. Geldiğimiz noktada ise görüyoruz ki, herkesin, ama herkesin tek bir çıkış noktası vardır. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Yani gerçek şu ki; Mustafa Kemal Atatürk sadece bizlere değil, tüm dünyaya nasıl bir deha olduğunu göstermiştir. İçinde bu kadar vatan haini üreten bir ülkede halen ayakta kalabiliyorsak emin olun önce Allah, sonra Atatürk sayesindedir. Bu ülkene halen gerçekten ibadetini yapanlar ve gerçekten Atatürk’ü sevenler vardır. Var olmaya devam edecektir. Paçalarını geriye kıvırıp abdest alıyorum ayağına saatlerce öyle dolayan din bezirgânı sahtekar bezirganların foyası her zaman ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan Atatürk’ü alet edip onun sözlerinden alıntı yaparak Atatürk’ün kurduğu meclisi bombalayan vatan hainleri de bu milletten gereken cevabı almıştır.

 

Hafta sonu Anıtkabir’de eve gitmek istemeyen ve annesi ile tartışan 4 yaşında bir çocuğun mücadelesine şahit oldum. Atatürk’e bırakıp gitmeyelim diye ağlıyordu. Sizce bu ülke küresel para baronlarını esiri olmuş sahtekar cemaatlere ve o cemaatin mensuplarına teslim olur mu?

Okunma Sayısı : 450
Yapılan Yorumlar
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
 • 25 KİRAZ ÜRETİCİSİ 1.LİK İÇİN YARIŞIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenecek Kiraz Yarışması için kiraz bahçeleri jüri tarafından incelenmeye başlandı.
 • ÜÇ EKİP DAHA
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi bir yandan yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken bir yandan da bozulan yollar için kurduğu tamirat ekipleriyle bakım ve onarım çalışmalarını arttırdı.
 • ÇERKEZKÖY’DE BÜYÜK BİR SORUN HALLEDİLDİ
  TESKİ Genel Müdürlüğünün yaptığı proje sayesinde Çerkezköy ilçesinin atıksuyu atıksu arıtma tesisine iletiliyor.
 • MALKARA ÇİÇEK AÇTI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın, Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında yürüttüğü Köylerimizi Güzelleştiriyoruz çalışması adı altında, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10.00’da Elmalı Mahallesinde “Çiçek Dikim Etkinliği” gerçekleştirildi.
 • BÖLGE 2.Sİ OLDULAR
  Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı Kırklareli’nde düzenlenen Bölge Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
 • ŞEHİT ve GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • TASARRUFU RESİMLERLE ANLATTILAR
  TREDAŞ’ın “Aydınlık Bir Şehir, Işıldayan Bir Nesil” temalı Resim Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Birinciliği Edirne’den Hamit Öztürk Kazandı. Dereceye giren çocuklar, çizdikleri resimlerle enerji tasarrufu yapmanın en güzel örneklerini sundu.
 • KAVAKDERE’YE İKİNCİ TEMEL
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kavakdere Islahı 1. Etap bitişi ve 2. Etap temelinin atılması münasebetiyle bir tören düzenledi.
 • ÖZTRAK’TAN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI
  Türk Lirası dolar karşısında bir gecede 10 kuruş değer kaybetti. TL’nin serbest düşüşe geçtiğini ve Türkiye ekonomisinde ani duruş riskinin giderek belirginleştiğini ifade eden CHP’li Öztrak, ekonomide alınması gereken acil tedbirleri şöyle sıraladı:
 • HEDİYE YAĞMURU
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tekira AVM’de birbirinden özel hediyeler sahiplerini buldu.
 • Festival çadırlarını yerli esnaf belirleyecek
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında kurulacak çadırların yerli esnafımız tarafından belirleneceğinin müjdesini verirken Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın ile protokol imzaladı.
 • BESTE YARIŞMASI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü Devlet Sanatçımız piyanist Gülsin Onay adına, solo piyano parçalarını içeren bir beste yarışması düzenleyecek.
 • ASFALT SEFERBERLİĞİ
  Marmaraereğlisi Belediyesi asfalt sezonunun açılması ile birlikte vakit kaybetmeden başlattığı sıcak asfalt harekâtını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi, ilçede yol yapım ve onarımını daha hızlı yapabilmek amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna bir adet kombine sathi kaplama aracı daha ekledi.
 • TESKİ’DEN ÇORLU VE ERGENE İLÇELERİNE BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMI
  Çorlu ve Ergene ilçelerimiz için oldukça önemli bir yatırım olan
 • Onlar bizim çocuklarımız fark etseniz de fark etmeseniz de!
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Toprak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Trakya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ihlamurlara Can Veriyor
  Kırsal kalkınma ve tarımsal üretime en fazla destek veren yerel yönetim kurumu olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3720
Dün : 7442
Toplam : 6652448

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri