politika, siyaset, tekirdağ

tekirdağ haberleri

YALANDAN SİYASET!

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


YALANDAN SİYASET!

 

 

Konuya nereden başlasan alıp başını gidecek de ben de ortadan ortaya başlayayım istedim. Günümüzde siyaset iyice yalana bağladı. Zaten politikanın Yunancadan gelme temeli de öyle değil mi?

Tekirdağ’da da durum çok farklı değil. Herkes birbirini kandırıyor. Öyle ki hangi parti ne kadar potansiyeli olduğunu biliyor. Ama yine de herkes 12-0’a bağlamış gidiyor. Değişim olur mu olmaz mı bilinmez ama 2019 rüzgârının kelebek kanatlarını hissetmeye başladık. Zaman zaman sertleşen ve çirkinleşen siyasi arenada insanların kin kusması ve neredeyse birbirini boğazlayacak duruma gelmesi de çok ilginç.

Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki; bırakın siyasi hoşgörüyü, sosyal yaşamda da kimsenin kimseye hoşgörü ve tahammülü kalmamış. Defalarca yazdık etmeyin gülümseyin, empati yapın, hoşgörünüzü açık tutun dedik. Diyoruz da, söylemeye de devam edeceğiz.

Siyasi yalan mevzusundan uzaklaşmadan ara yollara giriyoruz ama konu politika olunca ister istemez bu tür kaymalar olabiliyor. Tekirdağ’da siyasi durum üç aşağı beş yukarı belli. Ancak burada kimse kendini biçilen kaftanı giymek istemiyor. Herkes başkasının sırtındaki ile meşgul. Millet nasıl etmiş ne etmişin konusu farklı ancak siyasette bu dengeler konuşulmaya başlayınca işin rengi değişiyor. Aslında siyasiler Tekirdağ’da ki siyasi çizgiyi kabul ederek politikalarını geliştirmiş olsalar o zaman daha verimli sonuçlar alınabileceğini görecekler. Ama yok illa milleti kendi istedikleri çizgiye çekecekler. Durum böyle olunca da Türk milletinin geninde var ki inatlaşma durumunda kendi bildiğini okuyor.

Kendi bildiğini okuyan bir millete de illa ‘bizim istediğimiz gibi yap’ diye diretirseniz sonuç her zaman kaçınılmaz hüsranlarla gerçekleşir. Siyasilerin öncelikle yapması gerekenler YALANDAN SİYASETİ bırakıp gerçekleri göz önüne alarak çalışmaları. MENFAAAT SİYASETÇİLERİNİ şimdilik yazmıyorum. Zaten millet kör değil, sağır değil, herkes görebiliyor. Dün FETÖ’nün peşinden koşanlar bugün başka yarışta ipi göğüslemeye çalışıyorlar. Dün Ecevitçi, Deniz Baykalcı olanlar bugün Kemal Kılıçdaroğlu diyor başka bir şey de demiyorlar. Buna Türkçe’de başka bir şey diyorlar da bugünün konusu değil.

YALANDAN SİYASET dedik ya; bakın sosyal medya da ‘en çok ben politikacıyım’ paylaşımları nasıl gözünüze çarpar. Birkaç sıkı takipçi ve paylaşımlara yorum aldığınızda da oldunuz fenomen. Ama biraz algıda seçici davransak kimin ne maksatla neler yaptığını da görebiliriz. Yani anlayacağınız (birçoğunu tenzih ediyorum) siyasetçilerin birçoğu YALANDAN SİYASET yapıyor. Hele ki ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ sözleri inanılmaz yerine oturuyor birçok noktada. Ramazan ayı boyunca da bunun çokça örneğini görebileceksiniz.


İşin özü aslında insan unsuruna dayanıyor. Öncelikle kendimizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Ne yapacaksak öncelikli olarak bu işe uygun olup olmadığımıza bakmalıyız. Her işi hakkıyla yapabilmek için o işte öncelikli olarak ehliyet sahibi olmak gerektiği inancımı koruyorum. Tıpkı son günlerde sabah erken kalkanın gazete açtığı gibi, siyasette de durum çok farklı değil. Akşam rüyaya yatan, sabah kendini genel başkan olarak uyandırıyor. Haddimizi bilmek ve her şeyden önemlisi büyüğe küçüğe saygılı olup üslubumuzu düzgün aktarmak en güzeli.

