politika, siyaset, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YALANDAN SİYASET!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YALANDAN SİYASET!

 

 

Konuya nereden başlasan alıp başını gidecek de ben de ortadan ortaya başlayayım istedim. Günümüzde siyaset iyice yalana bağladı. Zaten politikanın Yunancadan gelme temeli de öyle değil mi?

Tekirdağ’da da durum çok farklı değil. Herkes birbirini kandırıyor. Öyle ki hangi parti ne kadar potansiyeli olduğunu biliyor. Ama yine de herkes 12-0’a bağlamış gidiyor. Değişim olur mu olmaz mı bilinmez ama 2019 rüzgârının kelebek kanatlarını hissetmeye başladık. Zaman zaman sertleşen ve çirkinleşen siyasi arenada insanların kin kusması ve neredeyse birbirini boğazlayacak duruma gelmesi de çok ilginç.

Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki; bırakın siyasi hoşgörüyü, sosyal yaşamda da kimsenin kimseye hoşgörü ve tahammülü kalmamış. Defalarca yazdık etmeyin gülümseyin, empati yapın, hoşgörünüzü açık tutun dedik. Diyoruz da, söylemeye de devam edeceğiz.

Siyasi yalan mevzusundan uzaklaşmadan ara yollara giriyoruz ama konu politika olunca ister istemez bu tür kaymalar olabiliyor. Tekirdağ’da siyasi durum üç aşağı beş yukarı belli. Ancak burada kimse kendini biçilen kaftanı giymek istemiyor. Herkes başkasının sırtındaki ile meşgul. Millet nasıl etmiş ne etmişin konusu farklı ancak siyasette bu dengeler konuşulmaya başlayınca işin rengi değişiyor. Aslında siyasiler Tekirdağ’da ki siyasi çizgiyi kabul ederek politikalarını geliştirmiş olsalar o zaman daha verimli sonuçlar alınabileceğini görecekler. Ama yok illa milleti kendi istedikleri çizgiye çekecekler. Durum böyle olunca da Türk milletinin geninde var ki inatlaşma durumunda kendi bildiğini okuyor.

Kendi bildiğini okuyan bir millete de illa ‘bizim istediğimiz gibi yap’ diye diretirseniz sonuç her zaman kaçınılmaz hüsranlarla gerçekleşir. Siyasilerin öncelikle yapması gerekenler YALANDAN SİYASETİ bırakıp gerçekleri göz önüne alarak çalışmaları. MENFAAAT SİYASETÇİLERİNİ şimdilik yazmıyorum. Zaten millet kör değil, sağır değil, herkes görebiliyor. Dün FETÖ’nün peşinden koşanlar bugün başka yarışta ipi göğüslemeye çalışıyorlar. Dün Ecevitçi, Deniz Baykalcı olanlar bugün Kemal Kılıçdaroğlu diyor başka bir şey de demiyorlar. Buna Türkçe’de başka bir şey diyorlar da bugünün konusu değil.

YALANDAN SİYASET dedik ya; bakın sosyal medya da ‘en çok ben politikacıyım’ paylaşımları nasıl gözünüze çarpar. Birkaç sıkı takipçi ve paylaşımlara yorum aldığınızda da oldunuz fenomen. Ama biraz algıda seçici davransak kimin ne maksatla neler yaptığını da görebiliriz. Yani anlayacağınız (birçoğunu tenzih ediyorum) siyasetçilerin birçoğu YALANDAN SİYASET yapıyor. Hele ki ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ sözleri inanılmaz yerine oturuyor birçok noktada. Ramazan ayı boyunca da bunun çokça örneğini görebileceksiniz.


İşin özü aslında insan unsuruna dayanıyor. Öncelikle kendimizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Ne yapacaksak öncelikli olarak bu işe uygun olup olmadığımıza bakmalıyız. Her işi hakkıyla yapabilmek için o işte öncelikli olarak ehliyet sahibi olmak gerektiği inancımı koruyorum. Tıpkı son günlerde sabah erken kalkanın gazete açtığı gibi, siyasette de durum çok farklı değil. Akşam rüyaya yatan, sabah kendini genel başkan olarak uyandırıyor. Haddimizi bilmek ve her şeyden önemlisi büyüğe küçüğe saygılı olup üslubumuzu düzgün aktarmak en güzeli.

Ha bu arada kendini gazeteci olarak kamuoyuna lanse eden arkadaşlara da küçücük bir tavsiye… Gazeteci hesap sormaz, gazeteci soru sorar cevabına göre yayın organında gereğini yapar. 

Okunma Sayısı : 602
Yapılan Yorumlar
 • İLK ZİYARET TÜRK OCAĞINA
  İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Mahmut Babayiğit ve yönetim kurulu
 • 14 ŞUBAT ÇOCUKLARLA GÜZEL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından “14 Şubat Sevgililer Günü’nde Sevgimizi Çocuklarımızla Paylaşıyoruz"
 • SATRANÇ HEYECANI
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın katkılarıyla 2017 Tekirdağ Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Satranç İl Birinciliği Turnuvası,
 • YAŞAM’DAN SAĞLIK
  Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Fizyoterapisti İnci Kahraman, istenmeyen eklem hareketlerinde ve fonksiyonel aktivitelerde oluşan kısıtlanmaların kinezyolojik bantlama ile önüne geçilebileceğini ifade ederek, konuyla ilgili bilgiler verdi.
 • HAFTA SONU AÇIK
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, çevre temizlik vergisi için hafta içinde ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hafta sonu Veznelerin açık olduğunu açıkladı.
 • KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETECEK
  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçenin kırsal kesimlerinde alternatif ve katma değeri yüksek tarım ürünleri üretimini teşvik etmek amacıyla başlatılan
 • TEMEL AFET BİLİNCİ
  12 Kasım Afet Eğitimi Farkındalık Günü” kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimleri gerçekleştirildi.
 • MARMARAEREĞLİSİ CIVIL CIVIL
  Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Enis Sülün Caddesine mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için hazırlıklar başladı.
 • BELEDİYEDEN “Dost Eli”
  Ertuğrul Mahallesi’ndeki bir evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesi sonrası Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri evi yanan aile ile iletişime geçerek “Dost Eli”ni uzattı.
 • HAFRİYAT KAMYONLARINA DENETİM
  Kapaklı belediyesi Zabıta ekipleri hafriyat kamyonlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 • İHTİYAÇ SAHİPLERİNE TEKERLEKLİ SANDALYE
  MALKARA--Malkara Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 • EVDE BAKIM YÜZ GÜLDÜRÜYOR
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın 2015 yılının sonunda
 • BÜRÜKSEL’DE KONFERANS
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
 • TREDAŞ, GE USER CONFERENCE EMEA 2017'DE
  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Hollanda'da gerçekleştirilen
 • Janos Arany 200. Doğum yılında anıldı
  İstanbul Macar Kültür Merkezinin katkıları ile Tekirdağ Macar Dostluk Derneği
 • Yol yapımı devam ediyor
  Çalışmaların alt yapı çalışmaları ile paralel ilerlediği,
 • YURT İFTARINA BÜYÜK İLGİ
  Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Rüstem Paşa
 • Hüseyin Parlak’a plaketli veda yemeği
  Sülaymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Zabıta Memuru olarak 32 yıl boyunca hizmet veren Hüseyin Parlak’ın emekliye ayrılması sebebiyle Zabıta Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.
 • Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?
  Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ''Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede'' dedi.
 • ERKEKLERE AĞRI KESİCİ UYARISI
  Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, yüksek dozda ve sık ağrı kesici
Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Çok iyi
    İyi
    Kötü
    Çok kötü
    Zaman gerekli
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2705
Dün : 7703
Toplam : 5935469

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri