atatürk, inananlar, yanılma

tekirdağ haberleri

ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


ATATÜRK’E İNANANLAR YANILMAZ

 

Bu hafta o kadar çok şey biriktirdim ki; hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Hafta sonu kısa bir Ankara ziyaretimiz oldu. Bu ziyaretten aldığım notları aktaracağım size ama en azından bu yazımda değil. Sadece iki gün arka arkaya gittiğim Anıtkabir’de halen çok şey anlatan bir Atatürk vardı. Onu söyleyebilirim.

 

10 Kasım günü Ankara yollarındaydım. Malum sosyal medyadan takip edenler mutlaka gördüler. Benim değinmek istediğim ölümünün üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen bazı kesimler tarafından fikirleri ve tespitleri yeni anlaşılmaya başlanmış olmasıdır. Ya da öyle gösteriliyor.

 

Özellikle iktidar kanadının Atatürk ile ilgili yaklaşımları, Cumhuriyetçi kesim tarafından çok da hoş karşılanmıyordu bugüne kadar. Ancak son dönemde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın memnuniyetle izlediğimiz Atatürk açılımı, belli ki bazı kesimleri de harekete geçirmiş. Bir anda Atatürk’e olmadık hakaretler eden, küfürler yağdırmayı büyük bir iş zanneden kesimlerin de ciddi derecede Atatürkçü olduğunu görmek beni ülkem adına sevindirirken, ‘nereden çıktı bu sevgi’ sorusunu da aklıma getirdi.

 

Yıllarca kandırılan masum halkın Atatürk ile kandırılması programına bir geçiş midir? Yoksa gerçekten Atatürk gerçekleri görüldü mü? Orasını bilemem. Ama ülkem adına umut verici ve güzel şeyler görmek beni son derece mutlu etti.

 

Çok net bir gerçek var. Bunu kimse inkar edemez. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA İNANAN, ÜLKESİNİ SEVEN KİMSEYİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR KİMSE KANDIRAMADI. Yani kandırılamayan tek bir kesim var, o da İslamiyet duygusunu içinde yaşayan ve gösteriş yapmadan ibadetini icra edenlerle, Atatürk ilke ve inkılaplarına güvenenlerdir.

 

Yıllarca ülkemiz üzerine oyunlar oynayanlar, cemaatlerle, hurafelerle insanımızı kandırmanın yollarını ararken, ülke içine kaotik bir ortamın girmesini istemişler ve bunda dönemsel olarak başarılı olmuşlardır. Ancak hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamamışlardır. Bunun tek sebebi ise Atatürk’tür ve öyle de olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün biraz daha iyi anlamak, onun silah arkadaşları ile verdiği kurtuluş mücadelesi ve sonrasındaki Cumhuriyetin ilanı ciddi zorluklar yaşayan bir ülkenin halkı için inanılmaz bir şeydir. Esas inanılması güç olan ise o günden itibaren fitne-fesatla ülkeyi kaosa sürükleyerek gelişmesini engelleyen güçlerle de savaşılmıştır ve bu savaş halen devam etmektedir. O gün Atatürk’ü yok etmek isteyenler, bugün fikirlerini yok etmek isteseler de başarılı olamamışlardır. Olamayacaklardır. Geldiğimiz noktada ise görüyoruz ki, herkesin, ama herkesin tek bir çıkış noktası vardır. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 

Yani gerçek şu ki; Mustafa Kemal Atatürk sadece bizlere değil, tüm dünyaya nasıl bir deha olduğunu göstermiştir. İçinde bu kadar vatan haini üreten bir ülkede halen ayakta kalabiliyorsak emin olun önce Allah, sonra Atatürk sayesindedir. Bu ülkene halen gerçekten ibadetini yapanlar ve gerçekten Atatürk’ü sevenler vardır. Var olmaya devam edecektir. Paçalarını geriye kıvırıp abdest alıyorum ayağına saatlerce öyle dolayan din bezirgânı sahtekar bezirganların foyası her zaman ortaya çıkmıştır. Diğer taraftan Atatürk’ü alet edip onun sözlerinden alıntı yaparak Atatürk’ün kurduğu meclisi bombalayan vatan hainleri de bu milletten gereken cevabı almıştır.

 

Hafta sonu Anıtkabir’de eve gitmek istemeyen ve annesi ile tartışan 4 yaşında bir çocuğun mücadelesine şahit oldum. Atatürk’e bırakıp gitmeyelim diye ağlıyordu. Sizce bu ülke küresel para baronlarını esiri olmuş sahtekar cemaatlere ve o cemaatin mensuplarına teslim olur mu?

Okunma Sayısı : 606
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 4251
Dün : 7743
Toplam : 7480783

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri