atatürk, inananlar, yanılma

tekirdağ haberleri

ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

 

Bu hafta o kadar çok şey biriktirdim ki; hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Hafta sonu kısa bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyaretten aldığım notları aktaracağım size ama en azından bu yazımda değil. Sadece iki gün arka arkaya gittiğim Anıtkabir’de halen çok şey anlatan bir Atatürk vardı. Onu söyleyebilirim.

 

10 Kasım günü Ankara yollarındaydım. Malum sosyal medyadan takip edenler mutlaka gördüler. Benim değinmek istediğim ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bazı kesimler tarafından fikirleri ve tespitleri yeni anlaşılmaya başlanmış olmasıdır. Ya da öyle gösteriliyor.

 

Özellikle iktidar kanadının Atatürk ile ilgili yaklaşımları, Cumhuriyetçi kesim tarafından çok da hoş karşılanmıyordu bugüne kadar. Ancak son dönemde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın memnuniyetle izlediğimiz Atatürk açılımı, belli ki bazı kesimleri de harekete geçirmiş. Bir anda Atatürk’e olmadık hakaretler eden, küfürler yağdırmayı büyük bir iş zanneden kesimlerin de ciddi derecede Atatürkçü olduğunu görmek beni ülkem adına sevindirirken, ‘nereden çıktı bu sevgi’ sorusunu da aklıma getirdi.

 

Yıllarca kandırılan masum halkın Atatürk ile kandırılması programına bir geçiş midir? Yoksa gerçekten Atatürk gerçekleri görüldü mü? Orasını bilemem. Ama ülkem adına umut verici ve güzel şeyler görmek beni son derece mutlu etti.

 

Çok net bir gerçek var. Bunu kimse inkar edemez. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA İNANAN, ÜLKESİNİ SEVEN KİMSEYİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİMSE KANDIRAMADI. Yani kandırılamayan tek bir kesim var, o da İslamiyet duygusunu içinde yaşayan ve gösteriş yapmadan ibadetini icra edenlerle, Atatürk ilke ve inkılaplarına güvenenlerdir.

 

Yıllarca ülkemiz üzerine oyunlar oynayanlar, cemaatlerle, hurafelerle insanımızı kandırmanın yollarını ararken, ülke içine kaotik bir ortamın girmesini istemişler ve bunda dönemsel olarak başarılı olmuşlardır. Ancak hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamamışlardır. Bunun tek sebebi ise Atatürk’tür ve öyle de olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün biraz daha iyi anlamak, onun silah arkadaşları ile verdiği kurtuluş mücadelesi ve sonrasındaki Cumhuriyetin ilanı ciddi zorluklar yaşayan bir ülkenin halkı için inanılmaz bir şeydir. Esas inanılması güç olan ise o günden itibaren fitne-fesatla ülkeyi kaosa sürükleyerek gelişmesini engelleyen güçlerle de savaşılmıştır ve bu savaş halen devam etmektedir. O gün Atatürk’ü yok etmek isteyenler, bugün fikirlerini yok etmek isteseler de başarılı olamamışlardır. Olamayacaklardır. Geldiğimiz noktada ise görüyoruz ki, herkesin, ama herkesin tek bir çıkış noktası vardır. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Yani gerçek şu ki; Mustafa Kemal Atatürk sadece bizlere değil, tüm dünyaya nasıl bir deha olduğunu göstermiştir. İçinde bu kadar vatan haini üreten bir ülkede halen ayakta kalabiliyorsak emin olun önce Allah, sonra Atatürk sayesindedir. Bu ülkene halen gerçekten ibadetini yapanlar ve gerçekten Atatürk’ü sevenler vardır. Var olmaya devam edecektir. Paçalarını geriye kıvırıp abdest alıyorum ayağına saatlerce öyle dolayan din bezirgânı sahtekar bezirganların foyası her zaman ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan Atatürk’ü alet edip onun sözlerinden alıntı yaparak Atatürk’ün kurduğu meclisi bombalayan vatan hainleri de bu milletten gereken cevabı almıştır.

 

Hafta sonu Anıtkabir’de eve gitmek istemeyen ve annesi ile tartışan 4 yaşında bir çocuğun mücadelesine şahit oldum. Atatürk’e bırakıp gitmeyelim diye ağlıyordu. Sizce bu ülke küresel para baronlarını esiri olmuş sahtekar cemaatlere ve o cemaatin mensuplarına teslim olur mu?

Okunma Sayısı : 260
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 710
Dün : 7703
Toplam : 5933474

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri