atatürk, inananlar, yanılma

tekirdağ haberleri

ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

 

Bu hafta o kadar çok şey biriktirdim ki; hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Hafta sonu kısa bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyaretten aldığım notları aktaracağım size ama en azından bu yazımda değil. Sadece iki gün arka arkaya gittiğim Anıtkabir’de halen çok şey anlatan bir Atatürk vardı. Onu söyleyebilirim.

 

10 Kasım günü Ankara yollarındaydım. Malum sosyal medyadan takip edenler mutlaka gördüler. Benim değinmek istediğim ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bazı kesimler tarafından fikirleri ve tespitleri yeni anlaşılmaya başlanmış olmasıdır. Ya da öyle gösteriliyor.

 

Özellikle iktidar kanadının Atatürk ile ilgili yaklaşımları, Cumhuriyetçi kesim tarafından çok da hoş karşılanmıyordu bugüne kadar. Ancak son dönemde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın memnuniyetle izlediğimiz Atatürk açılımı, belli ki bazı kesimleri de harekete geçirmiş. Bir anda Atatürk’e olmadık hakaretler eden, küfürler yağdırmayı büyük bir iş zanneden kesimlerin de ciddi derecede Atatürkçü olduğunu görmek beni ülkem adına sevindirirken, ‘nereden çıktı bu sevgi’ sorusunu da aklıma getirdi.

 

Yıllarca kandırılan masum halkın Atatürk ile kandırılması programına bir geçiş midir? Yoksa gerçekten Atatürk gerçekleri görüldü mü? Orasını bilemem. Ama ülkem adına umut verici ve güzel şeyler görmek beni son derece mutlu etti.

 

Çok net bir gerçek var. Bunu kimse inkar edemez. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA İNANAN, ÜLKESİNİ SEVEN KİMSEYİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİMSE KANDIRAMADI. Yani kandırılamayan tek bir kesim var, o da İslamiyet duygusunu içinde yaşayan ve gösteriş yapmadan ibadetini icra edenlerle, Atatürk ilke ve inkılaplarına güvenenlerdir.

 

Yıllarca ülkemiz üzerine oyunlar oynayanlar, cemaatlerle, hurafelerle insanımızı kandırmanın yollarını ararken, ülke içine kaotik bir ortamın girmesini istemişler ve bunda dönemsel olarak başarılı olmuşlardır. Ancak hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamamışlardır. Bunun tek sebebi ise Atatürk’tür ve öyle de olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün biraz daha iyi anlamak, onun silah arkadaşları ile verdiği kurtuluş mücadelesi ve sonrasındaki Cumhuriyetin ilanı ciddi zorluklar yaşayan bir ülkenin halkı için inanılmaz bir şeydir. Esas inanılması güç olan ise o günden itibaren fitne-fesatla ülkeyi kaosa sürükleyerek gelişmesini engelleyen güçlerle de savaşılmıştır ve bu savaş halen devam etmektedir. O gün Atatürk’ü yok etmek isteyenler, bugün fikirlerini yok etmek isteseler de başarılı olamamışlardır. Olamayacaklardır. Geldiğimiz noktada ise görüyoruz ki, herkesin, ama herkesin tek bir çıkış noktası vardır. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Yani gerçek şu ki; Mustafa Kemal Atatürk sadece bizlere değil, tüm dünyaya nasıl bir deha olduğunu göstermiştir. İçinde bu kadar vatan haini üreten bir ülkede halen ayakta kalabiliyorsak emin olun önce Allah, sonra Atatürk sayesindedir. Bu ülkene halen gerçekten ibadetini yapanlar ve gerçekten Atatürk’ü sevenler vardır. Var olmaya devam edecektir. Paçalarını geriye kıvırıp abdest alıyorum ayağına saatlerce öyle dolayan din bezirgânı sahtekar bezirganların foyası her zaman ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan Atatürk’ü alet edip onun sözlerinden alıntı yaparak Atatürk’ün kurduğu meclisi bombalayan vatan hainleri de bu milletten gereken cevabı almıştır.

 

Hafta sonu Anıtkabir’de eve gitmek istemeyen ve annesi ile tartışan 4 yaşında bir çocuğun mücadelesine şahit oldum. Atatürk’e bırakıp gitmeyelim diye ağlıyordu. Sizce bu ülke küresel para baronlarını esiri olmuş sahtekar cemaatlere ve o cemaatin mensuplarına teslim olur mu?

Okunma Sayısı : 524
Yapılan Yorumlar
 • 4. Uluslararası Rodosto Kupası başlıyor
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Rodosto Kupası’nın programı belli oldu.
 • TREDAŞ AİLESİ TEKNOFEST’TE
  20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne, TREDAŞ çalışanları da çocuklarıyla birlikte katıldı.
 • Metruk binalar ilaçlanıyor
  Kent içindeki metruk binalar hem görsel olarak kentin görüntüsünü bozuyor hem de fiziki anlamda tehlike arz ediyor. Bir türlü dokunulmayan bu metruk binalara ilaçlama çalışması yapıldı.
 • Başkan Aşure Günü’nde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muharrem ayı münasebetiyle Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesinde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 • Kadın ressamlardan Eşkinat’a ziyaret
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.
 • Vali Yardımcısı Suat Yıldız’ın Veda Ziyareti
  2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığına ait 2018 yılı mülki idari amirleri atama kararnamesiyle Tekirdağ Vali Yardımcılığından Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Suat Yıldız,
 • Alzheimerlıların evden çıkması gerekiyor
  21 Eylül Dünya Alzheimer Günü.
 • Protokol, Şehit ve Gazi Aileleriyle Yemekte
  Hem Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından Gaziler Günü dolayısıyla, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen öğle yemeği programına katıldı.
 • İYİ Parti, TSO’yu ziyaret etti
  İYİ Parti Heyeti Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair gelişmeler konuşuldu.
 • Marmaraereğlisi 19 Eylül’ü unutmadı
  Marmaraereğlisi’nde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni sonrası Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından verilen yemekte gaziler ve gazi aileleri, protokol üyeleri bir araya geldi.
 • Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi çok yakında
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • Akıllı tahta kolaylığı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına akıllı tahta ile başladı.
 • ULUSAL BASIN İLGİSİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali,
 • AHİLİK HAFTASI KUTLANIYOR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.
 • Başarı dolu bir yıl olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,
 • CHP Heyeti Tekirdağ İş Dünyası İle Bir Araya Geldi
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,
 • Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a Ziyaret
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 • EREĞLİ'NİN ARAÇ FİLOSU GENİŞLİYOR
  Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü araç filosuna yeni bir figüre tanzim makinesi daha eklendi.
 • GENÇ HEYKELTRAŞLAR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, yeni bir etkinlikle genişlemeyi sürdürüyor.
 • İşkur’dan istihdam garantili kurs
  İŞKUR düzenleyeceği kurs ile hem meslek sahibi hem de iş sahibi yapmayı amaçlıyor. Başvurular 28 Mayısta başlayıp 1 Haziran’da son bulacak.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2738
Dün : 7996
Toplam : 6941741

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri