atatürk, inananlar, yanılma

tekirdağ haberleri

ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

 

Bu hafta o kadar çok şey biriktirdim ki; hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Hafta sonu kısa bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyaretten aldığım notları aktaracağım size ama en azından bu yazımda değil. Sadece iki gün arka arkaya gittiğim Anıtkabir’de halen çok şey anlatan bir Atatürk vardı. Onu söyleyebilirim.

 

10 Kasım günü Ankara yollarındaydım. Malum sosyal medyadan takip edenler mutlaka gördüler. Benim değinmek istediğim ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bazı kesimler tarafından fikirleri ve tespitleri yeni anlaşılmaya başlanmış olmasıdır. Ya da öyle gösteriliyor.

 

Özellikle iktidar kanadının Atatürk ile ilgili yaklaşımları, Cumhuriyetçi kesim tarafından çok da hoş karşılanmıyordu bugüne kadar. Ancak son dönemde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın memnuniyetle izlediğimiz Atatürk açılımı, belli ki bazı kesimleri de harekete geçirmiş. Bir anda Atatürk’e olmadık hakaretler eden, küfürler yağdırmayı büyük bir iş zanneden kesimlerin de ciddi derecede Atatürkçü olduğunu görmek beni ülkem adına sevindirirken, ‘nereden çıktı bu sevgi’ sorusunu da aklıma getirdi.

 

Yıllarca kandırılan masum halkın Atatürk ile kandırılması programına bir geçiş midir? Yoksa gerçekten Atatürk gerçekleri görüldü mü? Orasını bilemem. Ama ülkem adına umut verici ve güzel şeyler görmek beni son derece mutlu etti.

 

Çok net bir gerçek var. Bunu kimse inkar edemez. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA İNANAN, ÜLKESİNİ SEVEN KİMSEYİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİMSE KANDIRAMADI. Yani kandırılamayan tek bir kesim var, o da İslamiyet duygusunu içinde yaşayan ve gösteriş yapmadan ibadetini icra edenlerle, Atatürk ilke ve inkılaplarına güvenenlerdir.

 

Yıllarca ülkemiz üzerine oyunlar oynayanlar, cemaatlerle, hurafelerle insanımızı kandırmanın yollarını ararken, ülke içine kaotik bir ortamın girmesini istemişler ve bunda dönemsel olarak başarılı olmuşlardır. Ancak hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamamışlardır. Bunun tek sebebi ise Atatürk’tür ve öyle de olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün biraz daha iyi anlamak, onun silah arkadaşları ile verdiği kurtuluş mücadelesi ve sonrasındaki Cumhuriyetin ilanı ciddi zorluklar yaşayan bir ülkenin halkı için inanılmaz bir şeydir. Esas inanılması güç olan ise o günden itibaren fitne-fesatla ülkeyi kaosa sürükleyerek gelişmesini engelleyen güçlerle de savaşılmıştır ve bu savaş halen devam etmektedir. O gün Atatürk’ü yok etmek isteyenler, bugün fikirlerini yok etmek isteseler de başarılı olamamışlardır. Olamayacaklardır. Geldiğimiz noktada ise görüyoruz ki, herkesin, ama herkesin tek bir çıkış noktası vardır. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Yani gerçek şu ki; Mustafa Kemal Atatürk sadece bizlere değil, tüm dünyaya nasıl bir deha olduğunu göstermiştir. İçinde bu kadar vatan haini üreten bir ülkede halen ayakta kalabiliyorsak emin olun önce Allah, sonra Atatürk sayesindedir. Bu ülkene halen gerçekten ibadetini yapanlar ve gerçekten Atatürk’ü sevenler vardır. Var olmaya devam edecektir. Paçalarını geriye kıvırıp abdest alıyorum ayağına saatlerce öyle dolayan din bezirgânı sahtekar bezirganların foyası her zaman ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan Atatürk’ü alet edip onun sözlerinden alıntı yaparak Atatürk’ün kurduğu meclisi bombalayan vatan hainleri de bu milletten gereken cevabı almıştır.

 

Hafta sonu Anıtkabir’de eve gitmek istemeyen ve annesi ile tartışan 4 yaşında bir çocuğun mücadelesine şahit oldum. Atatürk’e bırakıp gitmeyelim diye ağlıyordu. Sizce bu ülke küresel para baronlarını esiri olmuş sahtekar cemaatlere ve o cemaatin mensuplarına teslim olur mu?

Okunma Sayısı : 690
Yapılan Yorumlar
 • YÜKSEL, ŞENTOP’U ZİYARET ETTİ
  27 Şubat 2019--Cumhur İttifakı’nın AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçilen Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret ederek, meclis başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
 • ATÖLYEDE YENİLENİYORLAR
  27 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü İkmal bakım ve onarım şube müdürlüğü personelleri, kurum bünyesindeki araçların bakım ve onarımını yaparak güvenli bir şekilde trafikte kullanılmasını sağlıyor.
 • TEKNOLOJİ ARTIK DERSLERDE
  27 Şubat 2019--Tekirdağ da apple smart teknolojisini eğitimde kullanan tek okul olma özelliğini Aden Koleji taşıyor.
 • TESKİ, TAHSİLAT BÜROSU AÇTI
  11 Şubat 2019--TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa ilçesi çarşı da eski bedesten olarak bilinen bölgede “TESKİ Su Faturası Ödeme Noktası” açıldı.
 • ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
  06 Şubat 2019--Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.
 • SPORDA HAFTAYA DAMGA VURDU
  04 Şubat 2019--Marmaraereğlisi Belediyespor hafta sonu oynanan müsabakalarda aldığı başarılı sonuçlarla haftaya damga vuran takım oldu. Futbol ve basketbolda alınan sonuçlarla Marmaraereğlisi Belediyespor sporda farkını ortaya koydu.
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 6195
Dün : 7472
Toplam : 8026759

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri