habibe tilki, pusula gazetesi, tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

Vicdanınız rahat mı?

Ana Sayfa  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Kültür Sanat  |  Künye  |  İletişim


Vicdanınız rahat mı?

 

 

Çıkıp sokağa haykırmak istiyorum. Bu ülkenin başına iyi bir şey gelmeyecek mi diye sormak istiyorum. Tüm yaşananlar kötü bir kabus olsun ve artık son bulsun diye olan gücümle bağırmak istiyorum. Ama biliyorum ki kabus değil, rüya değil, geçmiyor ve geçmeyecek. Tüm bu olanlar kim ve kimlerin planladıkları oyunlar ise oyunu çok iyi oynuyorlar ve ne yazık ki benim canım Türkiye’m bu oyunda hep yeniliyor.

Cidden artık “aman bizden uzak olsunlar da nerede kim ölüyorsa ölsün” denecek durumdan çıktı olay. Daha Beşiktaş olayını sindirememişken bu Kayseri’de neyin nesidir? Bir ülkenin terörle ilgisi olmayan şehirlerinde bile patlamalar yaşanıyorsa durum tahminimizden çok daha ciddi demektir. Yöneticilerden tutun da hepimiz bu olayın altındaki alt mesajı çok iyi okumamız gerekiyor. 80 milyonluk nüfusuz sürekli üzüntü duyan, mutsuz, gelecekten umutsuz bir topluma dönüştük. Çocuklarımıza nasıl bir ülke bırakacağımızı bile hayal edemez olduk.

Çıkıp sokağa haykırmak istiyorum. Duymak istemiyoruz artık “sorumluları bulacağız, cezasız kalmayacaklar, terörü lanetliyoruz” tırı vırılarını. Bir ananın daha yüreği şehit oğlunun yangınıyla yanmasın, bir babanın daha elinden kayıp giden yiğidinin ardından düşmesin omuzları, gözü yaşlı genç bir kadının kocasıyla yaşlanma hayalleri yarım kalmasın, küçücük bir çocuk daha babasının karlı dağ gibi ardında olması hissinden mahrum büyümesin, “baba” kelimesi diline uzak kalmasın istiyorum. Çok şey mi istiyorum?

Eğer son aylarda yaşadıklarımızın bir tanesi yurt dışında bir ülkede yaşansaydı çoktan önlemler alınmıştı. Yer yerinden oynamıştı. İstifaların ardı arkası kesilmemişti. Biz de görevimi layıkıyla yerine getiremedim diyip alıp şapkasını giden bir örnek yok. Sıcak koltuklarınızdan kalkmadan sadece bir iki mesaj verin yeter sonra devam edin keyfinize. Nasılsa bu halk balık hafızalı, unutur gider. E ama bizde de var suç. Sapık dizileri, sahte evlilik hikayelerini, tiyatrosunu izlemekle meşgulüz.

Çıkıp sokağa haykırmak hatta gelenin geçenin kolundan tutup silkelemek istiyorum. Uyumaya devam edersek doğu şehirlerimizde uzun zamandır olan yangın Sinop’ta da, Antalya’da da, Eskişehir’de de, Konya’da da, Tekirdağ’da da, Edirne’de de, Muğla’da da olacak demek istiyorum.

Halkın can ve mal güvenliğini koruyamayan yetkililer kınama cümlelerinden vazgeçip yapın gereğini artık. Bu ülkeyi zorla iç -  dış savaşa sürüklemeyin. Yoksa keşkeler gün gelecek kifayetsiz kalacak.  

Okunma Sayısı : 1293
Yapılan Yorumlar
 • NKܒDE KONSER RÜZGARI
  13 Aralık 2018--Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
 • YARALI AT TEDAVİ EDİLDİ
  13 Aralık 2018--Ergene Belediyesi sınırları içinde ayağından yaralı halde bulunan ata Ergene Belediyesi sahip çıktı, yaralı ata Ergene Belediyesi sorumlu veterineri ilk müdahalede bulunarak at tedavi edildi.
 • BURÇİN BÜKE MEST ETTİ
  11 Aralık 2018--Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin üçüncü konuğu Burçin Büke oldu. Büke’nin performansı büyük ilgi gördü.
 • TEKİRDAĞ BİRİNCİ OLDU
  11 Aralık 2018---Toprak özellikleri bakımında ülkede önemli bir yeri olan Trakya Bölgesi’nin ili olan Tekirdağ toprağını en çok işleyen iller arasında birinciliği kaptı.
 • BARİYERLER KAZA NEDENİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Motosiklet Derneği üyeleri, kazalarda çok sayıda ölümlere neden olduğunu öne sürdükleri çelik bariyerlerin değiştirilmesini istedi.
 • FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
  10 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.
 • TEKİRA DRONE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
  7 Aralık 2018---Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.
 • EV VE SÜS HAYVANLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ
  7 Aralık 2018---Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri” Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • ALBAYRAK’TAN PERSONELE TEBRİK
  3 Aralık 2018---- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, geçtiğimiz günlerde Edirne’de yaşanan sel felaketinde kurtarma ve tahliye çalışmalarında görev alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerine teşekkür etti.
 • ÇÖP KUTULARI YENİLENDİ
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında montajı yapılan çöp kutularının yıpranma meydana gelenlerini toplarken yerlerine yenilerini yerleştirdi.
 • Malkara'da Gıda Denetimleri
  Tekirdağ Malkara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki marketlerde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
 • HAYDİ, SEN DE BİR UMUT OL!
  Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile gönülleri fetheden Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), belirli aralıklarla yaptığı kan ve kök hücre bağışı kampanyalarını bir araya toplayarak tüm vatandaşları hafta sonu düzenleyeceği bağış kampanyasına davet etti.
 • GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK
  Marmaraereğlisi Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlatan gönüllü öğrencilere destek verdi.
 • ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Ahbap Tekirdağ işbirliğinde Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
 • ATLARIN PARKTA İŞİ NE?
  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde başıboş atlar aç kalınca Yüzüncüyıl Mahallesi’nde bulunan çocuk parklarında otlamaya başladı. Vatandaşla bu görüntü büyükşehir olmuş bir şehre yakışıyor mu demeden edemedi.
 • TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞU KUTLU OLSUN
  Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen çelenk töreni ile kutlandı.
 • NE KADAR KIRMIZI ET ÜRETİLİYOR?
  Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 339 379 ton olarak tahmin edildi. Ülkede toplam kırmızı et üretiminde fazlalık görüldü.
 • EMEKLİ ALBAY ADAY ADAYI
  Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu.
 • MASKENLE DE GÜZELSİN
  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda farkındalık yaratmak amacıyla bir araya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve daire personelleri maske takarak, lösemi ile mücadele eden çocuklara destek oldular.
 • ÇOCUK DİLİNDE ATATÜRK
  Malkara Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Çocuk Dilinde Atatürk” konulu 5 – 10 yaş video yarışması sonuçları belli oldu.
Tekirdağ Haberleri Tekirdağ Gazetesi E-Gazete Son Baskı
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2625
Dün : 7743
Toplam : 7479157

Tekirdağ Pusula Gazetesi
    
Her Hakkı Saklıdır. Kaynak Gösterilse dahi İzinsiz Görsel ve Haber Kullanılamaz.

POLMEN MEDYA

Güncel Tekirdağ Son Dakika Haberleri