Ha bu arada kendini gazeteci olarak kamuoyuna lanse eden arkadaşlara da küçücük bir tavsiye… Gazeteci hesap sormaz, gazeteci soru sorar cevabına göre yayın organında gereğini yapar. 

Okunma Sayısı : 848
Yapılan Yorumlar
 • DAHA HIZLI OLUNMALI
  Süleymanpaşa İlçesinde Meydan Projesi kapsamında yapılan yıkım çalışması yerinde incelendi. Başkan Kadir Albayrak bu anlamda personele daha hızlı olunması konusunda talimat verdi.
 • KÜLTÜR BULUŞMASI
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ‘Rumeli Balkan Trakya Kültür Buluşması ve Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı.
 • ONLAR YALNIZ DEĞİL
  Marmaraereğlisi Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak hayvanlarının beslenme sorununa dikkat çekti.
 • NKÜ VE MÜSİAD İŞBİRLİĞİ
  Namık Kemal Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında Çorlu Meslek Yüksekokulu tüm programlarında öğrenim gören öğrencilerin kamu ya da özel sektöre ait işyerlerinde yapacakları
 • KENDİMİ SEVİYORUM
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Ruh Sağlığı Merkezi ve Süleymanpaşa Çocuk Kulübü işbirliğinde çocuklara yönelik “Kendimi Seviyorum” etkinliği düzenlendi.
 • Zabıtalar denetimde
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının ve tüketici haklarının korunması ile gıda güvenliği konusunda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde market denetimi gerçekleştirildi.
 • NKÜ, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yıl Açılış Törenine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve üniversite akademisyenleri de katıldı.
 • Yaşlılar unutulmadı
  Malkara Belediyesi 1 Ekim Yaşlılar Günü sebebiyle ilçede bulunan büyükleri evlerinde ziyaret etti.
 • Çorlu istihdam buluşması
  Çorlu İşkur Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen 4 -5 Ekim tarihleri arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan istihdam buluşması 30 prestijli firmanın insan kaynakları temsilcileri katılımıyla gerçekleştirildi.
 • Dost Eli Giyim Mağazası hizmette
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Giyim Mağazası yaklaşan kış ayları nedeniyle raflarda değişikliğe giderek kışlık kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu.
 • İlker Yağcıoğlu Süleymanpaşa’yı İstiyor
  CHP’nin Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. İlçe Başkanlığından istifa eden Yağcıoğlu, 7 Ekim Pazar günü büyük bir katılımla adaylığını açıklayacak.
 • ORYANTASYON PROGRAMI
  Namık Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine, fakültelerine ve bölümlerine uyum sürecini hızlandırmak,
 • BALIKÇILARLA SOHBET
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Balık Hali’ni ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.
 • Bereketli kazançlar olsun
  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, DMR Gıda Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin Tekirdağ/Süleymanpaşa – Hürriyet Mahallesindeki şube açılışı törenine katıldı.
 • Öcalan'ın başvurusuna ret
  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Abdullah Öcalan'a İmralı cezaevinde kötü muamelede bulunulduğuna dair dava başvurusunu reddetti.
 • Adriana Lima'dan Türk kadınlarına övgü
  Türk yazar Metin Hara ile birlikteliğine devam eden Adriana Lima, "Türk kadınlarının gözleri öne çıkaran makyajlarını çok beğeniyorum,
 • Dünya liderleri Trump’a güldü
  ABD Başkanı Donald Trump'ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında sarf ettiği sözler, dünya liderlerlerini güldürdü.
 • Son 68 bin metrekare
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı.
 • Kurumsal Mükemmellik toplantıları
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Mükemmellik konulu toplantılar kapsamında, Dış Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 • Şarköy de Aşure Günü’nü unutmadı
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi.
Tekirdağ'da yerel seçimlerde hangi partiye oy verirsiniz?
    Ak Parti
    CHP
    MHP
    İYİ Parti
    Aday ödemli
    Bilemiyorum
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 5360
Dün : 5113
Toplam : 7090760

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri