politika, siyaset, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YALANDAN SİYASET!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YALANDAN SİYASET!

 

 

Konuya nereden başlasan alıp başını gidecek de ben de ortadan ortaya başlayayım istedim. Günümüzde siyaset iyice yalana bağladı. Zaten politikanın Yunancadan gelme temeli de öyle değil mi?

Tekirdağ’da da durum çok farklı değil. Herkes birbirini kandırıyor. Öyle ki hangi parti ne kadar potansiyeli olduğunu biliyor. Ama yine de herkes 12-0’a bağlamış gidiyor. Değişim olur mu olmaz mı bilinmez ama 2019 rüzgârının kelebek kanatlarını hissetmeye başladık. Zaman zaman sertleşen ve çirkinleşen siyasi arenada insanların kin kusması ve neredeyse birbirini boğazlayacak duruma gelmesi de çok ilginç.

Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki; bırakın siyasi hoşgörüyü, sosyal yaşamda da kimsenin kimseye hoşgörü ve tahammülü kalmamış. Defalarca yazdık etmeyin gülümseyin, empati yapın, hoşgörünüzü açık tutun dedik. Diyoruz da, söylemeye de devam edeceğiz.

Siyasi yalan mevzusundan uzaklaşmadan ara yollara giriyoruz ama konu politika olunca ister istemez bu tür kaymalar olabiliyor. Tekirdağ’da siyasi durum üç aşağı beş yukarı belli. Ancak burada kimse kendini biçilen kaftanı giymek istemiyor. Herkes başkasının sırtındaki ile meşgul. Millet nasıl etmiş ne etmişin konusu farklı ancak siyasette bu dengeler konuşulmaya başlayınca işin rengi değişiyor. Aslında siyasiler Tekirdağ’da ki siyasi çizgiyi kabul ederek politikalarını geliştirmiş olsalar o zaman daha verimli sonuçlar alınabileceğini görecekler. Ama yok illa milleti kendi istedikleri çizgiye çekecekler. Durum böyle olunca da Türk milletinin geninde var ki inatlaşma durumunda kendi bildiğini okuyor.

Kendi bildiğini okuyan bir millete de illa ‘bizim istediğimiz gibi yap’ diye diretirseniz sonuç her zaman kaçınılmaz hüsranlarla gerçekleşir. Siyasilerin öncelikle yapması gerekenler YALANDAN SİYASETİ bırakıp gerçekleri göz önüne alarak çalışmaları. MENFAAAT SİYASETÇİLERİNİ şimdilik yazmıyorum. Zaten millet kör değil, sağır değil, herkes görebiliyor. Dün FETÖ’nün peşinden koşanlar bugün başka yarışta ipi göğüslemeye çalışıyorlar. Dün Ecevitçi, Deniz Baykalcı olanlar bugün Kemal Kılıçdaroğlu diyor başka bir şey de demiyorlar. Buna Türkçe’de başka bir şey diyorlar da bugünün konusu değil.

YALANDAN SİYASET dedik ya; bakın sosyal medya da ‘en çok ben politikacıyım’ paylaşımları nasıl gözünüze çarpar. Birkaç sıkı takipçi ve paylaşımlara yorum aldığınızda da oldunuz fenomen. Ama biraz algıda seçici davransak kimin ne maksatla neler yaptığını da görebiliriz. Yani anlayacağınız (birçoğunu tenzih ediyorum) siyasetçilerin birçoğu YALANDAN SİYASET yapıyor. Hele ki ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ sözleri inanılmaz yerine oturuyor birçok noktada. Ramazan ayı boyunca da bunun çokça örneğini görebileceksiniz.


İşin özü aslında insan unsuruna dayanıyor. Öncelikle kendimizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Ne yapacaksak öncelikli olarak bu işe uygun olup olmadığımıza bakmalıyız. Her işi hakkıyla yapabilmek için o işte öncelikli olarak ehliyet sahibi olmak gerektiği inancımı koruyorum. Tıpkı son günlerde sabah erken kalkanın gazete açtığı gibi, siyasette de durum çok farklı değil. Akşam rüyaya yatan, sabah kendini genel başkan olarak uyandırıyor. Haddimizi bilmek ve her şeyden önemlisi büyüğe küçüğe saygılı olup üslubumuzu düzgün aktarmak en güzeli.

Ha bu arada kendini gazeteci olarak kamuoyuna lanse eden arkadaşlara da küçücük bir tavsiye… Gazeteci hesap sormaz, gazeteci soru sorar cevabına göre yayın organında gereğini yapar. 

Okunma Sayısı : 951
Yapılan Yorumlar
 • KURUMLAR ARASI TOPLANTI
  16 Ocak 2019--Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kurumlar Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde bir araya geldi. Konular gündem gündem konuşulup çözüm odaklı istişare yapıldı.
 • BAŞKANLAR BULUŞTU
  16 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı makamında ziyaret etti.
 • MARMARAEREĞLİSİ CAN DOSTLARI UNUTMUYOR
  16 Ocak 2019--Marmaraereğlisi Belediyesi, 2018 yılında sokak hayvanlarının tedaviden, beslenmesine, aşılarının yapılmasından kısırlaştırmaya kadar her zaman yanlarında oldu.
 • ÇEVRE DOSTU YOL
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Çevre dostu olarak bilinen beton yol hizmeti Kapaklı’da gerçekleştirildi.
 • VALİDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
  4 Ocak 2019--Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 1994’e Ağrı’da şehit olan Er Ahmet Oral’ın ailesini ziyaret etti. Aile bu kıymetli ziyaretten çok memnun olduklarını ifade etti.
 • SPORDA MARMARAEREĞLİSİ FARKI
  3 Ocak 2019--Tekirdağ U-17 Ligi A Grubu’nu oynadığı 14 maçta 13 galibiyet bir beraberlikle şampiyon olarak tamamlayan Marmaraereğlisi Belediyespor U-17 takımı kupa sevincini Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile paylaştı.
 • ÇOCUKLARIN YILBAŞI PARTİSİ
  3 Ocak 2019--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü, 2019’a Merhaba partisi düzenledi. 6 yaş altı çocuklara yönelik yeni yıl partisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • ONLAR, MUTLU KENT’İN ÇOCUKLARI
  27 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için anne-çocuk etkinliği düzenledi.
 • HİZMETE DEVAM
  26 Aralık 2018--TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İÇÖZ ilçe denetimleri kapsamında mesai saatinden önce TESKİ Şarköy personeli ile bir araya geldi.
 • HAYRABOLU’DA STK’LARA ZİYARET
  26 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çalışmalarını sürdürdüğü Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve içlerinde sivil toplum kuruluşları ile esnaf odalarının olduğu kurumlara ziyarette bulundu.
 • DERNEK VE STK’LARLA İŞBİRLİĞİNE DEVAM
  26 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçedeki tüm dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşların sorunlarına çözüm odaklı yaklaşım içerisinde olduklarını söyledi.
 • KADINLAR DA ERKEKLER DE SÜPER LİGDE
  25 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig’e yükselme karşılaşmalarında aldığı başarılı sonuçlarla hem kadınlar hem erkeklerde Süper Lig’e yükselmeyi başardı.
 • BİN AĞAÇ DİKİLDİ
  25 Aralık 2018--Ergene Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) iş birliği ile “Sağlıklı Yaşam İle Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında Esenler Mahallesine 1000 (bin) adet Karaçam ağacı dikildi.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN UYGULAMA DESTEĞİ
  19 Aralık 2018--Eğitim alanındaki yatırımları ile büyükşehir belediyeleri arasında öne çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, temel vizyonları arasında yer alan üniversite vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 • MİNİKLER, ENERJİYİ TREDAŞ’TAN ÖĞRENDİ
  19 Aralık 2018--4 - 5 yaş grubu kreş öğrencileri, enerjinin, elektriğin ne olduğunu ve enerjiyi verimli kullanma bilgilerini, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen program yardımıyla eğlenerek öğrendi.
 • 7/24 HİZMET
  19 Aralık 2018--Marmaraereğlisi Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
 • DOÇEK, TAYFUR KÖYÜNDEYDİ
  19 Aralık 2018--Farklı yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler Erikli, Yayla, Danişment, Gökçetepe sahillerini bu kez de karşı yakadan seyretmenin keyfini çıkardılar.
 • KADINLARIN KALEMİNDEN KADIN
  17 Aralık 2018--Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle yaşanmış kadın hikayelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından katılım devam ediyor.
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2561
Dün : 6341
Toplam : 7654240

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri